Nişantaşı Kahvaltı Mekanları 2020

Bu yazı Şubat 2020’de güncellenmiştir.

Bu post, sabahın körü saatlerde ( tabii 08:00 – 08:30 arası kimileri için sabahın körü olmayabilir ama…) hafta içi ya da hafta sonu Nişantaşı’nda kahvaltı etmenin, bir şeyler atıştırmanın sakinliği üzerine kurulu.

Nişantaşı kahvaltı mekanları arayışına girince bazen işin içinden çıkamıyor insan ama aslında seçenekler sandığınızdan daha çok!

Nişantaşı kahvaltı mekanlarını hafta içi özellikle de sabah 08:00 – 08:30 civarı kahvaltı edebilecek noktalara dikkat ettim. İlk başta göze sadece Starbucks ve Cafe Nero (Nişantaşı’ndaki yenilenen Cafe Nero’yu çok seviyorum, o ayrı tabii) çarpıyor. Bir süre sonra kruvasan türü hamur işlerinin verdiği bıkkınlık hissi de cabası.

Teşvikiye-Nişantaşı civarındaki o çok sevdiğim mekanların çoğu neden erkenci değil acaba?

Neyse, sabahın köründe açılan Nişantaşı mekanları da mevcut. Listeye göz atarken, yeni önerilerde de bulunmayı unutmayın.

Nişantaşı Grandma

Sabahın erken saatlerinde Nişantaşı’nda açık bulabileceğiniz ve kahvaltı edebileceğiniz mekanlar şöyle;

( Liste günbegün güncellenecek, takipte kalınız:))

Starbucks vs. Cafee Nero

Yargıcının sırasında yer alan Starbucks ve Caffe Nero cepte zaten. Çok fazla vaktiniz yoksa elbette en ideali. Ama Starbucks için benim favorim yerim Amerikan Hastanesi’ne doğru giden yolda yer alan  minnoş oluyor her zaman için. Daha samimi geliyor bana.

Adres ( Starbucks) : Teşvikiye Mahallesi, Güzelbahçe Sokak, No 16/A, Şişli

Bröd

Bazı mekanlara gün ortasının haricinde bir de kesinlikle sabah gidilmeli. Sabahın erken saatlerinde tüm sokağı ekmek kokusuyla kaplayan Bröd, iştah kabartma garantisi taşıyor. 08:30’da açılıyorlar. Fırın devamlı çalışıyor ve orada oturduğunuz süre boyunca kokular eşliğinde mutluluğa eriyorsunuz. Favorim, fırından taze taze çıkan kişleri. Ekşi maya ekmeğe yapılan tostlarını da tercih edebilirsiniz ama kişi deneyin derim ben. Bir de taze demlenmiş çay alın, oh mis.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Hacı Emin Efendi Sokak, No 75/2, Şişli

 

filtresiz baget ⚡️ #brödnisantasi #nofilter

bröd (@brod_nisantasi) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Grandma

08:00’de açılan Grandma, ekşi maya ekmek kokularıyla büyüleyen diğer mekanlardan. Fırın mamülleri 09:00’a doğru çıkıyor ama nefis menemen ve granola’ları mevcut. Tam siz doydum derken o kruvasan kokusu burnunuza burnunuza geliyor ve yeme serüveni yeniden başlıyor.

Adres: Nişantaşı Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No 38, Şişli


Kruvasan

Ah! Kruvasan konusunda bu kadar iyi olmaları her gün gitmek için baya iyi bir sebep. Özellikle bademli kruvasan şahane. 07:30’da açıyorlar. En garanti yer yani. Sıcak sıcak fırından yeni çıkmış olan kruvasanları soğutmadan yiyiniz hemen. Bir de mutlaka Eggs Benedict denemenizi tavsiye edeceğim.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Avukat Süreyya Ağaoğlu Sokak, No 10, Şişli

Bread &Butter ( Kapanmış )

Döne döne aynı mekanlara gitmeyelim, biraz çeşitlendirelim listeyi dedik ve Bread & Butter’a doğru yol aldık. Önceden sadece bir kahve içmek için uğradığım mekanda daha önce bir şey yememiştim ve anladım ki kaybettiğim pek şey yokmuş. Bir kruvasan ve Americano tercih ettim. Kruvasan çok başarıl değildi, kahvede de hiç bir tat yoktu. Yediğimden içtiğimden pek memnun kalmadım.

Bir de, neredeyse hiç bir yazımda fiyat mevzusuna girmiyorum ama Bread & Butter için bahsetmeden olmaz. Verdiğim fiyatla, yediklerimi kolay kolay karşılaştırmıyorum, çünkü mekanların fiyat belirleme politikaları kopmuş durumda, o yüzden de her gittiğim yerde buna takılmak istemiyorum ama eğer masaya gelen şeyden memnunsam tabii.

Öncelikle konunun, belli bir ölçüde Nişantaşı’nda bir mekan olmasıyla ilgisi olduğunu düşünmüyorum ve yol üstü bir kafede bir kruvasan + bir kahvenin ne kadar edebileceğini az çok tahmin ediyorum. Siz de ediyorsunuzdur değil mi? Mesela 21 lira etmeyeceğini biliyorum. Hele ki gerçekten çok iyi kruvasan yapmadıkları gerçeği kabak gibi ortadayken. Mekanlar, fiyatlarını belirlerken daha ne kadar ve nereye kadar uçacaklar çok merak ediyorum. Bugün olmasa da, müşteriyi umursamadan ve dalga geçer gibi belirlenen fiyatlardan ötürü, zamanla kendilerinin kaybedeceğini inanıyorum, yani inanmak istiyorum.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Mim Kemal Öke Caddesi, No 1/C, Şişli

Gravite Coffee

Sabahın erken saatlerinde güzel kahvaltısıyla beni oldukça şaşırtan Gravite Coffe, favorilerim arasına girdi bile. Gerçekten sadece kahve ve kek benzeri şeyler olduğunu düşündüğüm mekan da baya baya alternatifli ve keyifli kahvaltı menüsü mevcut. Omletleri başarılı, mekanın sabah sakinliği ve 07:00’de açıldığını düşününce de gitmemek için pek bir sebep yok gibi.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Prof. Dr. Müfide Küley Sokak, No 45, Şişli

nişantaşı kahvaltı mekanları

Instagram: @fooduristik

Facebook: fooduristik

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir