Pegasus BolBol Puan Nedir? Akla Takılan Sorular

Bildiğiniz üzere, “ucuz bilet” için sık sık arama yaptığımız Pegasus, geçtiğimiz aylarda puan sisteminde yeni bir düzene geçti.

Pegasus Plus (ki ben puan sisteminden gayet memnundum) Pegasus BolBol puan olarak değişti.

Yattık uyandık ve bir baktık bizim Pegasus puanları çok haneli rakamlara çıkmış. Peki, bu Pegasus BolBol puanlarda meydana gelen değişim nasıl? Neler değişti, daha çok nasıl Pegasus BolBol puan kazanılır ve puanlar nasıl kullanılıyor?

Bu Pegasus BolBol konusunda, daha çok puan kazanmaya varım ama bana ilk başta oldukça karışık geldiği için de “Ne gerek vardı?” dedirtti. Birden paradan atılan altı sıfır geri gelmiş gibi oldu. Fazla kalabalık, azıcık kafa karıştırıcı ve yanıltıcı bir imaj oldu benim gözümde şahsen.

Neyse mevzunun özü şu;

BolBol’a Nasıl Kayıt Olunuyor?

Cep telefonu umaranızla hemen kayıt olabilirsiniz. Pegasus Plus şifreniz varsa d önceden, başına iki sıfır ekleyip giriş sağlayabilirsiniz.

Pegasus BolBol

Pegasus BolBol ile nasıl puan  kazanıyoruz?

Çok değişen bir şey yok, uçtukça, online check-in yaptıkça puan kazanılmakta. ING Pegasus BolBol Kart ile de alışveriş yaptıkça puan olarak geir dönmekte.

Bagaj, yemek, koltuk, Budget ve Avis araç kiralama gibi Pegasus bünyesinde satın alınabilen, kiralanabilen hemen hemen her şeyden puan kazanılmakta.

Pegasus Bolpuan Kaç TL?

Her 100 TL harcamaya 100 Bolpuan vermekte.

Yurt içi Online check-in’e 250 Bol puan,

Yurt dışı Online check-in’e 500 Bol puan,

Yeni sistemde Pegasus Plus’taki gibi 1 puan = 1 TL gibi bir denklik sistemi bulunmamakta. “Bol bol puan kaç tl?” sorusu içinde çyle kolay olmayan bir cevap sçz konusu, bence.

Ben yukarıdaki düz mantık sistemin taraftarıyım çünkü durum artık Pegasus’un açıkladığı gibi aynen şöyle;

Pegasus BolBol

“Pegasus Plus’ta 50 UçuşPuanınız vardı diyelim. 102.99 TL’lik bir bilet için ekstra 52.99 TL ödeyerek bu bileti satın alabiliyordunuz.

Program değişimiyle beraber 50 UçuşPuan’ınınız, 3125 BolPuan oldu.

Şimdi ise 102.99 TL’lik bir bileti 3.047 BolPuan ve 33 TL para ödeyerek satın alabiliyorsunuz. Hem 20 TL daha az ödüyorsunuz, hem de hesabınızda kullanılmamış 78 BolPuanınız kalıyor.

Yine Pegasus Plus’ta 50 UçuşPuanınız olduğunu düşünelim. Ekstra ücret ödemeden bu puanlarla alabileceğiniz maksimum bilet tutarı 50 TL idi. BolBol’da ise 50 UçuşPuanınız – 3125 puan oldu. Şimdi 3095 BolPuan kullanarak ekstra hiçbir ödeme yapmadan 59,99 TL’lik bir bilet alabiliyorsunuz ve hesabınızda kullanılmamış 30 BolPuan kalıyor.”

ING Pegasus BolBol Kart ise uçak bileti almak için çıkarılmaya oldukça uygun bence. Yıllık kart ücreti olmadığı için de eksisi pek olmamakta.

Ucuz bilet bulmak için vereceğimiz çetin mücadelede en azından daha çok puan kazanmak dileğiyle.

This Article Has 7 Comments
 1. Eli dedi ki:

  Konu ile ilgili bilgilendirici bir yazı olmuş, teşekkürler.

 2. KORAY TELLİ dedi ki:

  MERHABALAR ÖNCELİKLE SİZLERDEN BOL PUAN KARTI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM. NEDİR NASIL KULLANILIR VE KART ÜCRETSİZ MİDİR AİDAT FALAN OLUYOR MU BİLGİ VERİRSENİZ TARAFIMA SEVİNİRİM

 3. Cundullah demir dedi ki:

  Ben başka arkdaş çevreminde uçak biletlerini uyeliğimden kessem yıne bol puan kazaniliyormu acaba

  • admin dedi ki:

   Kazanılıyor diye biliyorum. Onlar için de siz check-in yapacaksınız, puan sizin hesabınıza aktarılıyor, yanlışlık payım da olabilir tabii 🙂

 4. y.tsoy dedi ki:

  benim 1400 puanım var ama o puanlar sadece 25 tl oluyor? onceden daha fazlaydı. neden oyle olduğun bilenler var mı

  • admin dedi ki:

   Haklısınız malesef alt üstü sistem, bir şey değişmedi diyorlar sistemde ama bence de karmaşıklaştı ve değeri düştü puanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir