SEÇTİĞİNİZ KAHVE KİŞİLİĞİNİZİ ANLATIYOR

Bundan sonra kahve siparişini verirken bir daha düşüneceğim kesin!

Her daim filtre kahve tercih ediyor olmam mı beni aksi ve kararlı yaptı, yoksa aksi ve kararlı olduğum için mi filtre kahve tercih ediyorum acaba?

 

Sade Filtre Kahve

Bunu size söylemek zorunda kalan biz olmak istemezdik ancak psikopat olabilirsiniz. Ya da sadece bir an önce ayılıp gününüzü en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsunuz. Los Angeles’lı psikolog R.Durvasula’nın 1000 kişi üzerinde gerçekleştirdiği testler, sade filtre kahve içicilerinin aksi ve kararlı olduğunu gösterdi.

Yaşasın Cuma💐🎉 Sabahın 07:00’sinde açık olan kahvecilerin gözlerinden öperim. Bir de fooduristik.com’da acayip güzel videolu @datlimaya postu var. Hafta sonu güzelce lahmacun ve pide patlatmak isteyenlere gelsin. Bu arada videoda şahane bir İlhan Erşahin sürprizi var. 🎈🎈🍟 Link profilde👉🏻👉🏻👉🏻 ________________________________ #fooduristik #instagood #instadaily #vscodaily #vscogrid #vscorussia #coffee #coffeetime #coffeeshop #coffeelover #coffeebreak #coffeeaddict #photooftheday #healthy #healthylifestyle #flatwhite #BaristaDaily #buzzfeedfood #coffee_inst #cupofcoffee #coffeeoftheday #coffeeinistanbul #gloobyfood #gununkahvesi #ilovecoffee #coffeeandhands #handsinframe #onmytable

fooduristik (@fooduristik) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

Klasik Latte: Sütlü ve Şekerli

Konforunuza düşkün olduğunuz kadar başkalarını da mutlu etmeyi önemsiyorsunuz. R.Durvasula’ya göre Latte düşkünleri aynı zamanda alçak gönüllü ve güvenilir insanlar. Kahveniz bir klasik, basit, ancak asla sıkıcı değil.

Yanında Şeker İstiyorsanız

Siz de kahveniz kadar tatlı bir insansınız. Hayatı çok ciddiye almıyor, spontane hareketler yapmayı seviyorsunuz. Seçici değilsiniz. Her yerden bulabileceğiniz bir tüp şeker ile herşeyi keyifli hale çevirebileceğinizi biliyorsunuz.

Ekstra Sıcak

Bonkör ve sıcakkanlısınız. Nasıl mı biliyoruz? Yale Üniversitesi’ndeki psikologların yaptığı araştırmalara göre sıcak bir bardak içecek tutan insanlar, soğuk içecek tutan insanlara kıyasla daha verici, daha anlayışlı ve daha sevecen. Tahminimize göre sabah içtiğiniz sıcak kahve size fazladan birkaç tatlı hareket yaptırıyor.

Krema Ekliyorsanız

Minimalistsiniz. Sek kahvenin tadını sevmediğiniz için biraz kremayla renklendiriyorsunuz. Böylesi çok daha basit ve keyifli. Kremayı yanına istiyorsanız biraz da kontrol meraklısı olduğunuzu söyleyebiliriz. Hiçbir şey damak tadınıza kendi ayarladığınız kadar yakışamaz.

Kafeinsiz Kahve

Sağlığınıza düşkünsünüz. Yeterli miktar kafein alarak (decaf kahvelerde bile 2 ml kafein bulunmakta) kahvenin zararlarını es geçip, faydalarından yararlanıyorsunuz. Hemen hemen her gün “Kafeinsiz nasıl yaşıyorsun?” sorusuyla karşılaşıyorsunuz. Öhöm, gördüğünüz üzere gayet fit yaşıyoruz!

Bol Buzlu Kahve

Son zamanların modasının buzlu kahveler ve çeşitli frappeler olduğunu düşünürsek, sen de bir trend takipçisi olarak yaz kış dinlemeden buzlu kahvenden vazgeçmiyorsun. Biraz da özgür ruhlusun. Güne seni ferahlatan bir bardak kahveyle uyanıp susuzluğunu gideriyorsun.

Double Shot Espresso

Hayatı biraz uçlarda yaşıyorsun. Bu yüzden kahven de seni tüm gün iş başında tutabilecek güçte olmalı. Çok çalıştığın için ikinci kere kahve almaya fırsatın olmazsa diye önlemini önceden almak tam sana göre.

Kocaman Bir Bardak!

İçinde ne olduğu önemli değil, yeter ki gözünü doyursun! Arkadaşların senin bu kadar şeyle nasıl başa çıktığını bilmiyorlar. Hem çok çalışıyor, hem gezip sosyalleşiyor, hem spor ve hobilerin için kendine zaman buluyorsun. Biraz kıskanılıyorsun bile denebilir!

 

Soya Sütlü Kahve

Siparişinizi vermek zaten 10 dakikanızı alıyor, bir de beş dakika doğru yapıp yapmadıklarını kontrol ediyorsunuz. Söylememiz lazım ki siz bir mükemmelliyetçisiniz. Biraz kahve züppesi de denebilir. Ama damak tadınıza uyan mükemmel kahveyi bulmuşken neden standardları aşağı çekesiniz ki? Verdiğiniz tüm çabaya değer!

 


Kaynak: marieclaire.com.tr 

 

SEÇTİĞİNİZ KAHVE KİŞİLİĞİNİZİ ANLATIYOR

 

This Article Has 3 Comments
  1. Hatice dedi ki:

    Türk kahvesi sevenler ve vazgeçemeyenler için psiklogların yorumunu göremedim :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir