Dem’den Yeni Şube

Dem, çayın efsunlu dünyasını Boğaz’a taşıdı. Bebek’te açtığı yeni şubesinde mevcut menüsüne ilaveten yeni çaylar da ekleyen Dem, sunduğu 63 çeşit çay ile Bebek’te huzurlu bir köşe arayanların yeni durağı olmaya hazırlanıyor. Kahvaltı seçenekleri, cafe klişelerinden kaçınarak hazırlanan  atıştırmalık ve tatlı menüsüyle Dem Bebek, alışılmış Dem atmosferini modernize ederek Boğaz’a taşıyor.
dembebek-01


Karaköy’de geçtiğimiz yıl açılan ve zengin çay menüsüyle İstanbullulara özgün bir çay deneyimi yaşatan Dem, ikinci şubesini Eylül ayı sonunda Bebek’te açtı. Dünyanın tüm çay bölgelerinden sunduğu çayların ruhunu mekana yansıtan Dem Bebek, çayın getirdiği çok kültürlü atmosferi hissettiren samimi ve sıcak dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Bebek’in yeni çay evi, modern ve antika mobilyaların beraber kullanımıyla, misafirlerini adeta nostaljik bir yolculuğa çıkartıyor. Eski bir Fransız okulundan çıkan antika okul sıralarında, Asya demlikleriyle yapılan çay servisi, çayın birleştirici dünyasını, bir tür füzyon etkisi ile mekanın ruhuna taşıyor.

 

dembebek-04

Yeni şubesiyle beraber çay menüsünü zenginleştiren ve çay meraklıları için “kralların çayı” olarak bilinen Ronnefeldt markalı 11 çeşit yeni çay seçeneği sunan Dem Bebek’in menüsünde, süt ve bal ile servis edilen Chai, zencefil tadıyla güçlenen yeşil çay Ginger Twist, tropik geçişleriyle damakları şenlendiren oolong çayı Sunny Valencia ve bergamot severlerin yeni favorisi olmaya aday kafeinsiz kırmızı çay Rooibos Earl Grey dikkat çekiyor. Mönü, yine, 3 çeşit Türk çayına ek olarak beyaz çay, yeşil çay, oolong çayı, siyah çay, füme çay, mayalanmış çay, kırmızı çay ve bitki çayları başlıkları altında herkesin damak tadına uygun bir seçenek sunuyor.

 

dembebek-12

Karaköy şubesinde çok sevilen lezzetleri de Bebek’e taşıyan Dem’in menüsünde, günlük hazırlanan hafif kahvaltı seçeneklerinin yanısıra; kiş, krep, poğaça ve simit gibi atıştırmalıklar da bulunuyor. Gurme tatlı menüsü ise modernize edilmiş sunumlarıyla höşmerim, laz böreği ve damla sakızlı kek gibi Türkiye tatlarıyla beraber; beyaz çikolatalı sufle, glutensiz çikolatalı kek, glutensiz yer fıstıklı pancake ve pişmaniyeli armut tatlısı gibi özgün tarifleri de içeriyor. 5 Çayı menüsünü de zenginleştiren Dem Bebek’te, İngilizlerin ünlü geleneği; Türk damak tadına adapte edilmiş şekilde yanında bir demlik çay ile servis ediliyor.
dembebek-13


Adres: Bebek Mah. Selçuk Sok. No:7

Tel: 0212 287 97 73 / 0539 686 09 75

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir