Bölüm Süreleri 30 Dakikanın Altında Olan Dizilerden Öneriler

Bu yazı Ocak 2022’de güncellendi.

Friends’in gerçek güzelliğini hatırlamanın tam zamanı. Dizi ile ilgili en iyi şeylerden biri; kesinlikle bölüm sürelerinin kısa olması. Elbette, bir programın / dizinin uzun süresiyle kalitesinin bağlantılı olduğunu iddia etmiyorum ama işin bu kısmı da bir gerçek.

Saatlerce süren ve gerçek bir bağımlılık haline dönen dramaları da oturup izledik, izliyoruz ama… İzleme alışkanlıklarımız değişti elbette. “İzlenmesi gereken” dizilerin hepsinin bölüm sürelerini düşününce, kafadan hoop kaç saat ekran başında geçiyor dersiniz? İşte; 30 dakikanın altında bölüm sürelerine sahip olan diziler de bu noktada devreye giriyor.

Favorilerim ve izleme listemde olanlardan “mini” bir seçki!

Not: Listeyi oluştururken son yılları baz aldım.

Komedi + Dram Türündeki Bölüm Süreleri Kısa Olan Diziler

Fleabag’in yaratıcısı  Phoebe Waller-Bridge

Fleabag (2016) | Amazon Prime

Tabii ki Flebag! Londra yaşayan çılgınca esprili, zeki bu tatlı kadın en yakın arkadaşının ölümüyle başa çıkmaya çalışıyor. Hayatın içinde tek başına karmakarışık gibi hissetmekle ilgili de komik bir anlatıyı izlemeye başlıyoruz.

Bölüm süreleri: 23-26 dakika. Toplam iki sezon.

The Good Place (2016) | Netflix

Durum komedisi olan dizi The Good Place, izlemeye geç başladığım dizilerden. Eleanor Shellstrop öbür dünyaya gelir ve “The Good Place” / İyi Yer’ e gönderildiğini görünce şaşırır. Çok geçmeden oraya yanlışlıkla gönderildiğini anlar ve oraya ait olduğunu kanıtlamak zorunda kalır.

Bölüm süreleri: 22-24 dakika. Yayınlanmış dört sezonu bulunuyor.

Better Things (2016)

Pamela Adlon’un performansı dizinin önemli noktalarından

Pamela Adlon’un (Sam Fox) bekar bir anne olarak Los Angeles’ta üç kız çocuğu yetiştirdiği bu FX dizisinin yayınlanmış dört sezonu bulunuyor. Sam Fox karakteri gençliğe ve yeniliğe odaklanmış bir sektörde anlamlı işler yapmaya çalışan deneyimli bir oyuncu; kızları ise onu çılgına çeviriyor ama Sam’e ve birbirlerine keyifli mutluluk anları da sunuyorlar.

Bölüm süreleri: 22 dakika. Yayınlanmış dört sezonu bulunuyor.

Russian Doll (2019) | Netflix

Yayınlandığı zaman büyük yankı uyandıran Russian Doll, hala Netflix’in mücevher gibi işlerinden biri. Zekice ve iddialı hikaye anlatımı diziyi hafızalara çoktan kazıdı. New York’ta yaşayan Nadine (Natasha Lyonne) ilk bölümde ölür ve kendini 36. doğum gününde tekrar tekrar aynı ana dönerken bulur. Her seferinde ölümü atlatmaya ne kadar çok çalışırsa, başına gelenlerin gizemi de o kadar karmaşık hale geliyor.

Bölüm süreleri: 24-27 dakika. Toplam bir sezon.

This Way Up (2019) | Hulu

Bu dizi izleme listemde olanlardan. Genç bir kadın (Aisling Bea’nın canlandırdığı Aine karakteri), sinir krizi geçirdikten sonra hayatını yeniden bir araya getirmeye çalışıyor.

Bölüm süreleri: 25 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Atlanta (2016)

Atlanta, iki sezon boyunca (üçüncü + dördünü sezon için 2021 deniliyor), müzik endüstrisini hicivledi, polisin gaddarlığını gözler önüne serdi ve eski bir müzik yıldızı ile erkek kardeşi hakkında bağımsız bir hikaye anlattı.

Bölüm süreleri: 30 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Glow (2017) | Netflix

İzlemeyi ertelediğim dizilerden, bakalım belki şimdi başlarım! Glow, 1980’lerde Los Angeles’ta bir güreş organizasyonunda performans sergileyen bir grup kadının kişisel ve profesyonel yaşamlarına bir bakış sunuyor.

Bölüm süreleri: 29-37 dakika. Yayınlanmış üç sezonu bulunuyor.

High Fidelity (2020) | Hulu

Dizinin başrolünde Zoe Kravitz yer alıyor.

Hulu’nun yazar Nick Hornby’nin kitabı High Fidelity’in cinsiyet değiştirmiş TV uyarlaması. 20’li yaşlardaki Amerikalı Rob’un (Zoë Kravitz) müzik zevki ve gönül işleriyle geçen bölümler.

Bölüm süreleri: 30 dakika. Toplam bir sezon.

Ted Lasso (2020)

Ehehe, seni seviyorum Ted Lasso!

Amerikan futbolu koçu Ted Lasso, İngiltere Premier Ligi’nde mücadele eden bir futbol takımı olan AFC Richmond’u yönetmek için Londra’ya gidiyor. Daha ne olsun.

Bölüm süreleri: 29-33 dakika. Yayınlanmış iki sezonu mevcut.

The Chair (2021) | Netflix

Büyük bir üniversitenin İngilizce bölümüne başkan olan ilk beyaz olmayan kadın, başarısız bir İngilizce bölümünün baş döndürücü taleplerini ve yüksek beklentilerini karşılamaya çalışır. Sandra Oh tarafından canlandırılan ana karakter Ji-Yoon Kim, bitmesin dedirten keyifli sahneler sunuyor.

Master of None (2015) | Netflix

Benim için kaçış dizilerinden biri. Ortadan girip, aç bir bölüm, kapa, çık olarak hayatımda. New York’ta yaşayan 30 yaşındaki oyuncu Dev’in (Aziz Ansari) kişisel ve profesyonel hayatını kısa kısa seyrediyoruz.

Bölüm süreleri: 27-30 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Barry (2018) | BeIN Connect

Bill Hader’in başrolünde yer aldığı dizi; sadece sevilmek isteyen bir kiralık katil hakkında… Kara mizah türündeki dizi, insanların gerçekten değişip değişemeyeceği ve geçmişteki suçları telafi edip edemeyeceği sorusu asılı tutuyor. Hader’in Barry’yi hem sevecen derecede sempatik hem de ara sıra dehşet verici yapma yeteneği ise izlerken bir rahatlama hissine kapılmanın önüne geçiyor.

Bölüm süreleri: 30 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Back to Life (2019)

Dizinin başrolündeki Miri karakteri; bir suçtan 18 yıl hapis cezası aldıktan sonra dışarı çıkar. Dış dünyayı en son gördüğünden bu yana ne kadar şey değiştiğinden anlaşılır bir şekilde şaşkına döner; aynı zamanda, toplumunda bir nefret figürüdür ve bu da onun yeni hayatına başlama girişimleri engellemektedir.

Bölüm süreleri: 30 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Vida (2018)

Bu diziyle, yazıyı yazarken tanıştım. Aldım listeme. Emma (Mishel Prada) ve Lyn (Melissa Barrera), annelerinin ölümünden sonra eve dönerler ve annelerinin onlardan sakladığı bir sürü sırrı keşfederler.

Bölüm süreleri: 31 dakika. Yayınlanmış üç sezonu bulunuyor.

Sorry for Your Loss (2018)

Sorry for Your Loss da izleme listeme girenlerden oldu. Kocasının ani ölümüyle Leigh Shaw’ın hayatındaki ilişkiler altüst olur ve dönüştürür. Aynı zamanda onu kendisi hakkında ne kadar az şey bildiğini anlamaya zorlar.

Bölüm süreleri: 27-29 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Search Party (2016) | Blu TV

Karamsar bir sinematografiye sahip etkili bir gerilim serisi. Bu kara komedi, kayıp bir kadın hakkındaki gizemle başlıyor.

Bölüm süreleri: 24 dakika. Yayınlanmış üç sezonu bulunuyor.

Comedians in Cars Getting Coffee (2012) | Netflix

Dizi değil evet bölüm süreleri kısa keyifli bir şeyler izlemek isteyenlere iyi gelecektir diye düşünüyorum.

Jerry Seinfeld, ünlü komedyenleri pahalı arabalarda gezdiriyor. Adından da anlaşılacağı gibi Seinfeld, bu ünlü isimleri kahve dükkanlarına getiriyor, sohbet başlıyor.

Bölüm süreleri: 12-19 dakika. Netflix’te yayınlanmış altı koleksiyon mevcut.

Flowers

Bu kara komedinin seveni çok. Akıl sağlığı mücadeleleri, İngiliz saçmalıkları, aile tuhaflığı ve apaçık tuhaflığın, yürek parçalayan bir karışımı.

Bölüm süreleri: 30 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Kendi Keşfetme Hikayelerini Anlatan Bölüm Süreleri Kısa Olan Diziler

Atypical (2017) | Netflix

Ara ara göz atmayı sevdiğim yapımlardan.

Sam 18 yaşında, lise öğrencisi ve otistik spektrumda. Hikaye, onun yetişkinliğe, aşk, bağımsızlık ve toplumun “normallik” olarak tanımlama eğiliminde olan arayışına yaptığı yolculuğu anlatıyor.

Bölüm süreleri: 29-38 dakika. Yayınlanmış dört sezonu bulunuyor.

Chewing Gum (2015)

Dizi Netflix’te mevcuttu ama kaldırılmış, belki yeniden gelir. 24 yaşında dindar bir ailede büyüyen Tracey (Michaela Coel) bekaretini kaybetmeye kararlıdır. Onun, tatlı ve “ateşli” hikayesini izliyoruz işte.

Bölüm süreleri: 22-27 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Dickinson (2019)

Dizinin başrolünde Hailee Steinfeld yer alıyor.

Dickinson, 19. yüzyıl şairi Emily Dickinson’ın hayatını anlatıyor. Dizi,  Apple TV + için üretilen ilk işlerden. Eğlenceli bir gösteri alanı sunan dizinin başrolünde ise Hailee Steinfeld yer alıyor.

Bölüm süreleri: 30 dakika. Yayınlanmış üç sezonu bulunuyor.

The End of the F***ing World (2017) | Netflix

Bu şık ve tuhaf dizinin ilk sekiz bölümü 2018’in başlarında Netflix’te gösterime girdiğinde, çarpıcı bir şekilde benzersizdi. İki hoşnutsuz gencin (biri seri katil özentisi, diğeri kavgacı bir huysuz) birlikte başladıkları “yol” hikayesi. Bağımsız bir filmin sinematik canlılığına ve aynı zamanda tuhaf bir mizah anlayışına sahip.

Bölüm süreleri: 19-22 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Ramy (2019) | Blu TV

New Jersey’de yaşayan Mısırlı bir göçmen ailenin oğlu Ramy, Müslüman toplumu, Tanrı ve sonsuz olasılıkları gören arkadaşları arasında bölünmüş ruhani bir yolculuğa başlar.

Bölüm süreleri: 25-27 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

I Am Not Okay With This (2020) | Netflix

Bu süper güç gençlik dramasında, lisedeki genç Syd, babasının intiharının yasını tutarken zihniyle her şeyi kontrol edebileceğini (ve yok edebileceğini) keşfeder.

Bölüm süreleri: 19-24 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Special (2019) | Netflix

Başrolünde Ryan O’Connell’in yer aldığı dizi, serebral palsili eşcinsel bir adamı canlandırıyor. Ryan karakteri izole hayatının dışına çıkmaya karar vermesiyle de işin rengi değişir.

Bölüm süreleri: 14-17 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Bilim Kurgu / Gerilim Türünde Bölüm Süreleri Kısa Olan Diziler

Love, Death & Robots (2019) | Netflix

Bu bilim kurgu antolojisi dizisinde, farklı oyuncular ve yaratıcılar başlıkta listelenen temalar hakkında kısa bir hikayeyi ele alıyor: aşk, ölüm ve robotlar. Dizi, animasyon ve özel efekt stilleri arasında gidip geliyor ve kalpleri mest ediyor.

Bölüm süreleri: 29 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Upload (2020) | Amazon Prime

Greg Daniels’ın Parks and Recreation’dan sonraki ilk projesi olan Upload, ölümden sonra yaşam hakkında olan fütüristik hiciv taşıyan bir yapım. Nathan (Robbie Amell), ilk bölümde beklenmedik bir şekilde ölür ve narsist kız arkadaşı tarafından bilinci sanal bir dünyaya yüklenir. Yeni hayatına alıştıkça ve meleğiyle arkadaş olmaya başladıkça ölümüyle ilgili de sorular ortaya çıkar.

Bölüm süreleri: 13-18 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Undone (2019) | Amazon Prime

Akıl hastalığı, travma ve zamanda yolculuk eden gerçekliğin doğası hakkında hırslı ve katmanlı bir anlatı. Alma’nın (Rosa Salazar) animasyonlu bir öyküsü olarak başlayan Undone’u tanımlamanın basit bir yolu yok gibi. Kısaca; geçirdiği trafik kazası sonrasında içinde inanılmaz bir değişiklik fark eden Alma Winograd-Diaz yeni yaşamına adapte olmaya çalışıyor. Amazon Prime’ın ilk animasyon dizisi aynı zamanda.

Bölüm süreleri: 25 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Run (2020) | BeIN Connect

İki eski sevgili, tek bir kelime ile var olan hayatlarını terk eder ve Grand Central Terminali’nde bir trende buluşur. Run’ın merkezinde kibirinden uygun bir şekilde kaçan bir şey var: “Koş”. Dizi, Ruby (Merritt Wever) ve Billy (Domhnall Gleeson) arasındaki kimyaya dayanıyor ve ikisinin de 17 yıl önce kopardıkları bir bağ için her şeyi feda edeceği fikrini satıyor ancak bölümler ilerledikçe yer yer gerilim yer yer de heyecanlı bir macera su üzerine çıkıyor.

Bölüm süreleri: 26-31 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Homecoming (2018) | Amazon Prime

Sam Esmail’in bu ürkütücü gerilim yapımı (aynı adlı podcast’in bir uyarlaması) 2018’de yayınlandığında, oldukça kendine özgü hissettirdi. Julia Roberts’ın da ilk büyük TV dizisi aynı zamanda. Askerlerin sivil hayata geçişine yardımcı olan Homecoming tesisinde çalışan Heidi karakterini canlandıran Roberts, performasıyla kalplerde.

Dizinin ikinci sezon hikayesinde de karşımıza Janelle Monae çıkıyor.

Bölüm süreleri: 31 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Maniac (2018) | Netflix

Bu diziye karşı, çekimlerinin başlamasından itibaren yüksek bir beklenti oluşturmuştum. İlk bölümlerde sanki beklediğimi karşılamadı gibi ama sunduğu şeye de kapılıp gittim ve heyecanla son bölüme gelmeyi bekledim bir yandan.

Netflix’in tuhaf yapımlarından biri olan Maniac’da; Emma Stone ve Jonah Hill; bir ilaç denemesine katılan iki yabancıyı canlandırıyor. Tuhaf rüyalar ve yalnızlığın kitlesel bir rahatsızlık gibi göründüğü retro atmosfere sahip olan dizi, alternatif bir zaman çizelgesine sahip.

Bölüm süreleri: 26-40 dakika. Toplam bir sezon.

Gönül İşleri Türünde Bölüm Süreleri Kısa Olan Diziler

Normal People (2020) | Blu TV

Sally Rooney’nin 2018 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan Normal People, aşk sahnelerinin önemi ve yoğunluğuyla dalgalar yarattı. Serinin yarım saatlik formatı da, Rooney’in yavaş yapılandırılmış hikayesine uyacak şekilde başarılı halde kullanılmış.

Bölüm süreleri: 28-30 dakika. Toplam bir sezon.

Trying (2020)

Trying, komedi kurgusunda trajediye yer veren İngiliz hüzünlü komedisinin yeni yapımlarından. Bakınız Fleabag. Dizinin tatlılığı ve sevecen iyimserliği onu keyifli bir hale getiriyor.

Bölüm süreleri: 28 dakika. Toplam bir sezon.

State of the Union (2019) | Blu TV

İlişkilerinin bir değer olup olmadığına karar vermeye çalışan Londralı bir çiftin, 10 bölümlük hikayesi. Bölüm süreleri 10 dakikadır ve her hafta aynı yerde, yani evlilik danışmanlığı randevularından önce karakterler bir pub’ta buluşur. Bu zaman diliminde ise hayatlarındaki kişisel haberleri, güncel konuları ve tam olarak neyin yanlış gittiğini tartışıyorlar. Dizi, sıradan samimiyeti ustalıkla anlatıyor. Chris O’Dowd ve Rosamund Pike arasındaki uyum da tarifsiz.

Bölüm süreleri: 10 dakika. Toplam bir sezon.

Forever (2018) | Amazon Prime

Alan Yang ve Matt Hubbard’ın evlilik sıkıntısı üzerine biraz gerçeküstü olan sekiz bölümlük incelemesi. June ve Oscar, rahat ama rutin bir hayat yaşar. Fakat June, hayatı biraz renklendirmeye çalışan Oscar’la konuştuktan sonra beklenmedik bir şekilde ilişkilerinin dinamiği değişir.

Bölüm süreleri: 25 dakika. Toplam bir sezon.

Catastrophe (2015)

Bu diziyi sevip sevmediğime hala karar verebilmiş değilim. Hayatın anında altüst edilebileceği fikrinden yola çıkan dizide; Londra’da yaşayan İrlandalı bir öğretmen Sharon’un (Sharon Horgan), Boston’dan iş için Londra’ya gelen Amerikalı Rob (Rob Delaney) ile bir hafta süren kaçamaklarının ardından yanlışlıkla hamile kalması üzerine yaşamı değişime uğruyor. Mizah anlayışının her zaman için ön planda olduğu dizide; çift bir şeyleri denemeye karar verir ve yan yana geldiklerinde de huysuz, coşkulu bir yaşam ortaya çıkar.

Bölüm süreleri: 26 dakika. Yayınlanmış dört sezonu bulunuyor.

Modern Love (2019) | Amazon Prime

Her bölümde farklı bir hikaye ile keyifli ve merak uyandıran bir seyir sunan dizi; aşk ilişkilerini, sevgiyi ve insan ilişkisini irdeleyen hikayelere sahip.

Bölüm süreleri: 31 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Love Life (2020)

İlk bölümlerde Anna Kendrick’in saçlarına tahammül etmekte zorlandım galiba…İlk aşktan, kalıcı ilişkilere uzanan yolculuğu konu alan bu romantik komedi, antoloji dizisine yeni bir bakış atıyor.

Bölüm süreleri: 30 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Netflix Yapımı Bölüm Süreleri Kısa Olan Diziler

Lovesick (2014)

Altı bölümlük bu İngiliz durum komedisi; arkadaşlık ilişkilerine komik, şefkatli ve zekice bir yorum katıyor. Dylan karakteri, cinsel yolla bulaşan bir hastalığı olduğunu öğrendikten sonra kötü haberi bildirmek için seks yaptığı her kızla tekrar iletişime geçmeye çalışır.

Bölüm süreleri: 24 dakika. Yayınlanmış üç sezonu bulunuyor.

Brooklyn Nine-Nine (2013)

Doğrudan Netflix yapımı değil ama ilk Netflix’te izleyince, ona bu kılıfı biçtim. Aynı zamanda BeIN Connect’te de mevcut. İzlemekten keyif aldığım komedi dizilerinden. Komik Jake’in “kahramanlıklarını” konu alıyor.

Bölüm süreleri: 22 dakika. Yayınlanmış yedi sezonu bulunuyor.

Love (2016)

Bu dizi romantik komedilerle olan ilişkimize biraz renk katıyor ve gerçek şeyler kadar baş döndürücü + dağınık bir tat bırakıyor.

Bölüm süreleri: 27-36 dakika. Yayınlanmış üç sezonu bulunuyor.

The Duchess (2020)

Bekar bir anne, başka bir çocuğu olması gerekip gerekmediğini merak ederken, bir yandan da Londra’da kızını büyütmeye çalışır. Eğlenceli, farklı, dinamik!

Bölüm süreleri: 28 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Grace and Frankie (2015)

Bu kadının enerjisi hiç geride kalmayı hak etmiyor. Eşlerinin sadece iş ortağı olmadıklarını, aynı zamanda son yirmi yıldır romantik bir ilişki içinde olduklarını öğrenen iki kadın, koşullarla birlikte başa çıkmaya çalışıyor.

Bölüm süreleri: 30 dakika. Yayınlanmış altı sezonu bulunuyor.

A Very Secret Service (2015)

Fransa yapımı bu dizi, atmosferiyle zaten bir sıfır öne geçiyor. 1960’lar, Paris. Fransız istihbarat servisinde stajyer olarak işe başlayan 23 yaşındaki André Merlaux’un keyifli hikayesi.

Bölüm süreleri: 25 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Pretend It’s a City (2021)

New York sokaklarında dolaşın ve Martin Scorsese ile yazar, mizahçı ve öykücü Fran Lebowitz’in büyüleyici zihnini keşfedin. 2021 yılının ilk günlerinde bu programı izlemek bana baya iyi hissettirdi.

Bölüm süreleri: 27 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Please Like Me (2013)

Netflix yapımı olmayıp, uzun zamandır Netflix’te yer alan Please Like Me, naifliği ile kalplerde. Kız arkadaşı tarafından terk edildikten sonra eşcinsel olduğunun farkına varan Josh’un hikayesi.

Bölüm süreleri: 28 dakika. Yayınlanmış dört sezonu bulunuyor.

Girlboss (2017)

Sophia, internet üzerinden bir iş kurar ve nasıl patron olunacağını öğrenir. Ancak işi büyüdükçe, kendinin patronu olarak hayatla baş etmeyi nasıl öğrenecek bakalım?!?! Bu dizi, Nasty Gal şirketinin kurucusu Sophia Amoruso’nun gerçek hikayesine dayanıyor.

Bölüm süreleri: 26 dakika. Yayınlanmış bir sezonu bulunuyor.

Friends From College (2019)

Birbirine sıkı sıkıya bağlı bir grup üniversite arkadaşı yeniden iletişime geçer ve aşkın yaşla birlikte kolaylaşmadığını keşfeder.

Bölüm süreleri: 30 dakika. Yayınlanmış iki sezonu bulunuyor.

Türkiye Yapımı Bölüm Süreleri Kısa Olan Diziler

Burada aklıma hemen, 2021 yılında hayatımıza giren iki dizi giriyor.

10 Bin Adım (2021) | Gain Medya

Devin Özgür Çınar ve Engin Günaydın’ın yapım sürecinde birlikte çalıştığı ve başrolü paylaştığı dizi, iki eski sevgilinin sağlıklı bir yaşam için günde 10 bin adım atmak için buluşmalarını ve o sırada gerçekleşen kısa sohbetlerini anlatıyor.

Bölüm süreleri: 11 dakika. Her hafta çarşamba yeni bölüm yayınlanıyor.

Bonkis (2021) | Blu TV

Yayınlanmış üç bölümü de hemen oturup izledim ve devamını bekliyorum heyecanla. Mesleği olan mimarlığı yapmayı bırakıp, sevdiği şeyi yapmanın peşinden giden ve kendine Moda’da kafe açan Deniz, ekonomik sıkıntılarla baş etmeye çalışırken, Bonkis adındaki kafesini ayakta tutmaya çalışıyor.

Bölüm süreleri: 13-15 dakika. Her hafta yeni bölü yayınlanacak diye düşünüyorum.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir