MADEN SUYU İLE HAZIRLANAN 3 DETOKS TARİFİ

MADEN SUYU İLE HAZIRLANAN 3 DETOKS TARİFİ

Bahar ayları ile senli benli olmaya başlamak için heyecanlı mıyız?

Yenilenme hissini iliklerde hissetmek için baharı kendimize alet edip, şöyle bir tazelenme sürecine girebiliriz. Sağlık, yenilenme, arınma, tazelenme gibi anahtar kelimelerin biricik karşılığı olan detoks ile bahar kafasını ruhen ve kalben hissetmeye başlarız herhalde.

Dilara Koçak’ın Uludağ Doğal Maden Suyu ile hazırladığı tarifleri baz alarak detoks kavramını hayatıma dahil etmeyi planlıyorum. Bahar aylarına sağlıklı bir başlangıç yapmak istiyorum, haydi bakalım.

MADEN SUYU İLE HAZIRLANAN 3 DETOKS TARİFİ 2

 

Bir taşla üç kuş vuracağım hem de şöyle ki;

Hava değişiminin olumsuz etkilerini azaltmış olacağım,

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmasına izin vermiş olacağım,

Vücutta oluşan ödemi önlemek için güzel bir adım atmış olacağım. Bence mantıklı.

 

Bahar detoksunu destekleyici tarifler…

 

Ananas ve yoğurdun yan yana gelmesiyle ortaya çıkan Ananas Lezzeti listenin ilk tarifi.

 Antioksidan, potasyum, lif ve manganez içeriği ile birçok faydası olan ananas, vücutta oluşan ödemleri etkili bir biçimde azaltıyor, vücudun korunmasını sağlıyor ve bağışıklık sistemini destekliyor.

Mevsim sebze ve meyvelerinin karışımı ile hazırlanan Şebze Şöleni ise ikinci detoks tarifi. Maden suyu ile tüketildiğinde ödem sorunlarının hafiflemesini sağlayan ıspanak, kan dolaşımını hızlandırırken varis oluşumunun önlenmesine de yardım ediyor.

Bahar detoksu için önerilen 3. tarif ise bal ve hurmanın şahane birlikteliği olan Ballı Hurma. Elma, muz, hurma, bal ve Uludağ Doğal Maden Suyu ile hazırlan tarifte vücudun ihtiyacı olan birçok vitamin yer alıyor.

 

Detoks Tarifleri

Ananas Lezzeti

100 gr yoğurt, 3 dilim taze ananas, 1 çay kaşığı tarçın, 10 çiğ badem, 2 şişe Uludağ Doğal Maden Suyu

Maden suyu dışındaki tüm malzemeyi robottan geçirin. Karışımı eşit şekilde iki bardağa bölün. Her bardağın üzerine bir şişe maden suyu ve bol buz ekleyerek afiyetle tüketin.

 

Ballı Hurma

1 kırmızı elma, yarım muz, 2 hurma, 1 çay kaşığı bal, 2 şişe Uludağ Doğal Maden Suyu

Hurmaların çekirdeğini çıkarıp ılık suda 2 saat bekletin, daha sonra kabuğu soyulmuş ve doğranmış elma ve muzla birlikte robottan geçirin. Eşit şekilde iki bardağa bölün. Balı bu karışımda erittikten sonra her bardağın üzerine bir şişe maden suyu ekleyebilirsiniz. Dilerseniz bol buz da çok yakışır.

MADEN SUYU İLE HAZIRLANAN 3 DETOKS TARİFİ

Sebze Şöleni

1 elma, 1 su bardağı doğranmış ıspanak, 1 adet kereviz sapı, yarım limon, 1 çay kaşığı toz zencefil, 2 şişe Uludağ Doğal Maden Suyu

Yarım limonun suyunu sıktıktan sonra maden suyu dışındaki tüm malzemeyi robottan geçirin ve elde ettiğiniz suda toz zencefili eriterek eşit şekilde iki bardağa bölün. Porsiyonların üzerine bir şişe maden suyu ekleyin. Buzla veya normal oda sıcaklığında servis edilebilir.

 

MADEN SUYU İLE HAZIRLANAN 3 DETOKS TARİFİ

This Article Has 1 Comment
  1. admin dedi ki:

    Bayıldım,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir