Nişantaşı Topağacı’nın En Keyifli Mekanları

Nişantaşı Topağacı’nın En Keyifli Mekanları

Nişantaşı Topağacı’nın son zamanlardaki önlenemez yükselişi, yeni açılan ve müdavi olunan mekanlarla birlikte devam ediyor. Topağacı’nı kıyısından köşesinden yakalamak ve lezzetlerin tadını çıkarmak için hazırsanız, bir keşif turuna çıkmaya ne dersiniz? İsterseniz pazar günü o aranılan sakinlik eşliğinde, isterseniz de hafta içi bu keşfe ortak olabilirsiniz.

Nişantaşı Topağacı'nın En Keyifli Mekanları

Son Topağacı

Topağacı’nın en yenilerinden olan Son Topağacı, arkadaş buluşmaları için en gözde mekanlardan. Kahve ve tatlı ikilisinin tadını çıkarabileceğiniz gibi, kahvaltı için de uzun uzun vakit geçirmek mümkün. Mesela Nutella’lı French Toast en doğru seçimlerden biri olacaktır diye düşünüyorum.

Ya da ekşi maya scrambled egg’e ne dersiniz? İlk durağımız olan Son Topağacı’ndan çıktıktan sonra sıradaki mekan için adımlarımızı hızlandırabiliriz.

Adres: Nişantaşı Ihlamur Yolu Sk. No:72

 

400 Derece

Topağacı’nın en lezzetli mekanlarından biri için midenizi biraz boş bırakmanızı tavsiye ederim. 400 Derece, gerçekten çok lezzetli pizzalar yapmakta ve kalpleri de kazanmakta. Toplam 29 çeşit pizzaları mevcut. Benim favorim ve önerim ananas etkisinden dolayı Pizza Hawaii. Tabii dilerseniz seçtiğiniz malzemelerle kendi pizzanızı da oluşturabilirsiniz. 400 derecede pişen pizzaların tadına mutlaka bakmalısınız.

Pizza günümde değilim ama mekanı da merak ediyorum diyenlere de salata seçeneği mevcut.

Adres: Av. Süreyya Ağaoğlu Sok. No:13a

 

Kamu Coffee & Drink

Oldukça ufak bir mekanda hizmet veren Kamu Coffee & Drink, al götür kahve için ya da yer bulduğunuzda hemen yerleşip tadını çıkarmaya başlamak için oldukça ideal.

Kapısının önünde yer alan masalarda, ısıtıcıları sayesinde soğuk havalarda da zaman geçirmek mümkün olduğu için, böyle bir avantajınız olduğunu da unutmamanızı hatırlatırım.
Bu arada kahve haricinde de özel hazırlanan kokteylleri olduğunu da belirtmek isterim. Son seçim sizin…

Adres: Topağacı Mah. Hacı Emin Efendi Sok. No:17

 

Nişantaşı Topağacı'nın En Keyifli Mekanları

Havalar soğusa da mekanın kapı önü masalarında devam edeceğim galiba.

Spada Coffee

Spada Coffee’ de Topağacı’nın en yenilerinden. Başta samimi ortamı olmak üzere tabii lezzetli kahvelerinin eşliğinde favorilerim arasına eklemiş bulunmaktayım. Kahveleri Old Java Coffee Roasters!a ait.
Küçük ve dar bir ortama sahip olan Spada’nın üst katında ofis işlerine göz atmanızı sağlayacak ya da iki-üç maile rahat rahat cevap yazmanızı sağlayacak kısım bulunmamakta. Ne güzel düşünmüşler ki, alt katta yer alan müzik sesi, üst kata verilmemiş, çalışanların dikkatini bozmamak adına. Birkaç kere daha gidip, bende oluşan hisselerinin daha da kuvvetlenmesini diliyorum.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Av. Süreyya Ağaoğlu Sokak, No 8

 

Yazının devamını yemek.mynet.com’da bulabilirsiniz.

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir