Ekmek Yapımına Dair Özel Bir Etkinlik: Şehrin Fırıncıları

Ekmek Yapımına Dair Özel Bir Etkinlik: Şehrin Fırıncıları
İstanbul’da geleneksel ekmek yapımına dair farkındalığı artırmayı amaçlayan Şehrin Fırıncıları’nın üçüncü etkinliği, Oya Akduvar (Derun), Deniz Dilbaz (Breadtaking) ve Olcay Güneş (700gr) eşliğinde gerçekleştirilecek. 

Şehrin Fırıncıları III

18 Mart, 14.00-17.00

SALT Galata, Teras

İstanbul’da geleneksel ekmek yapımına dair farkındalığı artırmayı amaçlayan Şehrin Fırıncıları’nın üçüncü etkinliği, Oya Akduvar (Derun), Deniz Dilbaz (Breadtaking) ve Olcay Güneş (700gr) eşliğinde gerçekleştirilecek. Fırıncılar, Neolokal’in terasındaki odun fırınında ekşi maya ekmeklerini pişirirken katılımcılarla kişisel teknik ve tariflerini paylaşacak, İstanbul’da bağımsız ekmek üretiminin önemi üzerine konuşacak.

Bence Mart ayının en keyifli etkinliklerinden.

Şehrin Gıdası

8 Nisan, 15.00

SALT Galata, Atölye II-III

Kök Projekt’in SALT iş birliğiyle başlattığı Şehrin Gıdası konuşma programı, İstanbul’un son 30 yılda aldığı iç ve dış göçlerin yemek ve mutfak kültürüne etkilerini irdeleyecek. Özellikle, Suriye’deki savaşı takiben İstanbul’da yerleşik hayata geçen göçmenlerin üretimlerine odaklanacak olan program, çeşitli mutfak kültürleri arasında diyalog inşasını amaçlıyor.
Savoring Syria projesinin yürütücüsü Dalia Mortada’nın katılımıyla gerçekleştirilecek ilk konuşmada, İstanbul’daki Suriyeli toplulukların beraberinde getirdiği yemek kültürü ile şehrin dönüşen mutfak manzaraları ele alınacak.

Şehrin Fırıncıları ve Şehrin Gıdası SALT Galata’da

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir