MÜDAVİMİ OLALIM DİYE AÇILMIŞ 4 MEKAN

Trendlerden, gündemi ilgilendiren yeniliklerden uzak ve sanki sadece müdavimi olalım diye açılmış dört mekan!

 

İstiklal Caddesi üzerinde yer alan ve yıllardır “Nereye gitsek?” sorusunun değişmez cevaplarından bu mekanlar iyi ki varlar. Açıldıktan kısa bir süre kapanan trend mekanlara inat bizi ne güzel ağırlıyorlar.

 

Biraz oturup düşününce (tamam, ben de düşündüm ama çok değil) bu listeyi belki biraz daha uzatabilirsiniz ama benim keyifli vakit geçirmek için tercih ettiğim ilk dört mekan şöyle;

1- URBAN

Hem de ilk sıradan elbette ki! Hem sakinliği hem de dondurucu soğuğa rağmen kapı önü masalarının yıllardır aynı tadı vermesi vazgeçilmez noktalarımdan. “Önce bir Urban’da buluşalım da, sonra bakarız nereye gideceğimize” cümlesinin ekmeğini daha çok uzun zaman yerim umarım. Kendimi, artık neresiyse, ait olduğum yerde gibi hissediyorum. Daha ne olsun!

 

Adres: Kuloğlu Mh., Galatasaray Kartal sok. No:6/A / Beyoğlu

Tel: 212 252 13 25

 

  2- GÖLGE Urban’la güzel kapışırlar. Burasının sakin, keyifli bir mekan olmasının haricinde menüsünün de oldukça ciddiye alınacak kriterlere sahip olması önemli artılardan. Deneyin! Özellikle hafta sonu kalabalık bastırmadan cam kenarı bir masada oturmak iyi geliyor insana.   Adres: İstiklal, Olivya Gç. No:7/C, Beyoğlu Tel: 212 251 8430

 

3-KAFE ARA

“İlla gitmeliyim” gibi bir derdim yok açıkçası. Burası benim için bayramlarda el öpmeye gidilen büyük akrabalarım gibi. Gitmeden asla olmayacak, gidince de kendimi mutlu hissedeceğim ve garanti huzur bulacağım yerlerden. Bir de mekanlardaki huzur arayışımın sebebini bulsam!

Adres: Tomtom Mh., Tosbağa Sokak No:2

Tel: 212 245 4105

 

4- ŞİMDİ CAFE

Özellikle girişteki büyük koltukta oturmak için sık sık ziyaret ettiğim bir yer. Yemekleri de şahane ve özenlidir. Asmalımescit’in en cool yeri işte.

Adres: İstiklal, Asmalı Mescit Sok. Atlas Apt. No:5, Beyoğlu

Tel: 212 252 54 43

 

 

MÜDAVİMİ OLALIM DİYE AÇILMIŞ 4 MEKAN

 

 

 

 

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir