Netflix Dizisi Virgin River Nerede Çekiliyor? 3. Sezon Hakkında Her Şey

Yazı, Haziran 2021’de güncellendi.

Şehirden kasabaya kaçış, yalın ve sakin bir yaşam, azıcık gerilimli + heyecanlı sahneler… Netflix draması Virgin River, kafa dağıtmalık, atmosfer değiştirmelik dizi arayışıma cevap oldu diyebilirim.

Galiba en çok dizinin çekildiği yere vurgunum. O yüzden de, yayınlanmış iki sezonu bulunan diziyi bitirdikten sonra Google’a “Virgin River” nerede çekiliyor diye yazdım!

Virgin River Nerede Çekiliyor?

Amerikan değerlerinin, kültürünün romantizm ve doğaya dönüş anlarının mutlu bir birleşimi olan Netflix’teki Virgin River, Robyn Carr’ın kitap serisinden esinlenilerek hayata geçirilen bir dizi.

Kitaplarda geçen Virgin River, özellikle kuzey Kaliforniya’da, şelaleler arasında yer alıyor. Dizi, benzer bir yaklaşıma bağlı kalsa da, aslında kurgusal bir çekim merkezine sahip. Kuzey Kaliforniya’da Virgin River isimli bir kasaba yok yani.

Çekimler, Kanada’nın Vancouver kenti çevresinde kurulan bir set ortamında yapılıyor. Burnaby, Port Coquitlam ve Breckendale ise çekim için tercih edilen Kanada’daki diğer yerlerden.

Mel’in Yaşadığı Ev

Mel’in yaşadığı “ev” aslında gerçek yaşamda da ev olarak kullanılan bir yermiş. Kuzey Vancouver’daki Murdo Frazer Park’ın bekçisi yaşıyormuş. Güzel!

Mel’in iş yeri için Vancouver’ın güneydoğusundaki New Westminster’a gitmelisiniz. Doktor Mullins (Tim Matheson) için çalıştığı klinik, 1889’da inşa edilen Queen Anne (soylu evler için kullanılan bir terim) tarzı beş yatak odalı bir ev.

Jack ve Mel

Gelelim bir diğer, “orada olsam” dediğim kısma; Jack’in Barı. Vancouver’ın 65 km kuzeyindeki Brackendale’deki Watershed Grill isimli mekan, tam olarak dizideki bar. Barın iç kısmındaki çekimler stüdyo ortamında yapılıyor ama mekanı dış cepheden gördüğümüz sahneler gerçek. Squamish Nehri’ne bakan mekan, tıpkı dizideki gibi aynı muhteşem manzaralara sahip. Kartal gözlemleme için oldukça popüler bir noktaymış hatta. Squamish Kasabası genel olarak dizi ve film çekimleri için sıkça tercih edilen bir konum. Hatta kasabanın güneyinde Shannon Şelaleleri de kalpleri çelmeye yetiyor.

Jack’in Barı’nın ön tarafı

Gelelim Paige’in yemek kamyonun bulunduğu yere. Hayallerdeki işi yapıyor kesinlikle. Oldukça fazla gördüğümüz alanlardan biri burası, Vancouver’ın doğu kesiminde, gökdelenlerin yanında ormanların bulunduğu Burnaby şehrinde çekiliyor. Fraser Nehri kıyısındaki bu tatlıcı + kahveci kamyonu, Burnaby Fraser Foreshore Park’ta yer alıyor.

Hope’un evi

Virgin River belediye başkanı Hope McCrea’nın (Annette O’Toole) evi ise Deer Lake Drive’daki Deer Lake Park’a yakın bir konumda. Bu evde güzel tabii.

Preacher ve Paige ikilisini solda konuşurken görebilirsiniz

Kitabın yazarı Robyn Carr’a “Dizi nerede çekiliyor?” diye sorulduğunda verdiği cevabı da şuraya ekleyeyim. “…Ve onlara bunun yalnızca kalplerimizde ve zihnimizde var olduğunu hatırlatmalıyım.”

Bu arada, Netflix’in Riverdale, The Flash ve Chilling Adventures of Sabrina gibi diğer yapımları da bu bölgede çekiliyor.

Virgin River Üçüncü Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Yayınlanan iki sezonu bulunan dizi, üçüncü sezonu tatlı bir heyecanla bekler kıvamda bıraktı. Dizinin ilk sezonu; Mel Monroe karakterinin (Alexandra Breckenridge), Los Angeles’taki acı dolu geçmişinden kaçarak kuzey Kaliforniya’daki küçük (ve kurgusal) Virgin River kasabasına gelişiyle başlıyordu. Ebe ve hemşire olan Mel, Virgin River’a bir klinikte çalışmak için geliyordu.

Netflix, Mayıs 2021’de Virgin River’ın 3. sezonunun 9 Temmuz 2021’de prömiyer yapacağını duyurdu. Bu, umulan tarihten bile daha erken – üçüncü sezon, ikinci sezondan sadece yedi ay sonra çıkacak. Üçüncü sezonun çekimleri pandemi şartları koşullarında hızlıca tamamlandı.

27 Kasım 2020’de yayınlanan ikinci sezon ise öyle bir noktada bitti ki, üçüncü sezonu beklememek olmaz.

Üçüncü sezon hakkındaki gelişmeler spoiler gibi gelebilir. Bundan sonrasını okumak sizin tercihiniz 🙂

Netflix, 18 Aralık 2020’de dizinin üçüncü sezon için onay aldığını duyurdu. Söylenen o ki; tüm ana karakterler üçüncü sezonda da yer alacak ve Zibby Allen ve Stacey Farber diziye dahil olacak oyunculardan. Allen, Jack’in kız kardeşini, Farber ise Lilly’nin kızını oynayacak.

Üçüncü sezonun beklenen gelişmeleri; sevdiğimiz karakterler için daha fazla dram olduğu yönünde. Bir cenaze, bir yangın, bir boşanma, bir kasırga ve izleyicilerin ilgisini çekecek, yeni bir romantizm.

Üçüncü sezon tamamen Mel ve Jack ile ilgili olmayacak. Üçüncü sezonda; Virgin River’da başka bir çiftin büyük olasılıkla bolca ekran süresi olacağı söyleniyor. İkinci sezonda çok yakın olan Ricky ve Lizzie’nin hikayesi, yeni sezonda daha fazla göreceğimiz ilişkilerden biri olacak.

Doc ise üçüncü sezonda hem kendisine hem de Hope ile olan ilişkisine meydan okuyacak ve “bazı şeylerle” uğraşmak zorunda kalacak. Zorluğu aşacak, ancak bu onun için gerçek bir komplikasyon, özellikle de mesleğine devam edip, etmeme konusunda. Klinik ve kasaba onun hayatı, bu yüzden bunu ciddi bir şekilde yakından keşfediyor olacağız.

Dizi, yazar Robyn Carr’ın yirmi kitaptan oluşan serisine dayandığı için yeni bölümler için malzeme oldukça fazla. Şovun yaratıcıları, cevaplanmamış her sorunun üçüncü sezonda ele alınacağını ve gerçek bir romantik-drama tarzında birçok yeni konunun açılacağını garanti ediyor. Bir de, üçüncü sezonun, ikinci sezonun kaldığı yerden devam etmeyebileceğinin, zaman atlaması olacağının sinyallerini de veriyorlar. Benim de şahsi fikrim o yönde!

Charmaine karakterini canlandıran Lauren Hammersley, “Umarım Charmaine artık mutlu olur” diyor. İkinci sezonda aklına düşen planı yaparsa çok zor…

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir