BEŞİKTAŞ’IN YENİSİ: GASTRA RESTAURANT & PUB

Beşiktaş, yeni mekanlar konusunda, (tabii benim gözlemlediğim), diğer semtlerin hızlı değişimine hiç kulak asmadan, emin adımlarla ilerliyor.

Bence, yenilenmeyi ve kararında bir değişimi de en çok Beşiktaş hak ediyor. Özellikle yemek konusunda Beşiktaş kitlesine, doğru bir iletişim ve menüyle ulaşıldığı zaman, çok iyi geri dönüşler olabileceğini düşünüyorum. O yüzden yaşasın değişim!

Tabii değişim var, değişim var. Mesela, Beşiktaş’ın en yeni mekanlarından Gastra bu değişime olumlu anlamda katkı sunan yenilerden. Dört katlı (belki de 5 katlıdır ) şahane bir binada hizmet veren Gastra, lezzet konusunda gerçekten memnun edici davranıyor. Fiyatlar da o lezzete göre, uygun sayılabilir.

 

BEŞİKTAŞ’IN YENİSİ GASTRA RESTAURANT & PUB 1

Peki, Nedir Bu Gastra?

Öncelikle Gastra’nın kelime anlamından başlayalım. Gastra Yunanca olup; genelde uzun pişirmelerde kullanılan güveç, tencere, tepsi ve benzeri kaplara verilen isimmiş.

 

Mutfakta Neler Var?

Gastra, Anadolu ve komşu mutfaklara ait lezzetlerin sunulduğu bir restoran. Kendi mutfağımızın bilinen lezzetlerinin yanı sıra, kültürel ve tarih olarak da bize yakın reçeteler üzerinde çalışıyorlar. Başrolde de mevsimin  taze sebze ve meyveleri var.

 

Gastra Kuşağzı Mantı

Gastra Kuşağzı Mantı

 

İsterseniz öğle saatlerinde kahve içip, kitap okumak için takılabilirsiniz. Akşamları da isterseniz bira yanı atıştırmalıkları ya da bir rakı masası tercih edebilirsiniz.

Buraya ister restoran, isterseniz de pub diyin.
“Gastro-pub” kelimelerini Gastra için telaffuz edebiliriz.

Bu arada Gastra erişte ve mantılarını, peynirini, yoğurdunu, şerbetlerini, ekmeklerini ve daha bir çok ürününü tamamen kendisi üretiyor. Şerbet konusunda gerçekten güzel bir lezzet yakalamışlar.

Hibeş

Hibeş

Ne Yemeli?

Ara ara gidip her şeyin tadına bakmalı bence. Kuzu Etli Sorpa, Hibeş, Maş Pilaki, Beğendili Kuzu öncelik verebileceklerinizden olabilir. Şerbetler de denenmeli bence. Vişneye ne dersiniz?

BEŞİKTAŞ’IN YENİSİ GASTRA RESTAURANT & PUB 78

 

 

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Altıntaş Sokak, No 17, Beşiktaş

Yol Tarifi: Kabalcı tarafından dümdüz Evlendirme Dairesi’ne gider gibi düz yürüyün. İlerideki ara sokaklardan birinde bulacaksınız Gastra’yı.

 

Tel: 0212  261 01 33

 

BEŞİKTAŞ’IN YENİSİ: GASTRA RESTAURANT & PUB

Gastra Restaurant & Pub Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir