Netflix’in Yeni Dizisi Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi Hakkında Kısa Notlar

Bridget Jones, New Girl ve Astrolog Paolo Fox ile bir seansın karışımı gibi duran dizi Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi / Guida astrologica per cuori infranti yeni İtalyan Netflix dizisi.

27 Ekim’den itibaren yayında olan diziyi izlemeye başladım, notlarımı da aşağı ekliyorum. Dizisinin başrol yıldızları; Claudia Gusmano, Lorenzo Adorni ve Michele Rosiello’ya da sevgiler.

Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi Dizisinin Konusu

Hikâyenin kahramanı, televizyon kanalında yapım asistanı olarak çalışan otuz yaşındaki Alice’dir. Bu arada Alice’in burcu Terazi. İzlerken, keşke benim burcuma (Başak’a sahip olsaydı dedim).

Tio ve Alice

İşinde kariyer beklentisi yok ve duygusal açıdan da durum kesinlikle daha parlak değil: eski sevgilisi evlenip baba olmak üzereyken kendini gitgide daha yalnız hissetmeye başlar ve tesadüfen tanıştığı bir aktör ve astroloji konusunda uzman sayılabilecek Tio ile tanışır. Bundan sonrası içi konu; Tio’ya tutunup, onun ağzından çıkanları dinlemek mi, yoksa dinlememek mi?

Devamında olacaklar; her bölüm bir burcu ve o burç sahibi “erkeğe” odaklanarak Alice’in dünyasına yolculuk. Tatlı, romantik ve esprili bir hikaye.

Adından anlaşılacağı gibi (genelleme yapmadan yazıyorum) kadınların en tutkulu olduğu iki şeyi birleştiriyor: burç ve insan /aşk vakaları.

Silvia Zucca’nın aynı adlı kitabından uyarlanan dizi, bazı burçların özelliklerini derinleştirerek fokuslayan bölümlere sahip. Altı bölümden oluşuyor.

Bridget Jones ve New Girl’ün karışımı bir enerjiye sahip. Dizinin yaratıcısı Bindu de Stoppani, başroldeki Alice’i “New Girl’den Jessica Day dokunuşuyla modern bir Bridget Jones” olarak tanımlıyor. Planlanan kısmın hayata tam olarak geçtiğini düşünmesem de…

Aslında, Alice’in bir araya getirdiği felaketler, Renée Zellwegger’in canlandırdığı karaktere çok benziyor (yanlışlıkla gönderilen mesajlardan, yorganın altında -göreceli olarak- depresyona meyilli yaklaşımlar).

Aşk peşinde koşan ve onu en uyumlu olana doğru yönlendirmek için her potansiyel talipin doğum haritalarını incelemeye dönen bir Terazi ve inanılmaz derecede cana yakın bir karakter Alice.

Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi Dizisi Nerede Geçiyor?

Hayır, dizi Milano’da ya da Roma’da geçmiyor. Dizinin ana karakteri, bir televizyon kanalında yapım asistanı olarak çalışıyor. Milano gibi bir şehir için ideal ortam fakat istikamet farklı bir İtalya şehri.

Olaylar, film ve diziler için çok az kullanılan, özellikle gece motosiklet sahneleri için muhteşem bir yer olmak için tüm referanslara sahip olduğunu gösteren Torino’da geçiyor.

Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi Dizisinin İkinci Sezonu Olacak Mı?

Dizi, ikinci sezonuyla geri dönecek. İlk sezon zodyakın tüm burçlarından bahsetmiyor, sadece birkaçına odaklanıyor.

Dizinin ikinci sezonu bu yaz çekilmiş, dolayısıyla yeni bölümler için çok bekletmeyecekler gibi görünüyor.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir