LAZANYA’NIN EN İYİ ADRESLERİNDEN: PAUL’S

LAZANYA’NIN EN İYİ ADRESLERİNDEN: PAUL’S  Homemade Pasta & Lasagna

Hep severdim ama özellikle son zamanlarda Moda’dan aldığım keyfi başka bir semtte zor yakalıyorum. Belki de sık sık gitmediğim ve özleyerek gitme şansım olduğu için de olabilir.

Kahvaltı keyfi başka, kahve için var olan rotalar bambaşka, ayak üstü lezzetler de çok kıymetli… Liste uzar bildiğiniz üzere.

Her daim gitmek için sabırsızlandığım Moda’da, yeni sayılabilecek mekanlardan biri olan Paul’s Homemade Pasta & Lasagna da “favoriler” listeme eklenenlerden oldu.

LAZANYA'NIN EN İYİ ADRESLERİNDEN: PAUL'S

Mekan, lazanya konusunda oldukça iddialı davranıyor ve çok haksız olduklarını da söyleyemeyeceğim. Oldukça hafif ve çok lezzetliydi.

Porsiyonlar da gayet büyük.

 

Sipariş verdikten sonra masaya gelen kızarmış ekmek, pesto sos ve zeytinyağı ise havada karada gidiyor. Ekmekler kendi yapımları bu arada.

LAZANYA'NIN EN İYİ ADRESLERİNDEN: PAUL'S

Menüde yaklaşık 16 çeşit lazanya mevcut.  Seç seçebilirsen. Menüdeki çok çeşitlilikten hoşlanmadığım için klasik seçimlerden yana gitmek tam benlik.

Fakat kuşbaşılı lazanya kararımı değiştirmeme sebep oldu bir an. Gerçekten çok hafif bir lezzet çıkarmışlar ortaya ama iç malzemesi o kadar çok fazlaydı ki, hamurun da tadını almakta zorlandım biraz. Klasik bolonezli lazanyayı denemek en doğru seçim olacaktı muhtemelen.

Bolonez sosun tam dört saat kaynatılarak hazırlandığını belirtmekte fayda var. Toprak güveç içerisinde, büyük bir porsiyonla servis ediliyor.

Veganlar için ise lazanya ve makarnada yumurta yerine avokado kullanmışlar. İşte bunu merak ettim.

Bu arada eve siparişleri de mevcutmuş, bilginize.

LAZANYA'NIN EN İYİ ADRESLERİNDEN: PAUL'S

Ev yapımı makarna!

İsimlerindeki Homemade’in detayına gelecek olursak. Makarnaları irmikten ve geleneksel bir biçimde hazırlıyorlar. Doğallık ve gerçek lezzet peşinde olanlara duyurulur.

Tiramisu’yu o gün deneyemedim ve yazılanları okuyunca da beklentim oldukça yükseldi.  Mascarpone peyniri ve doğal kakao baş rolde! İşte Paul’s Homemade Pasta & Lasagna’ya gitmek için bir sebep daha.

 

 

Adres: Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Caddesi, No 53, Kadıköy,

Tarif: Mekan, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin tam karşısında.

Telefon: 216 3301982

Pazartesi hariç her gün 10:00 – 23:30 arası açık

Diğer post önerileri;

KAPISINDAKİ KUYRUĞA RAZI OLDUĞUM 5 MEKAN

BU KAHVALTIDAN HER ZAMAN İSTERİM

LAZANYA’NIN EN İYİ ADRESLERİNDEN: PAUL’S

 

Facebook.com/fooduristik

Instagram.com/fooduristik

Paul's Homemade Pasta & Lasagna Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir