Kadıköy Moda’da Uğramanız Gereken İtalyan Pizzacılar

Pizza’ya olan sevgimin, hep taze ve canlı kalıyor oluşu sayesinde, her semt köşesinde “favori” pizzacı adresleri edinebildim.

Bu durum da insanı etse etse mutlu eder. Keyif verir, önce göz sonra mide doyurur. Sizin de önerilerinize açık olduğumu belirtir, Kadıköy Moda civarındaki sevdiğim pizzacıları aşağıya eklerim.

Yaşasın Pizza yemek!

 

 

Kadıköy Moda'da Uğramanız Gereken İtalyan Pizzacılar 1

Pizzeria il Pellicano

Pizza Hamuru Nasıl Yapılır?

 

Pizzeria il Pellicano

Son zamanlardaki favorilerimden. Odun ateşinde İtalyan usulü pizza, Napoli’li pizza ustası Salvatore’nin ellerinden çıkıyor. Margarita yüzünüzü güldürür, Ispanaklının da kendine has bir şöhreti var. Aklınızda olsun.

Pazartesi günleri kapalı. Eve servisi mevcut.

Adres: Caferağa mah. Keresteci Aziz sok. No:36b Moda/Kadıköy

Telefon: 0216 338 23 28

 

Kadıköy Moda'da Uğramanız Gereken İtalyan Pizzacılar 2

Fornello Pizzeria

Fornello Pizzeria

Yerinin çok ters olduğunu düşünüp, bir türlü gidemediğim Fornello, meğer çok merkezdeymiş ve meğer gerçekten çok iyiymiş.”Bir gün yine peynirli pizza yiyorum” cümlesiyle devam etmenin tam zamanı.

Fornello’nun lezzetli pizzanın sırrıyla ilgili yorumları ise şöyle; İtalya’da doğan ve dünyaya yayılan muhteşem pizzanın ulaşılabilir, orijinal pişirme prosesleri ile üretilmiş, odun ateşinde, özel hamur ve özel sos ile yapılmış pizzaları sunmak.
Şu notta Margherita pizza sevenlere gelsin.
“1830 yılında, Napoli’de, “Port’Alba” isimli Dünyanın ilk Pizzacısı açıldı. Pizzanın dünya mutfağına dahil olması, 1889 yılında Napolili şef Raffaele Esposito, Domates, Mozarella ve Fesleğenden oluşan İtalyan Bayrağına atfen hazırladığı Pizza, Kraliçe Margherita Teresa Giovanna’yı onurlandırmak üzere kendisine sunuldu. Sonrasında bu pizza “Margherita” adını aldı.
Yıllar içinde, müşteri yönlendirmeleri nedeniyle, pizzaya farklı malzemeler katılarak günümüzdeki pizzaya ulaşıldı.”

Adres: Caferağa Mah. Serasker Cad. No: 14 Kadıköy ( Migros’un karşı sokağından girin ve düz yürüyün, ilerde göreceksiniz.)

Telefon: 0216 449 64 49

 

En İyi Pizzacılar Listenize Eklemeniz Gereken 6 Mekan

Kadıköy Moda'da Uğramanız Gereken İtalyan Pizzacılar 3

Pinsa Moda

Pinsa Moda

Pinsa’nın en sevdiğim yanı, çeşit çeşit pizzaları deneme imkanı sunması. Kare küçük dilim pizzalardan, günün çeşitlerinden seçip, kafadaki “Onu mu, bunu mu yesem?” soru işaretlerini giderebiliyor.

Menü, mevsim sebzelerine göre de değişim gösterebiliyor. Yani taze taze takılıyorlar. “Dilim pizza beni kesmez” derseniz de, kiloyla alıp, eve ya da parka/bahçeye de gidebilirsiniz.

 

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Moda Bostanı Sokak, No 32/E / Kadıköy

Telefon: 0216 348 95 55

Kadıköy Moda'da Uğramanız Gereken İtalyan Pizzacılar 4

Pacco Pizza

Pacco Pizza

İtalyan tadında dilim pizza! Listeye yine sevdiğim bir dilim pizzacıyla devam ediyorum. Pacco Pizza,  Moda’daki Saint Joseph Lisesi’nin tam karşı sokağında yer alıyor. Menüsü de günlük olarak değişebiliyor, mevsim sebzelerine göre. Pacco’nun kurucusu Sinem hanımın sıcak ve samimi enerjisi, ayaklarımın sık sık buraya gitmesindeki önemli sebeplerden.

Tabii bir de boyozları var. Boyoz düşkünü olanların, Pacco Pizza’ya ilk fırsatta gitmesini tavsiye ederim. Tüm bu olan bitenin üstüne bir de Limonlu Merenq Tart’ı denemenizi tavsiye ederim. 

Kadıköy Moda'da Uğramanız Gereken İtalyan Pizzacılar 5

İşte bu da Limonlu Mereng Tart

Adres:  Dr. Esat Işık cad. Şevki Bey Sok. No :46/A Kadıköy St. Joseph Lisesi Karşısı

Telefon: 0216 368 45 40

Kadıköy Moda’da Uğramanız Gereken İtalyan Pizzacılar

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir