KÖFTE YEMEK İÇİN İKİ SAĞLAM ÖNERİ VE YOUTUBE MACERASI

KÖFTE YEMEK İÇİN İKİ SAĞLAM ÖNERİ VE YOUTUBE MACERASI

Youtube kanalımı daha aktif bir hale getirmek için başlayan çabalar son sürat devam ediyor. Umarım daha çok video çekip, hızlı hızlı paylaşımlar yaparım. Siz de abone olup, desteklemek isterseniz, baya bi’ sevinirim.

KÖFTE YEMEK İÇİN İKİ SAĞLAM ÖNERİ VE YOUTUBE MACERASI

 

Mayıs ayından beri ilk videoyu düzenlemek için çetin uğraşlara girdim. Acaba neden bu kadar uzun sürdü değil mi? Ben de anlamadım bu geçen süreci ama  Adobe Premiere’i çözmek bile en az iki haftamı aldı diyebilirim. Meseleyi çözdüm, bitirdim mi? Tabii ki henüz hayır. Ama aşağıda gördüğünüz videoları editleyecek kadar bir adım attım:)

 

Peki, ilk videoya gelecek olursak…

Meşhur Filibe Köftecisi’yle yapılan başlangıç umarım bol şans getirir. Sirkeci’de yemek yemeyi, yürümeyi, fotoğraf çekmeyi çok ama çok sevdiğim için bu semtten bir videoyla başlamak kendimi daha iyi hissettirecekti elbette. Hoş hissettirdi de ne oldu, bir videoyu düzenleyip, hesaba aktarmak tonca zamanımı aldı.

Meşhur Filibe Köftecisi’nin yeni yerinde henüz köfte yemediyseniz, bir de burayı deneyin. Dışarıda köfte yemekten çok hoşlanmama rağmen, o şahane piyazla ve yoğurtla birlikte köfteleri bir bir götürmemek ne mümkün.

Köftecinin başında da şu an beşinci kuşak bulunmakta bu arada. Ne tatlı.

Hafta sonuna programına yakışır.

Adres:  Hoca Paşa, Hocapaşa Hamamı Sk., 34112 Sirkeci

Tel: 212 519 39 76

 

 

 

Gelelim ikinci köfteci önerisine ve bir açıdan da ikinci köfteci videosuna; Orjin Köfte 

İkinci video nasıl oldu da yine köfteci videosu oldu acaba?

Gayrettepe’deki Orjin Köfte, en sevdiğim sokak köftecilerinden. Kırmızı bir minibüs içerisinde köftelerini yapan Adem Abi, belli bir şöhrete sahip denebilir. Seveni çok. Özellikle Ali Sami Yen stadı ayaktayken maç zamanı “yüksek” bir köfte coşkusu yaşandığı söylenmekte.

Video da geçiyor ama bir daha belirteyim. Orjin köfteyi Pazar günü hariç, akşam 18:00’den sonra bulabilirsiniz. Birazcık sıra olabilir aklınızda olsun.

Yarım köfte ekmek ve ayran ikilisi toplam 17 TL tutuyor.

Adres: Ali Sami Yen’in önünden Esentepe tarafına yürür gibi ilerleyin. Divan City’yi geçtikten sonra köşede Burger King’i göreceksiniz. O köşeden hemen kıvrılın ve düz yürüyün. Zaten kalabalığı göreceksiniz.

İstanbul’da en iyi köfte nerede yenir?” diye bir arayıştaysanız listenize bu mekanları mutlaka ekleyin. Videolar için hem öneri hem de yorumlarını beklerim.

 

Youtube

Facebook

Instagram 

 

This Article Has 3 Comments
  1. Adımadımgurme dedi ki:

    Bir daha Orjin’e yolunuz düşerse bize haber verin, evimizin yanı. =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir