Airbnb’nin Online Yemek Eğitimlerden Favorilerim

Karantina süreciyle birlikte, en çok da online eğitimlerin sayısı arttı galiba. Ama bunların içinden ilgimi en çok Airbnb’nin yeni sistemi çekti.
Koronavirüs pandemisi seyahatleri geçici olarak durdurduğundan, dünyadaki Airbnb ev sahipleri de gelirlerini kaybetmemek adına, böyle bir online eğitim sistemine kalkışıyor.

Belki de eğitim yüzde elli bir oranda işin bahanesi olabilir, sosyalleşmek için de güzel bir seçenek bence bu yeni sistem. Özetle, ev paylaşım platformu Airbnb, “Online Deneyimler” i başlattı ve karantinadaki bizlerin, dünyadaki etkinliklere katılmasını sağlayan bir dizi sanal sınıfı, atölye çalışmasını ve daha fazlasını hayata sürdü.

Airbnb ev sahipleri, evlerini gezginlere kiralamak yerine, şimdi Japonya’da Budist rahiplerle meditasyon yaparken, Faslı bir ailenin yerel mutfağındaki yemeğin sırlarını ve Arjantin’den profesyonel dansçılar tarafından yönetilen bir tango sınıfının tam ortasına düşebiliyor. Konuma özgü deneyimler sunması işin rengini daha da parlatıyor.

Airbnb, ev sahiplerine, tüm deneyimlerin gerçekleştiği video görüşmesi uygulaması Zoom’a ücretsiz premium erişim sağlayarak organizasyonu basitçe başlatıyor.

Bu mevcut olan çevrimiçi eğitimlerden yemek temalı olan favorilerimi aşağıya ekliyorum. Her eğitimin ücreti linklerde yazıyor. Rezervasyon yaptırarak sınıflardaki derslere katılabilirsiniz. Hatta siz de evinizden kendi deneyiminizi insanlarla paylaşabilirsiniz.

Wine Class with a Cool Wine Expert / Şarap Uzmanı ile Şarap Dersi

Eğitim, Porto’dan veriliyor.

Bu eğitim, tamamen keyfine bile katılmayı hak ediyor gibi. Kırmızı ve beyaz şarabın nasıl yapıldığını, nasıl farklılaştıklarını ve en önemlisi, şarap satın alırken nelere dikkat edeceğinizi gösteren bir eğitim içeriğine sahip. Bazı şarap ve yiyecek eşleşmeleri de bahsedilecek olanlardan. Evet, yiyecek ve şarap eşleştirmesini yapmayı da öğretecekmiş.

Tapas Sınıfı

Eğitim, Lizbon’dan veriliyor.

Bu eğitim, bazı klasik ve lezzetli Portekiz tariflerini paylaşmak için açılmış. Eğitmen / şef eşliğinde birlikte online olarak yemek pişirip, size koçluk yapmasına izin vermek eğlenceli olsa gerek.

Sonoma’da Ricotta Peyniri Yapın

Eğitim, Petaluma’dan veriliyor.

Bakkaldan aldığınız malzemeleri restoran seviyesine dönüştürmeyi sunuyor. Ricotta peynirini basit bir şekilde evde hazırlayacağınız malzemelerle yapmayı öğretiyor.

Uzmanından Kahve Dersi Arayanlara

Eğitim, Meksika’dan veriliyor.

“Neyin harika bir fincan kahve olarak kabul edildiğini ve nedenini tartışacağız” diyor eğitmen. Ardından da, en iyi fincan kahvenin nasıl demleneceğine dair farklı süreç ve fikirleri paylaşacağını not düşmüş.

İtalyan Büyükannenin Makarnasını Yapın

Eğitim, Palombara Sabina’dan (İtalya) veriliyor.

İtalya’ya gidemiyorsanız, bu eğitime dahil olun diyorlar. Cezbedici bir teklif. Palombara’nın canlı yayın deneyimiyle el yapımı makarnanızı sıfırdan hazırlamaya hazır olun.

Luca ve Lorenzo ile Ailecek Yapılacak Makarna Tarifleri

Eğitim, Lastra a Signa’dan (İtalya) veriliyor.

Bir başka makarna eğitimi daha. Birlikte, otantik tagliatelle basit malzemelerle yapmaya çalışılacak.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir