Netflix’in Yeni Dizisi Emily in Paris’in Çekildiği Yerler

Netflix’in 2 Ekim’de yayınlayacağı yeni dizisi “Emily in Paris”, sırf çekildiği şehirden ötürü kendini izlettirmeye aday.

Dizinin konusu ise şöyle; Chicago’da pazarlama yöneticisi olarak çalışan Emily Cooper (Lily Collins), Paris’te hayalindeki işe başlamasıyla birlikte doğal olarak yeni bir maceraya adım atar.

Sex and the City’nin yaratıcısı Darren Star tarafından hayata geçirilen Emily in Paris, keyif aldığımız klişelerden besleniyor. Neyse, ilk etapta bana lazım olan şey dizinin çekildiği şehir Paris. Hem de nasıl..

Emily in Paris dizisi

“Netflix’te izleyebileceğiniz seyahat temalı filmler” listesini de buraya ekliyorum.

Emily in Paris Dizisi ile Paris Turu

Champs-Elysées ve Les Invalides ile başlayan göz kamaştıran bir geçit söz konusu. Dizide karşımıza çıkan gösterişli Pont Alexandre III köprüsü, Woody Allen’ın yönettiği Midnight in Paris filminde de daha önce gözümüzün önündeydi.

Emily in Paris, 2 Ekim’de Netflix’te

Emily karakterinin Palais Garnier’de katıldığı operada, Le Grand Véfour’da (Paris’te ilk büyük restoran olarak hizmet vermeye başlayan) yediği yemekte hiç gözüm yok. Gönlü hoş olsun!

Emily in Paris’in başrolünde Lily Collins yer alıyor.

Lunapark müzesi olan Musée des Arts Forains ve olmazsa olmaz Jardin du Luxembourg / Lüksemburg Bahçesi karakterimizin vakit geçirdiği noktalardan.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde karşımıza çıkacak olan, 2018 yılında açılan ve 1800’lü yıllarda işlev gören eski bir fabrikadan dönüştürülen L’Atelier des Lumières isimli sanat merkezi de “normal” zamanda ziyarete açık.

Üzüm bağlarının arasında gezindiği sahneler ise Le Château de Sonnay isimli kalenin çekim seti olarak kullanılmasının eseri. Ah!

Emily in Paris, Sex and the City’nin yaratıcısının imzasına sahip
Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir