Merkür Retrosunda En Çok Tüketilen Yiyecekler

Son zamanlarda kendinizde hızlıca fark edilen bir değişim hissettiniz mi? “Kendinizi hissediyor musunuz?” diye de sorabilirim. Elbette, bu soruyu bir bilir kişi olarak yöneltip, teşhis koyma derdinde değilim ama 18 Şubat tarihinde başlayan Merkür Retrosu bu soruyu kendime sormama sebep oldu mesela.

Açıkça düşünememe veya düzgün iletişim kuramama gibi genel sıkıntılar kendini göstermekte. 9 Mart’a kadar devam edecek olan Merkür Retrosu bunun sebebi olabilir. Ya da sadece karnımız aç! Her iki durumda da şanslı olabiliriz çünkü DoorDash isimli gıda dağıtım şirketi, daha önceki Merkür Retrolarına dayanarak verilen siparişlerden yola çıkıp, Merkür Retroda en çok sipariş edilen yemekleri açıkladı.

Bu iyilik listesinin karbonhidratlara teslim olmasına şaşırmadınız değil mi?

Şu anda kendinize “Merkür Retrosu bana vurdu mu acaba?” diye soruyorsanız, bu listeyle ruhunuzu yatıştırabilirsiniz.

Merkür Retrosu Ne Demek?

Merkür, balık burcunda geri hareket etmeye başladı işte. Şimdi diyorlar ki; Merkür Retrosunda hayatınıza giren şeyler, kişiler fazla kalıcı olmayabilir. Aynı şey “kilo” için de geçerli diye düşünmek istiyorum ve insanların neden aşağıdaki besinleri sipariş ettiğini anlamaya çalışıyorum.

9 Mart tarihinde bitecek olan Merkür Retrosu için neyse ki son haftalar içindeyiz. Yani, genel tuhaflık için gezegensel hizalamayı suçlamak ve bu arada ruhunuzu yatıştırmak için ona hediyeler sunmak için son günler.

İşte Merkür Retro boyunca en çok sipariş edilen yiyecekler…

Kendini toplamak için bir dakikaya ihtiyacınız var mı?

Patates Kızartması
Tavuk Nuggets
Quesadillas (Meksika mutfağının bir nev-i gözlemesi)
Börek
Cheeseburger
Cips ve Queso (Eritilmiş peynirlerden yapılan dip sos)
Tavuk Kanatları
Milkshake
Kızarmış pirinç
Pad Thai (Tayland yemeği, pirinç eriştesi, karides, tavuk veya tofu ile yapılır, çırpılmış yumurta eklenir.)

Merkür Retrosu ne zaman bitiyor?

DoorDash’in verilerine göre, Merkür yörüngede geriye doğru giderken ya da hızını yavaşlatırken tuzlu şeyleri tercih etme eğilimindeyiz. Bu çok anlaşılır bir şey. Bir ağız dolusu patates kızartmasının iyileştiremeyeceği çok az şey var ne de olsa.

Tabii, yıldızların kendinizi hassas hissettirdiği zaman, aradığınız şey tatlılarsa, yalnız değilsiniz. Aşağıda Merkür Retrosunda en çok tercih edilen tatılılar yer alıyor.

Çikolatalı kurabiyeler ve dondurma siparişlerinde Merkür Retrosu döneminde % 173’lük bir artış görülüyormuş. Yıldızlar bize napıyorsunuz siz?

İlginç olan şu ki; içinde peynir geçen pek çok yiyecek özellikle Merkür Retro döneminde büyük bir talep artışına geçiyor. Mesela; Mac & Cheese, +% 15’lik artış yaşıyor. Kızarmış peynir siparişinin de %77 arttığını da belirteyim.

Daha detaya iniyorum, Merkür Retro dönemini daha sakin atlatmak için burçlara yönelik öneri besin listesini aşağıya bırakıyorum.

Merkür Retrosunda Hangi Burç Ne Yemeli?

Merkür Retrosunun vücudumuza etkileri

Koç: Bahartlı yiyecekler eşliğinde bu zorluk süreci atlatmanız mümkün. Barbekü soslu tavuk?

Boğa: Dünyanız, Merkür Retro döneminde baş aşağı çevrilmiş olabilir. Ayaklarınızın ve ruhunuzun toprağa bastığını hissetmek için sizi uzun süre tok tutacak yiyeceklerle yola devam edebilirsiniz. Kebap, güveç, biftek…

İkizler: Fast food ve atıştırmalık çeşitli yiyecekler bu süreçte tam size göre. Sadece fazla yememeye dikkat edin.

Yengeç: İşler sizin için oldukça sıkıntılı, değil mi? Kabuğunuza dönmek istediğiniz bu dönemde, battaniye altında Netflix izleme fikri size çok cazip geliyor olsa gerek. Sushi ve deniz ürünlerine şans vermeye ne dersiniz? Ya da bir tabak anne yemeği.

Aslan: Baharatlı nefis yiyeceklerle kendinizi şımartmanın tam zamanı. Burger siparişi veya arkadaşlarla çıkılan “pis” bir akşam yemeği.

Başak: Sizin payınıza düşen ise; güzel ve sağlıklı bir yemek. Merkür Retrosu devam ederken vücudunuzu dengede tutmanız önemli. Sebze ve tahıl ağırlıklı beslenme önceliğiniz olabilir.

Terazi: Evde pişmiş güzel bir yemek sizi mutlu etmek için yeter de artar. Arkadaşlarınıza güzel bir yemek hazırlayın ve onları eve davet edin. Bütün gerginlikleri almak için de bire bir.

Akrep: Egzotik olan damak zevkiniz için dünya mutfağının alternatif lezzetlerini denemek sizi iyi hissettirecek. Bu aynı zamanda, heyecan ve keşif duygunuzu da besleyecek.

Yay: Ateş ve toprağın karışımı olan Yay, bu süreçte sakinliğini korumak için derin çaba sarf ediyor gibi. Vücudunuza iyi bakmak için pek çok lezzete açık olmalısınız.

Oğlak: Zodyak’ın inatçı keçisi olarak her şeyi yemek isteyeceğiniz bir süreçtesiniz. Ama abur cubur otomatlarından uzak durmayı unutmayın. Retronun makineler üzerindeki olumsuz etkisinde korunmak için sandviçlere şans verebilirsiniz.

Kova: Takip ettiğiniz yaşam tarzınız olmasa bile, vejeteryan beslenme şeklini benimsemenin tam sırası. Mesela; falafel tam size göre.

Balık: Aklınızın bu ara dağınık olması gerçeği eşliğinde sakinleşmek adına deniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Ya da yüzmek size iyi gelecektir.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir