Grace and Frankie Seven Bu Yapımları da İzler

Netflix’in en uzun soluklu dizilerinden biri olan “Grace and Frankie” yedi sezon ve neredeyse 100 bölümün ardından 2022 yılında veda etmişti. Daha olsa izlerdim ama başa sarıp sarıp izlememe hiç bir şey engel değil tabii.

Dizi, kocalarının birbirleriyle ilişkisi olduğu gerçeği nedeniyle bağ kuran Frankie (Lily Tomlin) ve Grace’i (Jane Fonda) konu alıyor.

İki kadın artık hayatlarını yeniden inşa etmeye ve hayatlarına devam edebilmek için de yaralarını iyileştirmeye çabalar.

Grace and Frankie hayranıysanız onun yerine bir şey eklemek zor olabilir ama aşağıdaki yapımlara da şans verebilirsiniz.

Aşağıya, geçtiğimiz haftalarda instagram’dan sorduğum “Grace and Frankie ruhunda önerebileceğiniz yapımlar arasında ne var?” sorusuna gelen yanıtları ve kendi kişisel önerilerimi ekliyorum.

Grace and Frankie’yi Seven Bu Yapımları da İzler

Dead to Me / Netflix’te

Christina Applegate ve Linda Cardellini’nin oynadığı bu kara komedi dizisi, bana ilk çağrışım yapanlardan. Ortada yine beklenmedik bir zamanda kurulan beklenmedik dostluk var. Gelişen gizemli olaylarda artısı.

The Kominsky Method / Netflix’te

Başrollerinde Michael Douglas ve Alan Arkin’in yer aldığı bu dizi, yaşlanan bir aktör ve onun en iyi arkadaşının (ki aynı zamanda kendisinin menajeri) hayatını eğlenceli ve duygusal bir anlatımla anlatıyor.

The Bold Type

İzlemesi keyifli ve kendine özgü kadın dinamiklerine sahip bir dizi. Ne güzel Netflix’teydi ama şu an bir yerlerde yok gibi görünüyor. Cosmopolitan editörü Joanna Coles’un gerçek hayat hikayesinden ve yolculuğundan ilham alan The Bold Type, hırslı ama ayakları yere basan üç genç kadının, Jane Sloan (Katie Stevens), Kat Edison (Aisha Dee) ve Sutton Brady’nin (Meghann Fahy) hikayesi).

The Bold Type, Grace and Frankie’ye hem benziyor hem de benzemiyor. Kadın arkadaşlıklara odaklanıyor ve genç + hırslı kadınların zorluklarını keşfetmek için kendi yolunu izlemesine şahit oluyoruz.

Good Girls / Netflix’te

Tedbiri bir kenara bırakmaya karar veren annelerle ilgili bir hikaye. Good Girls, Detroit’te yaşayan ve para sorunlarıyla boğuşan üç anneyi konu alıyor. Bu suç draması, onların karmaşık hayatlarını, arkadaşlıklarını ve seçtikleri komik derecede tehlikeli yolu anlatıyor.

Big Little Lies / Blu TV’de

Her dostluk kaderden doğmaz. Bazıları da kendini bir suçtan kurtarmak için doğar. Gizemli drama dizisi, Kaliforniya’nın sakin sahil kasabası Monterey’de yaşayan ve bir cinayetin ardından hayatları çözülmeye başlayan beş anneyi konu alıyor.

Firefly Lane / Netflix’te

Bu diziye karşı hafif bir ön yargım var ama konsepte uyduğu için eklemek istedim.

Birbirinden tamamen farklı iki kadın arasındaki dostluğa odaklanan başka bir Netflix orijinal dizisi daha. Tully Hart (Katherine Heigl) ve Kate Mularkey (Sarah Chalke) 30 yılı aşkın süredir arkadaşlar. Kristin Hannah’nın aynı adlı romanından uyarlanan olay örgüsü, onların ergenlik çağından beri paylaştıkları sevgi dolu ilişkiye odaklanıyor ve üniversite yılları, evlilikleri ve orta yaş krizleri boyunca kişisel ve profesyonel başarıları ve başarısızlıkları boyunca devam ediyor.

Glow / Netflix’te

1980’lerin Kaliforniya’sında geçen GLOW, mücadeleci ama hırslı bir aktris olan Ruth Wilder’ı (Alison Brie) konu alıyor. Bir dizi başarısız seçmenin ardından kendini tamamı kadınlardan oluşan bir güreş gösterisinin seçimlerinde bulur. Sabırsızlıkla bekleyecek başka bir şeyi olmayan Ruth, bunun peşine düşer. Ancak eski en iyi arkadaşı Debbie Eagan’ı (Betty Gilpin) ringde görünce işler karmaşık bir hal alır. Ruth, Debbie’nin kocasıyla yatmıştı ve şimdi herkes izlerken birbirleriyle kavga etmek zorundalar.

Feud

Feud bir komedi değil (en azından çoğu zaman değil) ancak Grace and Frankie ile çok önemli bir şeyi paylaşıyor; bu da Amerika’da yaşlanan bir kadın olmanın ne anlama geldiğinin detaylandırılması.

Dizi Hollywood’un iki ünlü yıldızı Bette Davis ve Joan Crawford’un birbirlerine karşı paylaştığı güçlü hoşnutsuzluğu gözler önüne seriyor.

Sizden gelenler

Gilmore Girls / Netflix’te

Extraordinary / Disney Plus

Rain Dogs

Modern Family

Six Feet Under / Blu TV’de

Ginny & Georgia / Netflix’te

Workin’ Moms / Netflix’te

Shrinking

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir