EKŞİ MAYA EKMEK KOKUSUNA DOĞRU İLERLEYİNİZ

EKŞİ MAYA EKMEK KOKUSUNA DOĞRU İLERLEYİNİZ

Teşvikiye’nin yenisi Nino, mahallenin yeni fırını olarak hayatımıza girdi. Çok iyi oldu, ben diğer artizan ekmek üreticileri gibi Nino’yu da bağrıma basmak için çoktan hazırdım. Beyaz ekmeyi bırakmış olmam, ekşi maya ekmeğe sırt çevireceğim anlamına gelmiyor elbette.

Bir sene boyunca sabırla büyütülen ekşi maya ile başlayan yolculuk ve şimdi üretilen artizan ekmeklerle devam edip bizlere ulaşıyor. Hiç kaçırır mıyım bu kavuşmayı? Ekşi mayaların oluşum aşamasında katılan kızılcık, kahve, biberiye, zahter gibi tatlar Nino’yu lezzet olarak zenginleştiren noktalardan. Ekşi maya ekmek haricinde, bulabileceğiniz diğer lezzetlerden biri de kruvasan. BZeytinli olanı pek güzel, sıcak sıcak yakalarsanız bir de ne güzel olur.

 

Nino’nun şefi ve kurucusu Sinan Büdeyri vizyonlarını “ekmeğin, Türkiye’deki anlamını doymak için yemekten; keşfetmek ve keyif almak için yemeye çevirmek” olarak belirtmiş.

Evet, kesinlikle öyle. Yemek konusu için de aynı şey geçerli. Keşfetmek ve keyif almak iki önemli bakış açısı.

Uzun denemeler sonrasında bulunan şimdiki ekmek formülünün ikinci, üçüncü ısırıkta verdiği tokluk ve doygunluk hissi de, karşılaştırma amaçlı değil tabii ama beyaz ekmekle aralarındaki farkı rahatça ortaya koyuyor.

Nazım Hikmet’in “Bir ekmeği son lokmasına kadar yemeyi, bir de ağız dolusu gülmeyi unutma hiçbir zaman.” sözünden aldıkları ilhamla işe koyulan Nino ekibi, son lokmasına dek keyifle yenecek ve ağız dolusu gülümsemeye neden olacak ekmekler üretmenin peşinde. O yüzden ekmek kokusuna doğru tek sıra haline ilerleyelim. Ya da koşalım. Ben hepsine uyarım.

nino bakery teşvikiye nişantaşı

Vişnezade Mahallesi, Hüsrev Gerede Caddesi, No 45/A, Beşiktaş / İstanbul

Tel: 0535 259 34 40

 

Fooduristik.com’u instagram üzerinden de takip edin, anlık önerileri kaçırmayın!

Diğer post önerileri;

ARTİZAN EKMEK ALABİLECEĞİNİZ 7 YER

KAPISINDAKİ KUYRUĞA RAZI OLDUĞUM 5 MEKAN

PİŞİRİLMEDEN YAPILAN MİNNOŞ KALPLİ PASTA

 
Nino Bakery Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir