Kuzguncuk’ta Yemeli İçmeli Bir Gün

İstanbul’un Anadolu yakasında, Üsküdar ilçesinde Paşalimanı ile Beylerbeyi arasında yer alan ve Boğaziçi’ne açılan nefis semt.

Vikipedi bilgilerinden yola çıkınca bile Kuzguncuk’a platonik olarak sevgi beslemek mümkün. Bir de sokaklarında “kaybolmaya” başlayınca daha da tadından yenmez bir hal alıyor.

İşte tam da bu “tadından yenmez” kelime grubundan ilhamla, Kuzguncuk için yemeli-içmeli önerilerimi paylaşmak istiyorum 🙂

Günü birlik Kuzguncuk vurgunu için hazır mısınız?

Deniz havası…

Kuzguncuk, Boğaz’a yanağınızı dayayıp çay eşliğinde keyifli vakit geçirebileceğiniz yerlerin başında geldiği için ruhen de yüksek bir doyum vaad ediyor. İcadiye caddesinden içeri girmeden önce ağaç altında takılmak mümkün.

 

Kuzgun Baba, Kuzguncuk

Kuzgun Baba ♥

Açlık durumunuz nedir bilmiyorum ama bu çorbacıya (ki adı çorbacıya çıkmış ama lezzetli falafel ve tavuklu pilav da yapmaktalar ) mutlaka bir uğrayın. Her damak tadına uygun lezzetli seçenekleri mevcut. Güler yüzlü servisi de hesaba katıp, mekanın bulunduğu sokağın sakinlikten gelen cezbine de kapılmamak ne mümkün.

Adres: Kuzguncuk mah. İnci Çayırlı sokak. Beykozlu apt. 6 B   Telefon: 0532 790 10 17

 

Pita Kuzguncuk ⊕

Henüz deneyimleyemedim ama benim de listemde olduğu için burada olmayı hak ediyor bence. Bahsedildiği üzere özel yapım ekmekler ve yöresel çeşitli peynirler söz konuysa en kısa sürede koşa koşa gitme isteiğimi üst sıralara çekiyorum. Kuzguncuk’ta kahvaltı konusunda başka önerileriniz varsa da aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Cd Dere Sk No:41   Telefon: (0216) 532 32 15

 

Nail Kitabevi √

Tabii ki işin içinde kitap olsun, kafayı şöyle dağıtmaya yarayan sakinlik ve keyif olsun. Kitabevi’nin kafe bölümü olduğunu da hatırlatır, kahvenizi nerede içmek istediğinize dair son kararı size bırakıyorum.

Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Cd Dere Sk No:32   Telefon: (0216) 391 10 70

 

Galette Kuzguncuk

Tatlı konusunda gerçekten çok başarılılar. İçerideki minnoş kalabalıktan nasibi alıp, daha önce iki kere geri dönmüştük kapıdan. Üçüncüyü denedim ve işte mutlu son! Çaya kahveye tatlıya gidiniz.

Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Cd Dere Sk No:45   Telefon: (0216) 334 03 94

 

İsmet Baba

Son günlerdeki yeni takıntım. Şöyle deniz kenarı bir masada o lezzetli kalamardan yemeyi çok seviyorum. Mis.

Adres: Kuzguncuk Mahallesi, Kuzguncuk Çarşısı Cd. No:1   Telefon: (0216) 341 33 75

 

Merak ettiğim mekanlardan bir başka mekan ise Corvino Kuzguncuk. Taze makarnalarıyla kalbimi çalacak gibi geliyor ama bakalım ne zaman yan yana geleceğiz.

Instagram: @fooduristik

Youtube: Fooduristik

Facebook: @fooduristik

 

Kuzguncuk’ta Yemeli İçmeli Bir Gün

 

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir