After Life 3. Sezon Hakkında Kısa Notlar

Ricky Gervais’in yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı Netflix dizisi After Life, karısı Lisa’nın ölümünün ardından karanlık ve öfkeli bir döneme giren Tony’nin hikayesini anlatıyor. Bu kara komedinin, 14 Ocak itibariyle üçüncü ve son sezonu yayınlandı.

Özellikle de ilk sezonunu çok sevdiğim yer yer “iç karartıcı” dizi, Ricky Gervais’in beğenilen komedisi ilk iki sezonuyla herkesin baya bi’ kişinin kalbini çaldı ve büyük finalin nasıl ilerleyeceğini merak ediyorum.

Afterlife 2. sezonda neler oldu?

İkinci sezon 2020’de çıkmış olduğu için, henüz bitirmemiş olabilirsiniz. Bu yüzden geçen sezon neler olduğuna dair hızlı ve spoiler içermeyen bir özet veriyorum.

Yukarıda adı geçen Ricky Gervais tarafından oynanan Tony, ikinci sezona tam olarak ilk sezonun bittiği yerden başlıyor. Ruhen hâlâ karanlık bir yerde ve komedyen Kerry Godliman’ın canlandırdığı merhum karısının yasını tutuyor.

Bununla birlikte, düzensiz davranışlarını onunla ilk tanıştığımız zamana göre daha iyi idare etmeyi başarıyor; babasının hemşiresi Emma ile çıkıyor ve hala Matt’e yardım etmeye çalışıyor.

Sonu hakkında çok fazla bilgi vermeden yazıyorum, olanlar; bize Tony’nin zihninin içine bir bakış ve sonra kendi zihnimize bakış: etrafınızdakileri önemsemenin getirdiği sorumluluklar ve bu duygularla nasıl başa çıkabileceğini + bunun nasıl hissettirdiğine dair fikir veriyor. Belirsiz ama duygusal ve son sezonun bir dizinin bu rollercoaster’ını nasıl tamamladığını görmek için sabırsızlandıran cinsten.

Tony, yaşadığı acılardan kendini izole ediyor gibi görünüyor ve iyiymiş gibi davranıyor, ama aslında daha derin bir depresyona giriyor gibi…

Netflix After Life Dizisinin Hatırlattığı Diğer Diziler Neler?

Sorry for your Loss (dram), Catastrophe ve bir parça Ted Lasso gibi dizileri akıllara getiriyor.

Keder, dizilerde fazlasıyla işlendi ve bunun örneklerini hızlıca düşününce; Dead to Me, Six Feet Under, Never Have I Ever ve hatta WandaVision sevdiğiniz birini kaybetmenin acı deneyimini, dram ve kasvetli olmak dahil olarak sayısız yolla işlendi. Kara komedi ve gerçek süper güçlerin kullanımı da paketin içinde.

After Life için de keder üzerine bir meditasyon olmayı deneyen dizi denebilir mi? Doğru bileşenlerin çoğuna sahip; etkileyici bir ortam, tanıdık bir hikaye ve keyifli bir İngiliz oyuncu kadrosu… Anlamlı bir hikaye anlatmasına izin verebilecek tutarlı ton ara ara kaybolsa da.

After Life üçüncü sezon neler anlatıyor? Üçüncü sezon fragmanı

Bu final sezonunda, ilk iki sezondaki hafif üstünlük gitmiş gibi görünüyor; After Life her zamanki gibi yumuşak bir şekilde sahneden sahneye geçiyor ve derinlikli detaylardan kaçınıyor.

Netflix’in üçüncü sezon için tanımı: “Tony artık hayat konusunda o kadar agresif bir şekilde huysuz olmasa da, rahmetli karısının geride bıraktığı boşluğu doldurmak için mücadele etmeye devam ediyor.”

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir