ARNAVUTKÖY’Ü DAHA DA CEZBEDİCİ KILAN 4 MEKAN

İstanbul’un sevdiğimiz semtlerine yapılan tüm yeni dokunuşlara açığız. Hemen suyunu ve tadını çıkarmaya da aynı şekilde. Ufak değişimlerin semtlere getirdiği hareketlenmelerin tadını tam çıkaramadan, garip kalabalık kitlelere teslim olan semtler olsa da, bazıları en şahane haliyle yanı başımızda yer almayı sürdürüyor neyse ki!

Son zamanlardaki tatlı değişimiyle daha modern ve keyifli bir yer haline dönüşen Arnavutköy’ü öpücüklere boğmak isteyen peşimden gelsin.

Akşam balık yemeye değil de, gündüz çaylı, kahveli, pizzalı, tatlılı oturmaya gitmeye bayılıyorum. Mesela nerelere gidiyorum? 

ARNAVUTKÖY'Ü DAHA DA CEZBEDİCİ KILAN 4 MEKAN

 

Luzia İstanbul

Arnavutköy’ün en sevdiğim mekanı! Yönetmen Kaan Müjdeci’nin mekanı olan Luzia, hem menüsüyle hem de ortamıyla tam keyif yapmalık şahane bir yer. İlk ya da beşinci, hiç fark etmez, her gidişinizde kendinizi Luzia‘nın müdavimi gibi hissediyorsunuz.

Menüden kendinize bir pizza seçin ve ne kadar başarılı olduklarını siz de görün. Benim favorim közlenmiş patlıcanlı. İyi kahve ve iyi kokteyl için de gidebilirsiniz Luzia’ya. Kapı önü sohbeti de keyifli bir de.

Adres: Bebek Arnavutköy Cd No:64

ARNAVUTKÖY'Ü DAHA DA CEZBEDİCİ KILAN 4 MEKAN t

 

Any İstanbul

Cafe&Pub atmosferini en iyi şekilde yaşatan Any İstanbul, “olmazsa olmaz” mekanlar listesine çoktan eklendi. Arnavutköy’deki hareketi başlatan mekanların başında yer alan Any, Mayıs ayında da ikinci yaş gününü kutladı. Kahvaltı konusunda memnun eden Any’de bu yaz bol bol da kokteyl deneyebilirsiniz. Mesela; nane, limon ve meyve parçalarının buz ile birleşimi sonucu ortaya çıkan, kolay içimli Caipiroska denenebilir. 

Adres: Arnavutköy Bebek Caddesi No 71/A (Arnavutköy İskelesi’nin karşısında)

Tel: 0212 265 02 69

ARNAVUTKÖY'Ü DAHA DA CEZBEDİCİ KILAN 4 MEKAN any

Crepan

“İşte buna dayanamam” diyenleri, başarılı pancake ve krepleri olan Crepan’a davet edelim. İlk seçimler hep Nutella’lı oluyor nedense. Ama ikinci gidişte ya da porsiyonda diğer çeşitlere göz kırpmadan olmaz. Aklımda hala bazlama tostları var bir de.

Adres:  Arnavutköy Mah. Francalacı Sok. No: 7

 

Kavanoz İstanbul

Ama burası çok güzel. Şahane bahçeleri, tatlıları, kedileri ve köpekleri de mevcut. Tam sakin sakin takılmalık. Tatlı konusunda da güzel iş çıkarmışlar. Kahvenin yanına bir tane limonlu tart patlatın.

Adres: Arnavutköy Mah. Takkeci Sok. No:1 A

ARNAVUTKÖY'Ü DAHA DA CEZBEDİCİ KILAN 4 MEKAN

 

Henüz denemedim ama “gidilecekler” listesine eklediğim diğer mekanlar;

 

Hudson

Hudson Arnavutköy, tatlıları konusunda acayip merak uyandırmakta. Gerçi bir kere tatlıları denemeye gittim ama kapıdan döndüm. Mekanın önünde inanılmaz bir  karmaşa mevcuttu. Arabalarını nereye çekeceğine karar veremeyen ve dünyanın en lüks mekanında oturuyormuş gibi takılan gençlik sebebiyle hiç cezbedici gelmedi ama tekrar gitmek için en sakin zamanı kolluyorum.

Adres: Bebek Arnavutköy Cd No:91

 

Chado Tea Shop

Chado için özellikle bir gideceğim ama bakalım ne zaman? Dünyanın farklı bölgelerinden gelen yerel çayları bulabileceğiniz Chado’da sevdiğiniz tatları satın da alabilirsiniz. En kısa sürede ikinci Matcha deneyimimi yaşamak için Chado’nun yoluna düşerim umarım.

Adres: Arnavutköy Mahallesi Francalacı Sokak No: 9/A

ARNAVUTKÖY'Ü DAHA DA CEZBEDİCİ KILAN 4 MEKAN chado

Fotini

Listeye geçtiğimiz günlerde eklenen Fotini, inanılmaz güzel bir binada yer alıyor. Mekanın öne çıkan yanlarından biri özel çocuk odalarının bulunması. Bir diğer güzel yanı ise bol çocuklu olabilecek bir ortama ilave olarak sessiz sakin takılıp, kitap okuyup kahve içmek isteyenlere göre özel bölümlerinin de bulunuyor olması. En kısa zamanda denenmeli.

Not: Fotini yunancada “ışıldayan” anlamına geliyor.

Adres: Francalacı cad. 26/1 (Ziraat Bankası yanı)

 

 

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir