İstanbul’da İzmir Boyoz’u Nerede Yenir?

(Yazı 22 Aralık 2017 tarihinde güncellenmiştir.)

“İstanbul’da İzmir Boyoz’u Nerede Yenir?” cümlenin ağırlığı ortada. İzmir Boyoz’unu İstanbul’da yiyecek yer aramak bile işlerin en güzeli.

İzmir’e defalarca gitmiş olmama rağmen bir türlü Boyoz deneyememiştim. Fakat 1-2 yıl önce İlayda’nın ofise “Size İzmir’den Boyoz getirdim, az evvel de sıcak sıcak ısıttım, haydi dalın” demesi üzerine mest olup, kızcağızı öpücüklere boğmuştum/k.

Tüm hamur işlerini kucakladığımız gibi Boyoz’u da bağrımıza basmamak için hiç bir sebep yoktu. Gerçekten o gün yediğimin tadı hala damakta bu arada, İlayda’cığım duyurulur.

Ve sonraki günlerde de İzmir’de gidip yiyene kadar, İstanbul’da Boyoz avına çıktım. Denediğim ve memnun kaldığım, menüsünde Boyoz’a yer veren mekanları da aşağıda paylaşıyorum.

Listede toplam üç mekan var. Eminim daha birkaç yerde daha Boyoz yapılmakta ve satılmaktadır, sizin de önerilerinizi beklerim.

Boyoz menü kalp

Mucizeler Dükkanı Patisserie&Cafe ( Kapandı) 

En son burada denediğim için, Mucizeler Dükkanı’ndan başlamak istiyorum. Nişantaşı’nda Teşvikiye Camii’nin arka tarafında yer alan mekan, Boyoz’larını İzmir’den getiriyor. Tadına doymak da mümkün değil gerçekten.

Boyoz’ların tadını paket bir menü şekilde denemenizi tavsiye ederim. Menüde iki boyoz, peynir, yumurta, reçel ve sınırsız çay var. Boyoz’lar çok lezzetli ve iki ısırıkta bitiyor tabii. O yüzden peynir, yumurta ve reçelleri de bitirmek için ek Boyoz’a ihtiyacınız olabilir.

Mekan sabah 8’de açılıyor. Boyoz’larda sabah 8:30’da çıkıyor. Şahane güler yüzlü bir servis var ayrıca.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Osman Fahir Seden Sokak, No 11

Tel: 212 234 28 55

 

 

İzmir Tulumu da var…

Pacco Pizza

Aslında Pacco Pizza’yı daha detaylı bir şekilde ilerleyen günlerde paylaşıyor olacağım ama bu konuya da denk gelmesi cuk oldu.

Pizzalarını denemek için Pacco’ya gittiğimizde laf lafı açtı ve konu Boyoz’a geldi. O güzelim pizzaların üzerine bir de İzmir’den gelen Boyoz’u denedik. Biz tabii yine mest!

Kare dilim pizzalara ilave olarak güzel bir alternatif olmuş. Sırf Boyoz yemek için bile Pacco’ya gidilir, listenize eklemenizi tavsiye ederim. Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin karşı sokağında yer almakta.

Adres: Caferağa, Şevki Bey Sk. No:46

Tel: 216 368 4540

 

 

Vegan Sandviç

Norm Coffee Co.

Norm’a olan sevgim bir başka. “En sevdiğin kahveci nedir?” sorusuna tek çırpıda vereceğim cevabın ta kendileri.

Konumuzun da bir şekilde Norm’a gelmiş olması sevindirici:) Boyoz için adres listenize burayı da ekleyin seve seve.

Sunumlarının alternatif olması oldukça cezbedici. Sade bir şekilde yemek mümkünken, aşağıda da fotoğrafını görmekte olduğunuz sandviç tarzında da götürebilirsiniz. Sabah 9’da çıkıyor diye hatırlıyorum.

Adres: Cihangir mah. Güneşli Sk. No:39A

 

Petra Roasting Co.

Petra’da kahvaltı keyfi yapma şansınız oldu mu bilmiyorum ama bir denemenizi tavsiye ederim. Fiyatları bence biraz yüksek olsa da, arada bir gitmek için iyi  bir alternatif. İşte bu lezzetli kahvaltı menüsünde boyoz da mevcut. Sofranıza ekleyebilirsiniz.

Adres: Gayrettepe Mahallesi, Hoşsohbet Sokak Panorama Selenium Residence Mağaza 1 Beşiktaş 

 

Ali’s Fırın & Cafe
İzmir’de de bir şubesi bulunan Ali’s Fırın & Cafe de taze taze sıcak sıcak boyoz bulabileceğiniz mekanlardan. Halaskargazi caddesi üzerinde yer alan Ali’s, merkezi konumundan ötürü de, içimizdeki boyoz aşkını körüklüyor.
Adres: Meşrutiyet Mahallesi, Halaskargazi Cd.

Bir de denemedim ama Mucizeler Dükkanı’nın tam karşısında yer alan Bazlama Kahvaltı’da da Boyoz mevcutmuş. Bilginize.

 

 

 

İstanbul’da İzmir Boyoz’u Nerede Yenir?

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir