Paris’te Gidilecek Kafeler

Paris’te bu kez bambaşka bir keşfe hazırlanın. Ortamın büyüsüne kapılarak keyifle kahvenizi yudumlayabileceğiniz yeni nesil kahveci önerileri sizi bekliyor. Eminim, ayaklarınız götürmese de, kalbiniz sizi bir gün mutlaka götürecektir.

Bu büyülü buluşma gerçekleştiğinde de, bu şehirden kahvenin tadını çıkarmadan dönmek olmaz elbette. İster masanızda bir fincan kahveyle uzaklara dalıp gidin, ister yan masadaki sohbete (hiç anlamamayı göze alarak) kulak kabartın. İsterseniz de içinde bulunduğunuz an’ı yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle içinize çekin…

“Bir fincan Paris olsun” diye kendinizi sokaklara attıysanız eğer, yeni nesil kahveci önerilerime göz atmanızı tavsiye edeceğim. İşte karşınızda “Paris’te gidilecek kafeler”!

Paris’te 7 Euro’ya Doymak!

Café Craft

Craft

Café Craft dahil olmak üzere Saint Martin kanalının çevresinde açılan yeni mekanlar, son zamanlarda popülerliğini artıran Marais bölgesinin tahtını sallıyor. Bu civardaki mekanlarda, “Bohem-Burjuva” (Bobo)” diye adlandırılan kesim yerine daha “yenilikçi” bir kalabalık bekliyor sizi. Tadını çıkara çıkara bir Paris kahve molası verebileceğiniz mekan, özellikle yaz ayarının yıldızı.

Adres : 24 Rue des vinaigriers, 75010

 

Boot Café

Boot Café

Paris’e gitmeden önce yeme-içme konusunda biraz araştırma yapan herkes, Boot Café’nin Instagram’da defalarca paylaşılmış olan o mavi kapısını mutlaka görür. Evet, lezzetli kahvelerinin haricinde, yolu buraya düşenlerin fotoğraf çekmelere doyamadığı harika bir atmosferi var. İçerisinin de oldukça küçük olduğunu düşününce, yer bulup oturmak bile büyük şans. Güzel müzikler eşliğinde kahvenizi yudumlarken akıp giden zamanın tadına doymak ne mümkün. Size, bence bir Cortado yakışır.

Adres : 19 Rue du pont aux choux, 75003

Holybelly

HolyBelly 

“Güzel çünkü biz yaptık” gibi bir mottoları var. İddiaları büyük ve bunun da hakkını veriyorlar. Basit ve yalın dekoru, lezzetli kahvesi ve güler yüzlü servisleri, “İyi ki buraya gelmişim” dedirtiyor. Bu arada mekan, Republique metro durağına yakın bir konumda. Holybelly’nin bulunduğu sokağı keşfetmeden Paris’ten ayrılmamanızı öneririm. 2013 yılında açılan mekanın mutfağında da, sezona göre değişiklik gösteren lezzetler yer alıyor.

Adres: 19 Rue lucien sampaix, 75010

Fragments

Fragments

İyi kahve içmek için en ideal adreslerin başında geliyor. Marais / Bastille civarında yer alan Fragments, içinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz kahvecilerden. Espresso ile başlayıp kahvenin tadına vardıktan sonra, değişik seçimlerle yolunuza devam edebilirsiniz. Aklınızda bulunsun, kahveye ilave olarak burada lezzetli bir kahvaltı yapmak da mümkün.

Adres: 29 Rue pastourelle, 75003

Café Oberkambf

Café Oberkambf

İşte, “İyi ki Paris’teyim” dedirten bir kahveci daha. Hem kahvesinin hem tatlılarının hem de kahvaltısının lezzetini düşününce gitmemek ve bu mekana zaman ayırmamak için hiçbir sebep olamaz diyorum. Mavi ve beyaz ağırlıklı dekorunun da, ilham verici fotoğraf kareleri yakalamanızı sağlayacağını söyleyebilirim. “Yeni nesil Parizyen” dediğiniz de böyle olur.

Adres : 3 Rue neuve popincourt

 

Pegasus Şubat sayısında yayınlanmıştır.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir