BURGER FEST’TEN ANLADIKLARIM

Şehirde gerçekleşmekte olan ve kursağımızdan geçmeye hazırlanan yeme içme etkinlikleri için içimi bir heyecan kaplamadı desem yalan olur! Hepsi de peş peşe olacağı için lezzet patlamasına gireceğimi düşünüyorum ama du’ bakalım.

Hatta bu etkinliklerden biri olan Türkiye’nin ilk ve tek burger festivali başladı da bitiyor bile neredeyse, katıldınız mı?

Hellmann’s Burger Fest, 2-4 Ekim (1)

Ben 2 Ekim akşamı ucundan kıyısından dahil oldum. Kahve içmek için Karaköy’de sözleştiğim arkadaşımın, tamamen aklımdan çıkmış olan Burger Fest’in varlığını hatırlatmış olmasıyla kendimizi burgerlere adadık. Değişik ne varsa “hepsini” deneyelim dedik.

İlk durak “bazlamalı burger” için Gakkı oldu. Köftenin pişme kısmı hariç gayet lezizdi. Mantarı, soğanı baya kararındaydı. İkinci durak ise o şahane görünen iki katlı burgerden yemek için Heisenberg.

İşte burada biraz transa geçtik. Hele o anne patatesi getirdiler ya önümüze. Diğer mekanlar da iyidir hoştur belki ama Heisenberg’i mutlaka deneyin.

 

Hellmann’s Burger Fest, 2-4 Ekim (2)

 

Tabii burgerleri yerken festivalin içine dahil olmaya çalışsam da olayı tam anlayamadım.

Kısaca festivalin kendini anlattığı yazıyı aşağıda paylaşıyorum;

Hellmann’s Burger Fest, 2-4 Ekim tarihleri arasında Karaköy’de anlaşmalı olan burger restorantlarında gerçekleşecek. Bu benzersiz deneyimi Hellmann’s sosların farkıyla yaşayabilmek için hepinizi 2-4 Ekim tarihleri arasında etkinlik alanımızda bekliyoruz.
Etkinlik süresince anlaşmalı mekanlardan indirimler, hediyeler, hatta bedava burger’ler bile kazanabilirsiniz! Etkinliğimiz 13:00 – 22:00 saatleri arasında anlaşmalı restorantlarla birlikte gerçekleştirilecek.”

 

Tamam, güzel ama yine de tam anlamadım desem. Karaköy’e gittiğinizde o bölgede hamburgerle ilgili bir şey olduğunu anlıyorsunuz ama olaya nasıl dahil olmanız gerektiği konusunda bir boşluk var. İlla gidip bir mekana oturduğumda, orada her zaman yediğim hamburgerimi yediğimde festivale dahil olmuş oluyorsam, olmasın bence!

 

Masada da bizi karşılan Hellman’s soslar ise tüm olayın sırrı, ee onlar hep var zaten. Festival, hamburger yemek için bir bahane olma amaçlı yapılmış işte. Ekstra özel ve farklı bir şeye ben denk gelmedim açıkçası.

Hellmann’s Burger Fest, 2-4 Ekim (3)

Mesela bu festivale özel o anlaşmalı mekanlar küçük tadımlık yeni tatlar hazırlasa ya da Hellman’s’ın o tatlı standında böyle bir tadım ve bilgi verici bir şeyler olsa.

 

Hani alışveriş çılgınlığını körüklemek için yapılan “Fashion’s Night Out” gibi bir durum söz konusu. O mağazalar orada hep var, e ben hep oradan alışveriş yapıyorum, işte bir de bu akşam alışveriş yapayım.

Özetle Hellmann’s Burger Fest’den anladığım bu, kaçırdığım bir şey varsa paylaşın benimle de lütfen.

 

Bir de anlaşmalı mekanlar listesi şöyle;

Muhit, Heisenberg, Gran Karaköy, Odun, Bej, Ragiona, Gakkı, Wom, Burgerlab, Ops , Tükkan, Colonie

 

Festivalin hashtag’i  #doyadoya, çektiğiniz fotoğrafları hashtag’le birlikte paylaşınca sürpriz hediyeler kazanabiliyormuşsunuz.

 

BURGER FEST’TEN ANLADIKLARIM

 

 

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir