Netflix’te İzleyebileceğiniz Romantik Yılbaşı Filmleri | 2020

Biz görevimizi yapalım tabii yine. Gelecek olan yıla dair yeni umutlar, heyecanlar besleyelim. 2021’in, en azından 2020’den, çok güzel geçeceğine inanalım.

Hatta havaya girmek için de yılbaşı filmlerini biraz erkenden izlemeye başlayalım. Çünkü neşelenmek için yılbaşı filmlerine fazlasıyla ihtiyaç duyulan bir yılın içerisindeyiz.

Hemen aç, bitir tadında olsun diye Netflix’i açtım önüme ve sevdiğim yılbaşı filmlerine ilave olarak, yeni çekilen ve Netflix’te ekli olan yılbaşı filmlerinden oluşan bu mini listeyi hazırladım.

“Mutlaka İzlemeniz Gereken Noel Filmleri” tadında bir liste değil pek. Onu da yaparım elbette ilerleyen günlerde ama bu daha çok Netflix’te yer alan yılbaşı temalı filmlerden oluşan bir seçki.

İşte Netflix’te izleyebileceğiniz yılbaşı temalı filmler!

Holidate (2020)

Holidate

Netflix’in çekilen filmlerinden olan Holidate, tipik yeni yıl filmi tarzında. Tatillerde bekâr olmaktan bıkan iki yabancı Sloane (Emma Roberts) ve Jackson (Luke Bracey), bir yıl boyunca birbirlerine eşlik etmek için anlaşma yaparlar. İkisi de Noel döneminden nefret ediyor bir de! Şaşırtıcı olmayan bir şekilde de, birbirlerine zamanla aşık olurlar.

Phantom Thread (2013)

İçinden yılbaşı geçen filmler

Bu yazıyı aralık ayının ilk haftası hazırlamaya başladığımda Phantom Thread, Netflix’te mevcuttu fakat artık yok. Netflix’in cilvesi işte :/ Netflix’e yine eklenebileceği için listeden çıkarmayı tercih etmiyorum.

Phantom Thread’i izlemek için pek çok sebep var aslında. İçindeki zarif yeni yıl ruhu da bunlardan biri. 50’lerde Londra ve göz kamaştıran o şık kıyafetler, görkemli evler ve bir Yılbaşı partisi! Filmin geri kalanının çalkantılı, genellikle sert bir ilişkiyle ilgili olduğu gerçeği, bu filmi listenizden çıkarmanız anlamına gelmesin. Alternatif bir yeni yıl ruhu filmi arayışında olanlar için mükemmel seçim.

About Time (2013)

About Time, kısa bir yılbaşı partisi ruhu estiriyor

About Time; sıcacık, iç ısıtma garantili bir film. Bütün bir yılı tamamlayabilmeyi dilemek! Bu filme başlamadan önce azıcık ön yargım vardı ama yönetmeni Richard Curtis (Love Actually, Nottinh Hill, Four Weddings and A Funeral…) olduğu için de “Neden izlemeyeyim ki?” dedim. Filmdeki ana karakter Tim (Domhnall Gleeson), ailesindeki erkeklerin zamanda yolculuk yapma yeteneğine sahip olduğunu öğrendikten öğrenir ve olaylar gelişir. Filmin içerisindeki yılbaşı partisi de oyuna dahil olmak için ideal anlardan.

Forrest Gump (1994)

https://youtu.be/l7IqFZ1CUjM

Yılbaşı ruhu içeren tek sahne olmasına rağmen, 2021’e bu iç açıcı masalla başlamak kesinlikle iyi fikir. “Klasikler” kategorisinden listeye giriyor.

Sex and the City: The Movie (2008)

Sex and the City dizisinin, sinema uyarlamasının birinci filminden selamlar. Betimlerken zorlandım biraz. Filmin içinden geçen yılbaşı sahnesi, bu listenin tatlı atmosferine yakıştı bence.

The Godfather II (1974)

Herhalde! Bir yılbaşı partisinde gördüğümüz Michael Corleone (Al Pacino) Fredo’ya bir öpücük kondurur ve “Sen olduğunu biliyorum, Fredo. Kalbimi kırdın. Kalbimi kırdın.” der. Bu konuşmayı da bir yılbaşı partisindeyken yapar. Off!

The Holiday (2006)

Evet! Cameron Diaz ve Kate Winslet’in aşkı hiç beklemedikleri yerde bulan iki kadını canlandırdığı Nancy Meyers’ın The Holiday filminden daha tatlı bir romantik komedi bulmak zor! Yılbaşı gecesi sahnesi küçük ama en keyifli anlardan biri kesinlikle.

About a Boy (2002)

Bu filmi ilk izlediğimde, ne hissettiysem duygular hala aynı. Hugh Grant, Toni Collette, Rachel Weisz üçlüsü ve yüzlerde hafif bir tebessüm yaratan o yılbaşı akşamı.

Four Christmases (2008)

Möthiş bir seçim mi emin değilim ama yılbaşı ruhundan hiç çıkmadan aralıksız film izlemek istiyorsanız, listeye ekleyin gitsin. Çiftimiz, ilk Noel’lerini dördü de boşanmış ebeveynlerini ziyaret ederek geçirmeye mecbur kalınca hikaye başlar işte. Vince Vaughn ve Reese Witherspoon ikilisini başrolde.

 The Polar Express (2004)

İnsanın içini ısıtan bir film daha! Bu “koca yürekli” hikayede, Noel arifesinde trenle Kuzey Kutbu’na giden bir çocuğun Noel / bayram ruhuna olan inancı yeniden canlanıyor. Animasyon film olmasıyla zaten kalpleri kazanıyor. Tom Hanks’ciğimiz sesiyle ve çizgisiyle filmin kadrosunda yer alan isimlerden.

Klaus (2019)

Animasyon önerilerine devam. Münzevi bir oyuncakçıyla arkadaş olan bir postacı özelindeki bu Netflix filmi, yılbaşı büyüsünü gerçekten hissetmenizi sağlayacak güzel animasyonlardan.

How the Grinch Stole Christmas (2000)

Jim Carrey’in ikonik How the Grinch Stole Christmas’ını Netflix’te varken hemen açabilirsiniz. Onu severseniz Dr. Seuss’ The Grinch (2018) filmini de listeye alabilirsiniz.

A Very Murray Christmas (2015)

İyi hissettiren bir yılbaşı özel programı çünkü içerisinde Bill Murray var. Yıldızlarla dolu bir Noel programı. Sofia Coppola ise Bill Murray, George Clooney, Amy Poehler, Michael Cera, Chris Rock, Rashida Jones, Miley Cyrus ve daha pek çok ünlünün rol aldığı bir saatlik gösteriyi yöneten isim.

The Christmas Chronicles (2018)

Kurt Russell olduğu için zaten izlenir! Noel’i kurtarmak için bir çift kardeşle bir araya gelen Noel Baba rolünde izlediğimiz Russell, enerjisiyle ortamı şenlendiriyor.

Filmin ikinci kısmı da geldi. The Christmas Chronicles 2. Bu sefer Russell’a eşi Goldie Hawn da eşlik ediyor. Yukarıdaki de ikinci kısmın fragmanı.

The Princess Switch (2018)

“Çıtır” film kategorisinde yer verdiğim The Princess Switch, “aç-bitir” filmlerinden. Ayrıca filmin ikincisi de geldi. Onu da peşinden yapıştırabilirsiniz. Vanessa Hudgens aynı anda iki karakteri canlandırıyor: Montenaro Düşesi Margaret ve Chicago’da sıradan bir fırın işletmecisi Stacy. Margaret, Stacy’nin çekici iş arkadaşına aşık olurken, Stacy Margaret’in nişanlısı, Sam Palladio’nun canlandırdığı yakışıklı Prens Edward’a aşık olur. Aşk ve yeni yıl ruhu başrolde.

The Princess Switch 2 ise Margaret’in Noel’de taç giyecek olması, aşk hayatında sorunlara yol açıyor!

A Christmas Prince (2017)

Hadi, bu filmi de dahil edeyim. Çünkü dizi gibi bir film. Sürekli devam filmi çekiliyor. Eleştirmenler tarafından favori gösterilmese de, Netflix 2017’de bu filmle bir gecede büyük başarı elde etti. Konu oldukça basit: Bir gazeteci, Prens Richard’a aşık oluyor. Hikaye de başlamış olur.

Angela’s Christmas (2018)

Frank McCourt’un hikayesine dayanan Angela’s Christmas, iç açıcı filmlerden. 1910’larda İrlanda’da herkesin muhteşem bir Noel geçirmesini sağlamak isteyen küçük bir kızın animasyon hikayesi. “Angela’nın Noel Dileği” isminde ikinci kısım da mevcut.

Let It Snow (2019)

Let It Snow; Maureen Johnson, John Green ve Lauren Myracle’ın aynı adlı romanına dayanıyor. Lise son sınıf öğrencilerinin Noel arifesinde verdiği dostluk sınavı olarak özetlenebilir.

Jingle Jangle: A Christmas Journey (2020)

Ailenin ve olasılığın gücü hakkında müzikal bir macera olarak nitelendirilen Netflix’in bu yeni Noel filmi, bir oyuncakçı olan Jeronicus Jangle (Forest Whitaker) ve torununun umut dolu hikayesi.

Yukarıdaki filmlere ilave olarak, Netflix’te türlü türlü çekilen romantik komedi ruhunun yüksek olduğu yılbaşı filmleri oldukça fazlaymış. Keşke gerçekten yılbaşı ruhunun hası olan o döne döne izlediğimiz filmlerden de ekleseymiş. Neyse bir de turlaya turlaya izlediğim o filmlerden liste yapıyorum, yolda!

Yılbaşı Ruhu Taşıyan Diziler

Henüz izlemedim ama “Over Christmas” isimli yeni bir dizi eklemiş Netflix. Deneyeceğim birkaç bölüm!

Bu yazıyı hazırlarken denk geldiğim ve ikinci sezonu 18 Aralık’ta yayınlanacak olan “Home for Christmas” isimli dizideki yemek sofralarına da gözüm bir kaydı gitti.

Netflix yapımı yılbaşı filmlerine devam…

Dolly Parton’s Christmas on the Square (2020)

The Knight Before Christmas (2019)

Office Christmas Party (2016)

Christmas Inheritance (2017)

The Holiday Calendar (2018)

Operation Christmas Drop (2020)

Holiday in the Wild (2019)

El Camino Christmas (2017)

Mariah Carey’s Merriest Christmas (2015)

A Bad Mom’s Christmas (2017)

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir