İSTANBUL’UN YAKLAŞAN YEME – İÇME ETKİNLİKLERİ

Güncel etkinlikler için şu posta göz atmayı unutmayın!

 

İSTANBUL’UN YAKLAŞAN YEME – İÇME ETKİNLİKLERİ

Yaşasın serin havalar, yaşasın sokaklardaki yeme-içme etkinlikleri. Bir dünya etkinlik sayfası açılmış yine Facebook’ta. Hangi ara, hangisine katılacağız merak konusu. Bu etkinliklerden hangileri seneye de karşımıza çıkacak bunu da merak ediyorum.

Tüm bu festivaller içerisinde oldukça heveslendiğim ve kendimi onlara sakladığım iki etkinlik mevcut. Biri Journée Pâtisserie et Boulangerie No: 2, bir diğeri de gerçekten ortaya iyi bir şey çıkacağına inandığım İzmir Coffee Festival. 

Peki bu hafta sonu hangi yeme içme etkinlikleri var?

Hellmann’s Burger Fest 2, Souq Karaköy Ziyafet, Makarna Festivali, Breakfest İstanbul, Japanese Food Festival -Japon Yemekleri Festivali…

 

Oooo, bu da mide ama.

Festival detaylarına aşağıda kavuşabilirsiniz.

SEZONUN İSTANBUL VE İZMİR'DEKİ YEME - İÇME ETKİNLİKLERİ fs

Journée Pâtisserie et Boulangerie öncesi pasta ve kahve ikilisi için mideleri boş bırakmak lazım…

 

 

Journée Pâtisserie et Boulangerie No: 2 / 8 Ekim

Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı & patisserie kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcileri ve bu kültürün sevenleriyle buluşacağı ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’ 8 Ekim’de gerçekleşiyor.
Her iki ülkenin tatlı, patisserie ve fırıncılık kültürünü tanıtarak leziz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’, yemek kültürlerinin, kullandıkları dil ve tat ne olursa olsun insanları buluşturduğu fikrinden yola çıkıyor. Bu sene, geçen seneki atölyeler ve tadımlara ek olarak sürpriz konuklar da olacağı konuşuluyor.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen festivalde, ben de tatlı yeme konusunda kendi sınırlarımı görmüş oldum! Bir yere kadar yiyebiliyormuşum.

 

Biletler henüz satışa çıkmadı. Etkinlik detayları için Journée Pâtisserie et Boulangerie etkinlik sayfasını takip edebilirsiniz.

SEZONUN İSTANBUL VE İZMİR'DEKİ YEME - İÇME ETKİNLİKLERİ 4

İstanbul Coffee Fest, bu sene Küçükçiftlik Park’ta…

 

İstanbul Coffee Festival / 6 – 9 Ekim 

 

Oh ne güzel! Ekim ayı bol etkinlikli haliyle hayatımıza girmeye hazırlanıyor. buna ek olarak yoğun bir izdiham da bizi bekliyor tabii. Ve İstanbul Coffee Festival, yine farklı bir mekanla karşımızda; Küçükçiftlik Park.

Bu yıl üçüncüsüyle İstanbul Coffee Festival 2016 şehrin göbeğinde olacak! Festival, kahvenin kendisinin, kokusunun, her türlü alet edevatının, kahve dükkanlarının, kahve sanatının, kültürünün, kahve kitaplarının, bilumum kahve ile ilgili konuların buluşma noktası olarak hayatımıza girmeye devam edecek. Biletler satışta.
6-7-8-9 Ekim tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek olan festivalde neler var?

Dünyanın farklı bölgelerinden gelen kahveler, yerli-yabancı profesyonel baristaların showları, butik kahve dükkanlarının lezzetleri, sektörün duayenleri, cupping, tasting, kavurma gibi atölye çalışmaları, sektör uzman ve yönlendiricileri, evde kaliteli kahve yapımına dair tüyolar ve daha fazlası…

Geçen yılın festival notları için>>

 

istanbulun-yaklasan-yeme-icme-etkinlikleri-ds

Souq Karaköy Ziyafet / 24-25 Eylül

İşte sabırsızlıkla beklediğim etkinliklerin başında geliyor. Gerçekten yine ziyafet bekliyor bizi galiba.

Karaköy’de gerçekleşecek olan Souq Ziyafet, kimleri konuk edecek?

Yasu Baba, Tarihi Karaköy Midyecisi, Crostini, Atelier Raw…

Souq Ziyafet’in ilki gerçekleştiği zaman, Auteur Mutfak ile tanışma şansım olmuştu. Bu sefer de dolu dolu geçer umarım. Sadece tüm bu yeme – içme halleri için Karaköy’deki mekan gerçekten küçük değil mi?

 

SEZONUN İSTANBUL VE İZMİR'DEKİ YEME - İÇME ETKİNLİKLERİ de

Hellmann’s Burger Fest’te sokaklarda çılgınca hamburger yeniyordu.

 

Hellmann’s Burger Fest 2 / 23 Eylül – 2 Ekim

Hellmann’s, 23 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında Hellmann’s Burger Fest’i 2. kez gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Hellmann’s Burger Fest’te hafta boyunca anlaşmalı sayısız mekanda indirimler olacak ve sürpriz lezzetler ile burgere doyurmayı vaad ediyorlar. Hellmann’s Burger Fest Party Weekend’te ise tematik burger stantları, ünlü şeflerden workshop’lar, çıtır patates kızartması, müzik ve  Hellmann’s sosları yer alacak.

Anlaşmalı restorantlar ve diğer detaylar için etkinlik sayfalarını takip edebilirsiniz.

Geçen senenin festivaline dair deneyim notları için>>> 

 

 

Breakfest İstanbul / 24 – 25 Eylül

Kahvaltıya dayanamam! Hem de bize Gaziantep’in meşhur katmeri, bazlamalar, özel zeytin ve zeytinyağları, peynir çeşitleri, enfes krepler, özel otlu omletler, sıcak ekmekler, memleketten gelen lezzetler, organik tatlar vaad ediliyorsa. 24-25 Eylül tarihlerinde Uniq İstanbul Maslak’ta gerçekleşecek olan etkinliğin biletleri satışta.

 

SEZONUN İSTANBUL VE İZMİR'DEKİ YEME - İÇME ETKİNLİKLERİ 8

İzmir Coffee Festivale dair detayları instagram hesaplarından da takip edip, böyle tatlı kareleri beğenebilirsiniz.

 

İzmir Coffee Festival / 14 – 16 Ekim

Katılmayı çok istediğim festivallerin başında gelen İzmir Coffee Festival, 14-16 Ekim tarihleri arasında İzmir Arena’da gerçekleşecek. Kahve tadımları, workshoplar, söyleşiler … Dolu dolu bir programın yer aldığı festival, mini bir İzmir turu yapmak için de biçilmiş kaftan gibi durmakta.

Festival programı ve bilet satın almak için>>

 

istanbulun-yaklasan-yeme-icme-etkinlikleri-33

Japanese Food Festival -Japon Yemekleri Festivali

Bilet kalmadığı söyleniyor an itibariyle. O ye!

 

Bunlar da ilginizi çekebilir;

İstanbul Maçka Çikolata Festivali / 30 Ekim

İstanbul Pizza Festivali / 25 Eylül – Katılım ücretsiz

Makarna Festivali / 23- 25 Eylül – Her bir şey için ayrı ayrı festival yapılmaya devam edilecek galiba. Sirkeci Garı’nda gerçekleşecek olan Makarna Festivali de onlardan birisi. Katılımcı markalar henüz açıklanmamış… Meraktayım.

1. Uluslararası İstanbul Çay Festivali – 30 Eylül

 

This Article Has 1 Comment
  1. admin dedi ki:

    Kahve festivali bekliyordum ben de..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir