Netflix’in Yeni Dizisi Bridgerton Hakkında Merak Edilenler

Netflix’in Aralık ayının son günlerinde yayınlanan yeni dönem draması Bridgerton, 19.yy’da geçen “Gossip Girl” olarak tanımlanıyor. Bridgerton dizisinin bu şekilde anılmasının sebebi ise çok açık.

Dizi, yüksek sosyetenin flört istismarları hakkında düzenli olarak dedikodularla dolu haber bültenleri yazan gizemli Lady Whistledown tarafından anlatılıyor. Herkes onun bilgili yazılarını büyülenerek okuyor ama kimse onun kim olduğunu bilmiyor.

Bridgerton Dizisinin Konusu

Yıl 1813 ve Daphne Bridgerton uygun bir koca bulma umuduyla Londra’da ilk kez kraliçenin huzuruna çıkıyor. Daphne karakterini canlandıran aktris Phoebe Dynevor şöyle yorumluyor: “Daphne, Bridgerton ailesinin sekiz çocuğunun en büyük kızı ve kadınlara, aynı zamanda erkeklere yönelik tüm bu çılgın sosyal kurallara ve beklentilere uyuyor. Ama o çok genç ve naif, dünyanın hayal ettiği gibi olmadığını öğrenmek üzere.”

Julia Quinn’in çok okunan kitaplarına dayanan sekiz bölümden dizi, şimdiden kendi kitlesini oluşturmaya başladı bile.

Bridgerton ailesi

Tüm ihtişamın ve cömertliğin altında, dizide son 200 yılda her şeyin nasıl değiştiğine ama hiçbir şeyin değişmediğine dair modern bir yorum var, bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerli.


Bridgerton’ın ilk birkaç dakikasından itibaren kostümlere, saçlara ve makyaja çok fazla zaman ve çaba harcandığı anlaşılıyor. Tümü sıfırdan el yapımı olan 104 elbisem mevcutmuş, kostüm departmanı baya önemli bir iş çıkarmış gibi görünüyor.

Dizinin, renkli ve heyecan verici sahneleri barındırmasına özellikle dikkat edilmiş. Sıkıcı, gri bir dönem dramasına ihtiyacımız yok, diyor ekip.

Netflix’in Aralık 2020’de başlattığı yeni dizisi Bridgerton

Bridgerton Dizisinin İkinci Sezonu Gelecek mi?

Netflix’ten veya dizi ekibinden bu konuya dair kesin bir açıklama henüz yapılmış değil. Ama birinci sezonun bittiği sahneye göre ve kitapların devamı da olduğu için ikinci sezonun da çekileceği tahmin edilenlerden.

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir