BOMONTİADA'DAKİ MEYHANE KONSEPTLİ KİVA 2

BOMONTİADA’DAKİ MEYHANE KONSEPTLİ KİVA

Galata Kulesi’nin ayağında yer alan Kiva, yöresel yemekleriyle uzun zaman boyunca favori mekanlarımın başını çekmeye devam etti. Yeni ve keyifli mekanların iyice artmasıyla, Kiva gözden uzak kalmaya başladı ve ayrılık da kaçınılmaz oldu. (Ki Galata Kulesi’nin orada yer alan Kiva’nın kapandı haberini de not düşeyim.)

Ama özlediğim tek şey Kiva’nın yemekleriymiş o da ayrı, Galata Kulesi’nin etrafındaki o yoğunluk ve karmaşa hiç cazip gelmeyeceği için aramızdaki özlemi  daha da artırmak isabetli olacaktı.

 

BOMONTİADA'DAKİ MEYHANE KONSEPTLİ KİVA

Neyse ki Kiva Bomontiada‘ya açıldı da, orta yolda buluştuk. Hem de bu sefer meyhane konseptiyle damakları şenlendirme başladı. Bomontiada’ya özel menü hazırlayan Kiva, gerçekten baya keyifli bir yer olmuş. Sakin, huzurlu, güzel müzikli ve leziz yemekli.

3 farklı bölümden oluşan Kiva’nın giriş katındaki geniş bahçesi yaz ayları için biçilmiş kaftan. Hem gündüz hem de akşam tercih edebilirsiniz. Akşam üstü gidip gün ışığında keyifli keyifli takılmak oldukça mutlu ediyor.

 

BOMONTİADA'DAKİ MEYHANE KONSEPTLİ KİVA 2

 

Uzun yıllardır Kiva’nın mutfağını yöneten Şef Deniz Şahin, Anadolu lezzetlerinden oluşturduğu gündüz menüsüyle öğle yemekleri için ayakları Bomontiada’ya yönlendirmeye sebep oluyor. Akşam menüsünde de leziz mezeleri tadabilirsiniz.

Menüden denediğim Tereyağlı Ciğer nefisti mesela. İçli Köfte için de aynı şeyi söyleyebilirim. Bir de Firik Pilavı patlatın. Üstüne de Ekmek Kadayıfı eksik etmeyin. Sıcak gelen pideleri de salatanın suyunda yüzdürürsünüz artık.

 


Yer bulabilme ihtimaliniz yüksek ama yine de önden rezervasyon yaptırmanızı öneririm.

Adres: Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Birahane Sk. No:1/A

Tel: 0212 296 20 08

 

Bomonti’de Uğramanız Gereken 5 Mekan >> 

 

Kiva Bomonti Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir