Netflix Dizisi Emily in Paris’in Çekildiği Yerler | 1. ve 2. Sezon

Netflix’in 2 Ekim 2020’de yayınladığı dizi “Emily in Paris”, sırf çekildiği şehirden ötürü kendini izlettirmeye adaydı zaten. Ki öyle de oldu. Yayınladığı zaman ilk 28 gününde dünya genelinde 58 milyon aboneye ulaşarak 2020’nin en popüler dizisi olmuştu.

Dizinin konusu ise şöyle; Chicago’da pazarlama yöneticisi olarak çalışan Emily Cooper (Lily Collins), Paris’te hayalindeki işe başlamasıyla birlikte doğal olarak yeni bir maceraya adım atar. Orada, şirkete bir “Amerikan perspektifi” getirmekle görevlendirildi (Amerikan perspektifi halihazırda dünyanın dört bir yanındaki insanların gırtlağından yeterince geçmemiş gibi…).

Sex and the City’nin yaratıcısı Darren Star tarafından hayata geçirilen Emily in Paris, keyif aldığımız klişelerden besleniyor. Bu klişeler bazı sahnelerde “ama bu tam bir klişe, daha neler” dedirtiyor tabii… Neyse, ilk etapta bana + bize lazım olan şey dizinin çekildiği şehir Paris.

Emily in Paris dizisi

Dizinin ikinci sezonu için de çekimler başladı. Paylaşılan görsellere göre Emily, Paris dışına çıkıyor gibi görünüyor. Ama nereye?

Emily in Paris İkinci Sezonda Neler Olacak?

Emily, dizinin ikinci sezonunda biraz “büyüyecek”. Paris’teki hayata daha fazla alışacağı ve 2. sezonda, yaşadığı dünyanın dokusunun daha çok bir parçası olacağı bilinenlerden. Ayakları daha çok yere basan ve şehrin sakini gibi davranan bir Emily bekliyor bizi.

Dizinin yapımcısı Darren Star ikinci sezon için şunları söylüyor; “İlk sezonda Paris’te Emily’yi doyurduk ve 2. sezon daha az beceriksiz bir Emily ve daha gerçek olay örgüsü sunmaya hazır. İlk sezon, işteki yeni arkadaşlarını ve kiminle tanıştığını gerçekten keşfetmek için yalnızca on bölüm vardı.”

St. Tropez’den Selamlar

Emily in Paris’in 2. sezonun bir bölümünü Fransız Rivera’sında bulunan ve muhteşem bir sahil kasabası olan St. Tropez’de geçiyor. Dizinin oyuncularından Lily Collins, Ashley Park ve Camille Razat’ın instagram hesaplarından paylaştıkları bu kare lokasyon açısından içimi ısıttı.

Emily, Avrupa’da olduğunu hatırlıyor ve yeni konumlar için yola çıkıyor anlaşılan. Çünkü Netflix paylaştığı basın açıklamasında, 2. sezonun “Paris, St. Tropez ve Fransa’daki diğer yerlerde” çekileceğini duyurdu.

Emil in Paris İkinci Sezon Ne zaman?

Dizinin çekimlerinin Mayıs 2021 itibariyle başladığını düşünürsek, yeni bölümleri beklemek için biraz daha var anlaşılan. Dizinin birinci sezonundaki oyuncu kadrosunun ikinci sezonda da aynı şekilde yer alması bekleniyor.

Emily in Paris Dizisi ile Paris Turu

Champs-Elysées ve Les Invalides ile başlayan göz kamaştıran bir geçit söz konusu. Dizide karşımıza çıkan gösterişli Pont Alexandre III köprüsü, Woody Allen’ın yönettiği Midnight in Paris filminde de daha önce gözümüzün önündeydi.

Emily in Paris, 2 Ekim’de Netflix’te

Emily karakterinin Palais Garnier’de katıldığı operada, Le Grand Véfour’da (Paris’te ilk büyük restoran olarak hizmet vermeye başlayan) yediği yemekte hiç gözüm yok. Gönlü hoş olsun!

Emily in Paris’in başrolünde Lily Collins yer alıyor.

Lunapark müzesi olan Musée des Arts Forains ve olmazsa olmaz Jardin du Luxembourg / Lüksemburg Bahçesi karakterimizin vakit geçirdiği noktalardan.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde karşımıza çıkacak olan, 2018 yılında açılan ve 1800’lü yıllarda işlev gören eski bir fabrikadan dönüştürülen L’Atelier des Lumières isimli sanat merkezi de “normal” zamanda ziyarete açık.

Üzüm bağlarının arasında gezindiği sahneler ise Le Château de Sonnay isimli kalenin çekim seti olarak kullanılmasının eseri. Ah!

Emily in Paris, Sex and the City’nin yaratıcısının imzasına sahip
Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir