ŞEHRİN EN YENİ KAHVECİLERİ

 

Şehrin en yeni kahvecilerine şöyle genel bir bakış…

İçtiğimiz bir kahve önümüzde diğeri arkamızda.

Bir diğerinin tadı damakta diğeri aklımda.

Kahveyle bezenmiş günlerimize yeni açılan mekanlarla devam ediyoruz işte.


BUT FIRST COFFEE

İşte burası çok iyi oldu. Bomonti – Osmanbey civarında yaşanan mekan kıtlığında ofisin arkasında açılan kahveci bizlere baya iyi geldi. İşte kafa değişikliği, kahve eşliğinde sohbetler fındık fıstık işte.

But First Coffee, mekan büyüklüğü açısından oldukça yayılma potansiyeli oluşturmakta ben de. Hele havalar ısınmaya başlasın siz o zaman görün. Kapı önü bahçeleri iyi gelecek gibi bünyeye.

Kahveleri haricinde Tiramisu ve Kruvasan’ını denedim ama çok memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Kahveden yürüyün bence.

Cumhuriyet Mahallesi, Feriköy Fırın Sokak, No 5-9/B, Şişli

 


MOC GALATA

Üçüncü dalga kahveleri ilk dillere dolayan mekanların başında gelen MOC, Galata’da yeni açılan yeriyle konumundan ötürü Nişantaşı’ndaki şubesinden daha çok tercih sebebim olacak gibi duruyor. İç dekor çok rahat ve keyifli. Samimi bir ortam olmuş. Bulunduğu sokağın sakinliği de ekstra güzellik. MOC tatlı konusunda çok başarılı olduğu için kahvenin yanına bir tane patlatın derim.

Şahkulu Mahallesi, Küçük Hendek Caddesi, No 7, Beyoğlu

 

Merak konusu olanlar;

 

GRUMPY COFFEE & BAKERY

Beşiktaş’ın yüz değiştirme zamanı çoktan gelmiş olsa gerek. Semtte peş peşe açılan yeni mekanlar var olan kitleye yeni hava alanları sağlıyor, ne de iyi oluyor. Gidip bir kahvelerini içmek istiyorum en kısa sürede.

Sinanpaşa Mahallesi, Hattat Tahsin Sokak, No 39/A, Beşiktaş,

Tam açıldı mı, emin olamadığım It’s OK Coffee & Restarting Co., Cihangir’in yenisi. Instagram hesaplarından gördüğüm kadarıyla bize şahane görüntüsü olan üstünde ananaslı havuçlu kekle hazırlanmış cheesecake vaad ediyorlar. Kahve zaten cepte, bir de orman meyveli cheesecake’leri nefis duruyor. Hadi bakalım, gidilecekler listesine eklendi. Kim bilir belki de “müdavimi olduğum mekanlar“ın listesi güncellenir. 

Kılıçali Paşa Mahallesi, Akarsu Yokuşu Sokak, No 37, Beyoğlu

 

Şehrin en yeni kahvecileri 

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir