PANCAKE YEMEK İSTEYEN?

Pancake yemek isteyen?
Krep olsa fena götürürüm diyenler?

Ben asla karar veremeyenlerdenim. Siparişimi verdikten sonra da aklım diğerinde kalıyor, ne acı.
Geçtiğimiz günlerde yaşadığım acıklı pancake maceramdan sonra “Pancake istiyorum” diye diye Arnavutköy’ün yeni boncuğu Crepan’ın yolunu tutum. Arnavutköy’ün de hiç önlenmesini istemediğim şahane yükselişi ne şahane. Mahallenin havası her açılan mekanda yeniden tazeleniyor, yeniler eskileri, eskiler de yenileri aratmıyor. Kendi aralarında oluşturdukları ahenkle yola devam ediyorlar.
Tamam, masaya geçiyorum.

 

Nutella’lı Pancake yememek için hiç bir sebep yok elbette. Standart bir pancake tabağıyla kalbimi kazanmaya çok müsaitti ortam. Ama beklediğimden de güzel çıktı. Sorunsuz yedim, tabağı da kalan meyvelerle sıyırdım.

Crepan’ın ferah ve samimi ortamı, insana tık basa Pancake yedirtebilir dikkat edin. Ben şöyle bir Pancake yiyip kalkayım diye gittiğim için o şahane gözüken kahvaltısının tadına bakamadım. Ama siz bakın bence.

Reçeller, zeytinler, pancake’ler, bazlamalar havada uçuşuyor.

 

crepan arnavutköy pancake

Gezgin Sincap‘ın Crepan ile ilgili instagram hesabından yazdığı o şahane yorum sebepli, hafta sonu kahvaltı için hemen koşa koşa gidesim geldi. Mesela şu cümleye odaklanabiliriz; “Bazlama tostu içine koydukları kavurma ve sucukları özel Kayseri’den getiriyorlar.”

Kalorisini merak etmeden yemek isteyeceğiniz lezzetler için Crepan’a uğramanızı öneririm. Özellikle Pancake yapımı konusunda kıvamları şahane.

 

Adres: Arnavutköy Mah. Francalacı Sok. No: 7 Beşiktaş / İstanbul

 

 
Crepan Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir