Netflix’te İzleyebileceğiniz Romantik Yılbaşı Filmleri | 2023

Bu filmleri izlemek görev gibi bir şey. Gelecek olan yıla dair yeni umutlar, heyecanlar beslemek için güzel bir eşleşme oluyor.

Netflix’te yer alan yılbaşı temalı filmlerden mini bir liste yaptım. Yıldan yıla bu içeriğin sonsuz derece çoğalması ayrı bi’ konu.

Not olarak şunu belirteyim, aşağıdaki filmlerin çoğu Netflix yapımı değil yani bu platformda bugün varlar yarın yoklar. O yüzden de daha fazla seçenek elinizin altında olsun diye ara başlıklarına göre yılbaşı filmleri listelerinin Netflix kodlarını aşağıya ekliyorum.

Netflix’teki Yılbaşı Filmleri İçin Kısa Yol Kodları

Netflix’e ilgili gizli kodlar yazsının tamamı şurada.

Genel – Noel ve Yılbaşı Filmleri

Aile – Arkadaş İçerikli Yılbaşı Filmleri / Kod: 1394522

İyi Hissettiren Noel Filmleri / Kod:  1418977

Romantik Noel Filmleri / Kod:  1394527

Noel Temalı Çocuk ve Aile Filmleri / Kod: 1474017

Noel Komedileri / Kod: 1474015

Çocuklar için Yılbaşı / Kod: 1726277

Yılbaşı Temalı Çizgi Filmler / Diziler / Kod: 1395703

Noel Zamanı En Sevilenler / Kod: 107985

Yılbaşında Aşk / Kod: 394388

Haylaz Noel Komedileri / Kod: 81354837

Yılbaşı Sofraları İçin Yemek Programları / Kod: 81519147

“Mutlaka İzlemeniz Gereken Noel Filmleri” tadında bir liste değil pek. O da var şu listede.

İşte Netflix’te izleyebileceğiniz yılbaşı temalı ve içinden bir şekilde yılbaşı geçen filmler!

Love Actually (2003) 

En çok izlenen Noel filmlerinden: Love Actually

Yeni yıl ruhunu iliklerimize kadar hissettiren, aşk hikayelerinin iç içe geçtiği Love Actually, tüm zamanların en iyi Noel filmlerinden biri.

Holidate (2020)

Holidate

Netflix yapımı filmlerinden olan Holidate, tipik yeni yıl filmi tadında. Noel’de bekâr olmaktan bıkan iki yabancı Sloane (Emma Roberts) ve Jackson (Luke Bracey), bir yıl boyunca birbirlerine eşlik etmek için anlaşma yaparlar. İkisi de Noel döneminden nefret ediyor bir de! Şaşırtıcı olmayan bir şekilde de, birbirlerine zamanla aşık olurlar.

Forrest Gump (1994)

Yılbaşı ruhu içeren tek sahne olmasına rağmen, 2024’e bu iç açıcı masalla başlamak kesinlikle iyi fikir. “Klasikler” kategorisinden listeye giriyor.

The Holiday (2006)

Evet! Cameron Diaz ve Kate Winslet’in aşkı hiç beklemedikleri yerde bulan iki kadını canlandırdığı Nancy Meyers’ın The Holiday filminden daha tatlı bir romantik komedi bulmak zor! Yılbaşı gecesi sahnesi küçük ama en keyifli anlardan biri kesinlikle.

Klaus (2019)

Animasyon önerilerine devam. Münzevi bir oyuncakçıyla arkadaş olan bir postacı özelindeki bu Netflix filmi, yılbaşı büyüsünü gerçekten hissetmenizi sağlayacak güzel animasyonlardan.

A Very Murray Christmas (2015)

İyi hissettiren bir yılbaşı özel programı çünkü içerisinde Bill Murray var. Yıldızlarla dolu bir Noel programı. Sofia Coppola ise Bill Murray, George Clooney, Amy Poehler, Michael Cera, Chris Rock, Rashida Jones, Miley Cyrus ve daha pek çok ünlünün rol aldığı bir saatlik gösteriyi yöneten isim.

The Christmas Chronicles (2018)

Kurt Russell olduğu için zaten izlenir! Noel’i kurtarmak için bir çift kardeşle bir araya gelen Noel Baba rolünde izlediğimiz Russell, enerjisiyle ortamı şenlendiriyor.

Filmin ikinci kısmı da geldi. The Christmas Chronicles 2. Bu sefer Russell’a eşi Goldie Hawn da eşlik ediyor. Yukarıdaki de ikinci kısmın fragmanı.

The Princess Switch (2018)

“Çıtır” film kategorisinde yer verdiğim The Princess Switch, “aç-bitir” filmlerinden. Ayrıca filmin ikincisi de geldi. Onu da peşinden yapıştırabilirsiniz. Vanessa Hudgens aynı anda iki karakteri canlandırıyor: Montenaro Düşesi Margaret ve Chicago’da sıradan bir fırın işletmecisi Stacy. Margaret, Stacy’nin çekici iş arkadaşına aşık olurken, Stacy Margaret’in nişanlısı, Sam Palladio’nun canlandırdığı yakışıklı Prens Edward’a aşık olur. Aşk ve yeni yıl ruhu başrolde.

The Princess Switch 2 ise Margaret’in Noel’de taç giyecek olması, aşk hayatında sorunlara yol açıyor!

A Christmas Prince (2017)

Hadi, bu filmi de dahil edeyim. Çünkü dizi gibi bir film. Sürekli devam filmi çekiliyor. Eleştirmenler tarafından favori gösterilmese de, Netflix 2017’de bu filmle bir gecede büyük başarı elde etti. Konu oldukça basit: Bir gazeteci, Prens Richard’a aşık oluyor. Hikaye de başlamış olur.

Angela’s Christmas (2018)

Frank McCourt’un hikayesine dayanan Angela’s Christmas, iç açıcı filmlerden. 1910’larda İrlanda’da herkesin muhteşem bir Noel geçirmesini sağlamak isteyen küçük bir kızın animasyon hikayesi. “Angela’nın Noel Dileği” isminde ikinci kısım da mevcut.

Let It Snow (2019)

Let It Snow; Maureen Johnson, John Green ve Lauren Myracle’ın aynı adlı romanına dayanıyor. Lise son sınıf öğrencilerinin Noel arifesinde verdiği dostluk sınavı olarak özetlenebilir.

Jingle Jangle: A Christmas Journey (2020)

Ailenin ve olasılığın gücü hakkında müzikal bir macera olarak nitelendirilen Netflix’in bu yeni Noel filmi, bir oyuncakçı olan Jeronicus Jangle (Forest Whitaker) ve torununun umut dolu hikayesi.

Yukarıdaki filmlere ilave olarak, Netflix’te türlü türlü çekilen romantik komedi ruhunun yüksek olduğu yılbaşı filmleri oldukça fazlaymış. Keşke gerçekten yılbaşı ruhunun hası olan o döne döne izlediğimiz filmlerden de ekleseymiş. Neyse bir de turlaya turlaya izlediğim o filmlerden liste yapıyorum, yolda!

Yılbaşı Ruhu Taşıyan Diziler

Henüz izlemedim ama “Over Christmas” isimli yeni bir dizi eklemiş Netflix. Deneyeceğim birkaç bölüm!

“Home for Christmas” isimli dizideki yemek sofralarına da gözüm bir kaydı gitti.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir