EVDE TAKILIRMIŞ GİBİ: CHIMP & ZEE NİŞANTAŞI

Evde takılıyormuşsunuz hissi veren mekanlarda bugün; Chimp&Zee!

İlla o samimiyeti biraz hissetmek lazım ya işte, Gastro Pub Chimp & Zee bunu fazla fazla sunanlardan oldu benim için. Tabii bunda arkadaşlarımla, şu an menüde yer almayan bira kokteyllerini denemiş olmanın da etkisi olabilir.

Ama bu samimiyet duygusu mekanın isminde de gizli biraz. Zee, hazırladığı lezzetleri paylaşmaktan mutlu olan aşçı, Chimp ise eğlence ve samimiyetin peşinden koşan barmeni temsil ediyor. Chimp ve Zeenin birbirlerine karşı duydukları zamansız aşk, hem mekanın atmosferine hem de menüye yansımakta özetle.

EVDE TAKILIRMIŞ GİBİ: CHIMP & ZEE NİŞANTAŞI

 

Mekanın atmosferine yansıyan kısım cuk olmuş. Arka taraftaki bahçede bunu kabak gibi hissedebilirsiniz. Üst kat da aynı keyfe sahip.

Menü de ise işin rengi çok güzel bir şekilde ortaya çıkıyor. Özellikle, bira pek sevmesem de, bira yanı atıştırmalıkları gerçekten çok iyiydi.
Favorim ise kesinlikle Çiçek Soğan oldu. Öne çıkan, kendilerine özgü çok lezzet var. Klasiklerde de Yaprak Ciğer mutlaka denenmesi gerekenlerden.

 

EVDE TAKILIRMIŞ GİBİ: CHIMP & ZEE NİŞANTAŞI 2

 

Chimp & Zee‘nin bar kısmı ise pek çok kişinin yüzünü güldürecek çeşitlilikte. Öncellikle benim denediğim bira kokteyllerinden çilekli ve limonlu bu iki minnoşu, menülerine en kısa sürede alsalar da herkes denese.

Yerli ve yabancı çeşit çeşit biraya ilave olarak (12 farklı fıçı bira mevcut), Anadolu şaraplarını da bulmanız mümkün. Chimp & Zee, Nişantaşı’nda hafta içi iş çıkışı takılmak, hafta sonu da güzelce yayılmak için tam yeri bence.

 

Processed with VSCOcam with e3 preset

 

 

Nişantaşı Atiye Sokakta insanın kendini rahat hissedip, vakit geçirebildiği mekan sayısı kaç acaba? Chimp & Zee varken gidip biraz tadını çıkaralım o zaman.

Adres: Abdi İpekçi Cad. Atiye Sok. No:5/A Nişantaşı

Telefon: 212 296 87 77

 

EVDE TAKILIRMIŞ GİBİ: CHIMP & ZEE

Facebook/fooduristik

Instagram: @fooduristik

Chimp & Zee Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir