GRANDMA’NIN LEZZET SIRLARI

Son zamanlarda ayaklarımın koşa koşa gittiği tek mekan!

Grandma, nefis tatlıları, güler yüzlü servisi ve sakin ortamı ile yeni nesil mekanların şahı olmaya devam ediyor. Yemekleri de pek leziz ama tatlı menüsü başlı başına müthiş. Özellikle bademli ve çikolatalı fırında kruvasan puding, son zamanlardaki en favori tatlım.

Soğuk salata tabağındaki her lezzet pek iyi. Ama soğanı biraz daha az kullanmaları gerekir.

 

grandma nişantaşı nerede

 

Tabii, ekmekleri de unutmamak lazım. Ekşi maya ekmeklerinin mayası, uzun yıllardır besledikleri kendi doğal mayalarıymış. Sanayi tipi un karışımları, ekmek katkı maddeleri, kimyasallar veya sanayi tipi yapay aromalar bu ekmeklerde yok! Ekşi maya ekmekleri yapmak 3 gün, diğer ekmekleri yapmak 2 gün sürüyormuş.

Grandma’nın lezzet sırları na devam.

 

Ekmekler, sadece un, su, maya ve tuzdan yapılıyor.

Ekşi maya ekmeklerinde kullandıkları tek kabartıcı ve aroma verici madde olan ekşi maya 5-6 yaşlarındadır. Beslemesinde sadece organik un ve temiz su kullanılıyor. Ah o ekşi tat yok mu! Süper, süper.

Ekşi Maya ekmekler

Ekşi Maya Köy Ekmeği, Rustik, Tam Buğday ve Çavdar olarak 4 çeşitleri var. Beyaz Köy Ekmeği, Tam Buğday Köy Ekmeği, Cevizli Ekmek, Üzümlü Tarçınlı Ekmek, Ciabatta, Foccacia, Baguette ve Zeytinli Ekmek raflarında olan diğer ekmek çeşitleri.

grandma teşvikiye

 

Ekmekleri, taş tabanlı özel fırınlarında üretiliyor.

Besleyici değeri olmayan ayrıştırılmış topak kepek kullanmıyorlar. Ekmeğin rengini koyultmak amacıyla renklendirici kullanmadıklarını yazmaya bile gerek yok. Bunlar yerine, tam buğday unu veya çavdar unu kullanıyorlar ve ekmek yerine mutluluk satıyorlar.

 

Farklı croissant çeşitleri, scone, bagel, çörek, kekler, ev yapımı reçeller, her hafta değişen farklı sebze yemekleri ve artisan kahve Grandma’da bulabileceğiniz diğer şeyler.

 

Adres: Teşvikiye Mah., Ahmet Fetgari Sokak no 38 Kapı 5 Nişantaşı

Tel: 212 234 7420

grandma nişantaşı nerede

Diğer alternatif postlar;

SON GÜNLERİN FAVORİ PİZZACISI

Bomonti’nin hareketlenmeye başlamasına nasıl seviniyorum anlatamam. Babylon Bomonti’nin karşısı sayılabilecek noktada yer alan Bomonti65 lezzetleriyle mest ediyor. Ve karşınızda son günlerin favori pizzacısı .

Küçücük dükkanda, ekoseli örtüleriyle baya güzel bir iş çıkaran mekanın tek negatif yanı öğle saatlerinde izdiham gibi kalabalık olması. Bir pizza için uzunca beklemek sıkıyor tabii, en şahanesi de gelse önünüze gözünüz görmüyor. O yüzden 12:00 gibi gitmeyi düşünüyorsanız, erteleyin.

Mekanda pizza haricinde salat ve tatlı da bulunuyor. Pizzalar odun ateşinde piştiği için gözüm başka şeyleri görmüyor. GRANDMA’NIN LEZZET SIRLARI

———

KAHVE ÇEKİRDEKLERİNİN KISA FİLMLERİ

McCafe yeni kısa filmlerinde başrole kahve çekirdeklerini taşıyarak, müthiş eğlenceli bir işe imza atmış.

Açtıkları micro sitede kahve çekirdekleriyle, o çok bildiğimiz filmlere yeniden hayat veriyorlar. Filmler arasında, Braveheart, Arabistanlı Lawrence, Donnie Darko gibi efsane yapımlar var.

Toronto Film Festivali sponsorluğunda ortaya çıkan işlerinde arkasında McDonald’s Canada var.

İşte McCafe Cinema‘dan Kahve Çekirdeklerinin Kısa Filmleri; GRANDMA’NIN LEZZET SIRLARI

 

This Article Has 4 Comments
  1. […] bir şey. Masa düşünülmüş ince ayrıntılarla dolu lezzet ve tabaklarla donatılıyor. Gelen gidenin önünü alamıyoruz. Hemen hemen hepsini de yiyoruz. Önemli olan güne mutlu başlamak ne […]

  2. […] buğday ekmeğinin tadına doyamıyorum. Sıcacık hali inanılmaz […]

  3. […] buğday ekmeğinin tadına doyamıyorum. Sıcacık hali inanılmaz […]

  4. […] buğday ekmeğinin tadına doyamıyorum. Sıcacık hali inanılmaz […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir