En Uygun Uçak Biletini Hangi Gün Almalı?

Seyahat planlamanın en önemli adımlarından biri de; ucuz uçak bileti bulmak ve almak. Buldurmak hatta. Eşin dostun “Pegasus indirime girmiş, gir bak” mesajları da bu sürece dahil.

“Ucuza nasıl uçak bileti alırım?” sorusuna gelen cevapları paylaşmak bir de, elbette ki.

Bir uzmana kulak verip, online seyahat markası biletall.com Ceo’su Yaşar Çelik’e kulak vermeye ne dersiniz?

Bilet alımında günlerin hatta saatlerin bile fark ettiğini belirten Çelik; “Uçak biletlerinde hafta içi seyahat etmek, hafa sonu seyahat etmekten daha avantajlı. Sabah uçuşu yerine akşam uçuşunu tercih ederek daha uygun fiyatlara bilet bulabilirsiniz” diyor.

Hafta içi kalkışlı uçak biletini ucuza bulma garantisine katılıyorum.

İlk Kez Schengen Vize Başvurusunda Bulunacaklara Öneriler

Ucuz uçak bileti almak için tüyolar

  • Uygun uçak biletini satın alabilmek için sabah yerine akşam uçuşlarına rezervasyon yapın.

  • Uçuşunuz yurt içine olacaksa cuma günleri uçak bileti almaktan kaçının. 2018’de en pahalı yurt içi uçak bileti cuma günleri satıldı. Pazar sabah saatleri ise ucuz uçak bileti bulmak için en ideal gün.

  • Yurt dışına seyahat etmeyi planlıyorsanız ise en az 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırarak en iyi uçuş teklifini yakalayabilirsiniz. Yurt dışına bilet almak için en doğru zaman ocak ayı. Yapılan analizlere göre en ucuz yurt içi uçak biletleri mart ayında satılırken, en pahalı yurt içi biletleri ağustos ayında satıldı.

  • Özellikle uzun tarihli bayram/resmi tatillerde biletinizi günler öncesinden almanız gerekiyor. 2018 yılında yurt içi uçuşlarında en uygun bilet 23.00 ile 00.00 arasında, yurt dışı uçuşlarında ise en ucuz bilet 03.00 ile 04.00 arasında satıldı.


Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir