Reşitpaşa’nın En Yenisi: Havan’dan by Beff Gourmet

Reşitpaşa’nın En Yenisi: Havan’dan by Beff Gourmet

(Güncelleme: Yazı 13.12.16 tarihinde güncellenmiştir)

 

Aslında uzunca bir Reşitpaşa turu yapmak istiyorum aylardır ama bir türlü geniş zamanlar ayırıp yollara düşemedim. Yeni açılan ve o mis gibi görünen mekanların bir kahvesini içip, yemeklerini yemek için tez zamanda Reşitpaşa yollarına yeniden düşeceğim, umarım. Mesela Raf, Melez Tea

 

Neyse ki, kısa bir zaman dilimi de olsa, Reşitpaşa için listeme eklenen mekanlardan birinin yanına tik atabildim; Havan’dan by Beff Gourmet.

Havan'dan

Havan’dan

 

 

Henüz çok ama çok yeni olan Havan’dan by Beff Gourmet, instagram’da gördüğüm andan itibaren hemen denemek istediğim mekanlar arasındaydı. Günlük çıkan menüsü, dekorasyonu ve tatlıları baya cezbedici geldi.

Dila Ekin Uzunyol tarafından hayata geçirilen Havan’dan by Beff Gourmet, küçük bir ekiple yola çıkan ve lezzetli işler yapmayı hedefleyen keyifli bir mekan. Ortamı uzun uzun takılıp, vakit geçirmeye de oldukça müsait.

 

Kaburga Burger - Kaşık Salata

Kaburga Burger – Kaşık Salata

Yemeklere, yani işin en önemli kısmına gelecek olursak…

Ben Havandan’a cumartesi günü gitmiştim ve cumartesi günleri de sadece kaburga burger günüymüş. Yani menülerinde tatlı hariç sadece kaşık salata ve kaburga burger vardı.  İlk başta biraz hayal kırıklığı oldu açıkçası, başka bir alternatifin olmayışı. Güncelleme kısmı da burada devreye giriyor. Cumartesi günleri gittiğinizde kaburga burger’e ilave olarak menüde alternatif lezzetler de sizi bekliyor.

resitpasanin-en-yenisi-havandan-by-beff-gourmet-f

 

Çünkü uzun bir yoldan gelmiştim ve burger  yemeyi de çok istemiyordum bir yandan. Hele ki burgerde de, kaburga dışında başka hiç bir seçeneğin olmaması.

Hafta içi durum farklı tabii. Günlük çıkan bir menü var ortada. Çorbasından ana yemeğine, salatasına. Cumartesi 11:00’e kadar da kahvaltı mevcut.

Ama malesef benim Havan’dana, hafta içi çalışmamdan ötürü, sadece cumartesi günleri gitme şansım var, onda da sadece Kaburga Burger yiyebilecek olmak, fikir olarak çok hoşuma gitmedi.

Menüde alternatif şart bence.

 

resitpasanin-en-yenisi-havandan-by-beff-gourmet-bc

Kaburga Burger nasıldı peki?

Kötüydü diyemem, ısırıkları ardı ardına patlattığım için hemencecik bitirdim. Ekmekleri daha az susamlı olsaydı diye içimden geçirdim elbette. Kaburga kısmı bu işin en güzel bölümüydü. Hakkı verilerek pişmişti.

Tatlı şeflerinin müthiş tatlılar ortaya çıkardığı, yan masanın konuşmaları üzerine kulağıma çalındı ama malesef bu sefer deneyemedim. Ama açıkçası aklım Cinnamon Roll’da baya kaldı.

 

Eğer hafta sonu menüye alternatifli lezzetler eklenmezse Havan’dan by Beff Gourmet benim için sadece tatlı ve kahve ikilisi için kapısını çalabileceğim bir yer olarak kalacak.

 

 

Adres: Reşitpaşa Mahallesi, Emirgan Sokak, No 30/B, Sarıyer

Telefon: 0532 624 79 79

Tarif: Ben yolu baya uzatarak gittiğim için, toplu taşımayı kullananlar için, daha kısa olabileceğini düşündüğüm bir yol önerisinde bulunmak isterim. Metro’da İTÜ durağından minibüse binebilirsiniz. 10-15 dakika sürüyor.

 

 

 

 

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir