Conversations with Friends Dizisi Hakkında Bilinenler

Sally Rooney’nin aynı adlı romanından uyarlanacak olan dizi Conversations with Friends, her gelen yeni detayıyla heyecanlandırıyor.

Rooney’nin Normal People isimli kitabının dizi uyarlamasından sonra, dizinin yayınlandığı platform Hulu, kolları yazarın bir başka kitabı için yeniden sıvadı. Çünkü neden olmasın? Normal People ortalığı yıkıp geçmişken hem de… Sally Rooney’nin 2017’de yayınladığı ilk romanı Conversations with Friends, 12 bölümlük mini bir dizi olarak karşımızda olacak.

Normal People dizisini yöneten Lenny Abrahamson (Room filmiyle, Oscar’da En İyi Yönetmen adaylığı mevcut), Conversations with Friends için de aynı görevi sürdürecek. Dizi hakkındaki diğer detaylara geliyorum!

Conversations with Friends Dizisinin Konusu

Normal People’da olduğu gibi bu hikayede de; tamamen modern ilişkilerin karmaşık doğası ile başrolde olacak. “Bırak dağınık kalsın” tadında, belirsizliklerle dolu ve birçok sevgi + bağımlılık biçiminin vücut bulmuş hali. Rooney’nin 2017 yılında yayınlanan bu romanı, Dublin’de yaşayan iki üniversite öğrencisi Frances ve eski kız arkadaşı-en iyi arkadaşı Bobbi ile ayrılmış olmalarına rağmen bağları asla kopmaz.

Bir gün Melissa’yla tanışırlar ve Melissa ile onun yakışıklı ama çekingen bir aktör olan kocası Nick ile de daha fazla zaman geçirmeye başlarlar. Bu çiftle olan arkadaşlıkları flörte dönüşür ve bu da daha sonra Bobbi ile Frances arasındaki bağı test eden yoğun bir gizli ilişkiye yol açar. Yazar kitabını bir büyüme hikayesi olarak özetliyor.

Conversations with Friends Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosu da kesinlikle heyecan verici. Alison Oliver, Frances karakterini canlandıracak. Bobbi’ye ise Sasha Lane hayat verecek. Jemima Kirke, Melissa + Joe Alwyn ise Nick olarak karşımızda olacak.

Yönetmen Koltuğunda Lenny Abrahamson Yer Alıyor

Normal People’ın da yönetmenliğini yapan ve Oscar adaylığı bulunan (Room filmiyle) Lenny Abrahamson Conversations with Friends’in de yönetmeni.

Abrahamson, bu hikaye için şunları söyledi: “Derinliğini, mizahını ve tazeliğini seviyorum ve onu ekrana getirme sürecinde yer almak bir onur”.

“Sally ve çalışmalarıyla olan bağlantımın devam edeceği için de özellikle mutluyum. Normal People eşsiz bir zevkti ve Conversations With Friends’te de tekrar aynı harika ekiple çalışmaktan heyecan duyuyorum.”

Normal People’ın yaratıcı ekibi, yazar Alice Birch ve yapımcı Ed Guiney de geri dönen isimlerden. Yazar Rooney de baş yapımcı olarak ekipte yer alıyor.

Dizi Ne Zaman Yayınlanacak?

Conversations with Friends dizisinin 2022’de yayınlanması bekleniyor. Dizinin çekimleri 2021 yılı boyunca Dublin, Belfast’ta devam etti ama elbette pandemi nedeniyle çekimler birkaç kez ertelendi, bu nedenle dizinin yayın tarihinde net bir bilgi yok. Bununla beraber, diziden karelerin yayınlanması, muhtemelen çıkış tarihinin çok geride olmadığı anlamına geliyor.

Bu arada Normal People’da olduğu gibi bu yapımda da uluslararası çekim yerleri olacak mı diye henüz resmi bir açıklama yok.


Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir