Kaş Yeme İçme Önerileri

Bu yazı 20 Ağustos 2019 tarihinde güncellendi.

Kaş, her zaman için kuşkusuz ki en geçerli tatil önerilerinden. Son yıllarda popülerliği günden güne artan Kaş, bir gidilip sularında yüzülmesi gereken yerlerden.

Kaş’a gitmek için sebep üretmek serbest. Şahane deniz cepte olduğuna göre yemekler için de bahane üretmenizi tavsiye ederim.

O bahaneleri üretme aşamasında size yardımcı olacağını düşündüğüm Kaş yeme-içme önerilerim ise aşağıda.

İşte “Kaş Yeme İçme Önerileri” başlığı için şahsi tavsiyelerim. Haydi rast gele.

Kaş’ta Denize Girilecek Enfes Yerler

Sezonun göbeğinde giderseniz, oluşabilecek yoğunluklardan güzelce sıyrılmak adına Kaş’a gitmeden bir ay önce (inanın hiç abartı değil şu bir ay), uğrayacağınız mekanlara rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

Zaika

“İyi Malzeme, Geleneksel Pişirme, Adil Fiyat, İyi Yemek” mükemmel motto.

Kaş’la ilgili her listede karşınıza çıktığını düşündüğüm Zaika, tam da yerinde bir övgüyü hak ediyor. Benim için Kaş’ın en iyisi.

Hem lezzetli bir menüden ötürü hem de aksamayan ve saat gibi işleyen servisten.

Sezonun en alevli olduğu zamanlarda servisin sorunsuz ve güler yüzlü işlemesi önemli bir nokta bence. Bahçesinde güzel bir masaya kurulduktan sonra menüden damak tadınıza uygun mezeleri (bence genel olarak hepsi leziz çünkü) seçtikten sonra, bir Şaşlık Kebabı patlatmanızı öneririm.

Yıllardır aynı hizmeti başarıyla sürdüren Zaika, sürdürülebilirlik kavramının karşılığının müthiş özeti bence. İşletmeciliğin, “en çok işlek olan bir yerde mekan devralalım, su akar yolunu bulur” olmadığını her yıl tekrar tekrar o yoğun kalabalığa rağmen ispatlıyorlar.

Zaika; Farsçada tad alma kuvveti olarak bilinmekte.

Not: Eğer baktınız hiç yer bulamadınız, 18:30-19:00 gidip, rezervasyonlu masalar gelene kadar yiyip kalmak için bir danışabilirsiniz.

Adres: İlkokul Sokak No: 13 / 1 Kaş – Antalya

Telefon: 242 836 23 73

bi lokma kaş yeme içme rehberi d

Bi’ Lokma Kaş

Bi Lokma | Özge’nin Tavsiyesi

Bahçede, güzel bir kahvaltı yapmak için ideal seçimlerden. Anne eli değmiş bir serpme kahvaltı geliyor önünüze. Peynir hariç her şey kıvamındaydı, çok da abartı bir lezzet şöleni olmasa da bir kahvaltıdan bekleneni sunuyor. Servis de hızlı, herkes güler yüzlü. Bir de çok tatlış kediler var çevresinde.

Adres: Hükümet Cad. No:2, Kaş

Telefon: 0242 836 39 42

Ruhi Bey Meyhanesi

“Kaş yeme içme önerilerinin” en keyifli bölümü.

Kaş’a her gidişimde denemek istediğim ama bir türlü fırsat bulamadığım Ruhi Bey Meyhanesi ile 2018 yazında nihayet buluştuk.

Lezzetli bir sofra kurmak ve gecenin akışını izlemek. Kaş için keyifli meyhanelerden bence.

Adres: Andifli Mahallesi Süleyman Sadıkçı Sokak / Kaş

Telefon: 242 836 35 55

Dolphin | Özge’nin Tavsiyesi

Meyhane kategorisinde yalnızca manzarası ile bir adım öne geçebilir. Mezeleri normal, balıkları lezzetliydi. Kaş’taki hemen hemen her mekan gibi garsonlar da oldukça ilgililerdi. Ama manzaraya karşın o meyhane ruhu yok gibi geldi bana. Fiyatları da Ruhi Bey’le karşılaştırınca sanki biraz üstünde gibi.
Yine de güneşin batışını rakı-balık eşliğinde izlemek isteyenlere tavsiye edilir.

Adres: Sandıkçı Sok. No:7, Kaş

Telefon: 0242836 35 38

Homburger Kaş

Homburger

(Mekanı 2018 yazında denemiştim, 2019 yılında ise Homburger’in işletme sahibi değişmiş, yeni haliyle henüz gitmedim, aşağıdaki notlar geçen yazki deneyime aittir.)

Şöyle deniz mahsüllerine kısa bir mola vermek isterseniz, Homburger’e buyrun.

Burger ve patates kızartması ikilisi için alternatifler sunan mekan, bence temiz bir öneri. Listeye eklenebilir.

Adres: Andifli mah. Öztürk sk. No:17/F, Kaş

Telefon: 0541 917 06 28

Dudu Mutfak

Kahvaltı için kapısını çalmam konusunda çok öneri almış olsam da, bir türlü vakit ayıramadım. Yolu düşecek olanlara not olarak ekleyeyim. Kahvaltıya ilave olarak ev yemekleri de bulunmakta.

Adres:Andifli Mahallesi, Süleyman Sandıkçı Sokak No:1/3, Kaş

Telefon: 0536 347 10 94

Oburus Momus

Vejetaryen ve vegan lezzetler için bir koşu gidiniz. “İçime şöyle yeşillik, taze bir şeyler gitsin” diye seve seve uğradığım yerlerden. Mekanın geçen yazdan bu yana kendini daha da geliştirmesi ve boş masa bulmakta zorlanır hale gelinmesi, gittikleri yolda leziz bir istikrar yakaladıklarının kanıtı olsa gerek. Alkol menüleri de mevcut.

Falafellerinin mutlaka tadına bakın. Atıştırmalıkalrdan da mini kumpirler löp löp gidiyor.

Not: 2017 yazında bayıla bayıla gittiğim ama artık kapanan ve evden servise başlayan Retro Bistro’nun o meşhur Patlıcalı Krem Brule’sine Oburus Momus’ta bulmak mümkün.

Adres: Andifli Mahallesi, Necipbey Cd. No:22, Kaş

Telefon: 0507 704 20 32

Hazır konu açılmışken, falafel için kapısını çalmak istediğim mekanlardan olan Kaş Gurme Falafel’i de buraya bırakıyorum.

L’Apero

Burası Zaika’dan sonra benim favori mekanlarımdan oldu. Ortamı çok keyifli, Fransız dokunuşlarının hakim olduğu menüde ister yemeğe isterseniz de tatlı ve kahveye gidebilirsiniz.

Rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ettiğim L’Apero, menüsünde boş lezzet yok gibi. Fransız Biftek çok başarılıydı mesela.

Denemedim ama kokteyllerinin de oldukça iyi olduğu söyleniyor.

Adres: Andifli Mah. Arısan Sok. 1A Kaş

Telefon: 0242 836 20 85

Loop Kaş

Aynı yerde pek çok farklı konseptte mekanı yan yana bulabileceğiniz Loop Kaş, şahane manzarasıyla mutlaka uğramanız gereken noktalardan bence.

İster kahveye, ister çok övülen menüsünü denemeye isterseniz de kokteyle gidin.

2019 yazında Loop’a yolumu düşürmek için çok uğraştım, (özellikle de ekşi maya ekmek bölümüne gitmek için) ama güneş batınca devreye giren ışıklandırma içimi karartma konusunda hazır gibi adeta. Işıl ışıl olsun ya da karanlık olsuncu değilim ama ışık ölçüsündeki bir şey beni orada tutmayı başarıyor :/

Şöyle içinize bir kahve kokusu da çekmek isterseniz de Biiisstt Coffee & Sandwiches’i listeye ekleyebilirsiniz.

Pell’s Kaş

Burası ile ilgili yüksek doz övgü duyduğum için gidip kapılarını çalmak istedim, ki çaldım da ama lezzeti hariç servis kısmında bir abartının, dozu aşan bir “samimiyetin” olduğunu düşünüyorum.

Belki bana denk gelmiştir ama servis kısmında dengenin çok önemli olduğunu bir kez daha görmüştüm oldum.

Adres: Andifli Mahallesi, Topçu Sk. No:20, Kaş

Deja vu Cafe Bar

Burası gün batımını seyretmek için pek çok listede karşınıza çıkan o yer. Evet, gerçekten çok keyifli. En güzeli de o şahane manzaraya eşlik müthiş bir playlistin olması. Müzikler şahane.

Adres: Andifli Mahallesi, Kaş

Eniştenin Yeri ise bu listeye “şöyle içime sıcak bir çorba gitsin” diyenler için. Hem hesaplı hem de leziz. Lahmacunları da güel. Aklınızda olsun. Merkeze çok yakın.

Adres: Andifli Mahallesi, Kaş

Echo Bar

Canlı müzik için tercih edilebilir mekanlardan. Gece 23:00 gibi gidip, mis gibi eğlenebilirsiniz. Tabii ki program gün be gün farklılık göstermekte.

Kaş’ta Nerede Kalınır?
Son birkaç yazdır Kaş’ta konaklama için tercih ettiğim adres; Paydos Pansiyon.

Merkeze çok yakın oluşu, içimi açan terası, güler yüzlü sahipleri ve o leziz kahvaltısı Paydos Pansiyon için anahtar kelimelerim.

Adres: Andifli Mahallesi, Necipbey Caddesi (Eski Hastane Cad.) No:16

Kaş sonrası bir de Meis patlatayım diyorsanız onun da önerileri şurada!

This Article Has 2 Comments
  1. Aphraell dedi ki:

    Sarpedon’s burger’siz bir kaş yeme içme rehberi olmaz, olamaz! Kapanmadıysa tabii. Geçen sene ve önceki seneden hareketle söylüyorum; fiyatları uygun, burgerleri nefis, personeli inanılmaz sempatik bir mekan Sarpedon’s Burger, denemeyenlere mutlaka tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir