ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI

YILIN SON GÜNLERİNİ KEYİFLİ BİR ŞEKİLDE GEÇİRMENİZİ SAĞLAYACAK ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI

ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI goya karaköy

GOYA

Son zamanların en gözde semti Karaköy,  yeni bir mekana daha ev sahipliği yapıyor. Dünya mutfağının en özel lezzetlerini tatmak ve iyi müzik dinlemek isteyenler için GOYA doğru bir adres olacak. Mekân, kaliteli yemekleriyle, zengin kokteyl alternatifleri ve her akşam sunduğu kaliteli müziğiyle ön plana çıkıyor. Yoğun hayat temposunun stresini atmak, iyi müzik dinlemek ve modern dekorasyon eşliğinde dünya lezzetlerini kendine has tatlarda denemek isteyenlerin gözde mekânı olmaya aday diyebiliriz.

Adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mah. Kemankeş Cad. No:77/A  Karaköy / İstanbul

Tel: 212 249 17 17

 

ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI happy pancake galata

HAPPY PANCAKE

Türk mutfağına son dönemlerde giren ve vazgeçilmezlerden olan Pancake, tadına bakanları etkisi altına almaya ve her geçen gün daha da popüler olmaya devam ediyor. Happy Pancake ise bu lezzeti damaklara taşıyan en yeni mekânlardan biri olarak karşımızda. Galata’da konumlanan ve kendine has sunumuyla etki altına almayı başaran Happy Pancake, hem tatlı hem de tuzlu seçenekleriyle sizleri de bekliyor.

Adres: Şahkulu Mahallesi, Galipdede Caddesi No:8 / A Beyoğlu / İstanbul

Tel: 212 243 36 95

Şehrin en yeni mekanları…

ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI mest reşitpaşa

MEST

Kendinizi, gelenekle geleceği buluşturan bir ziyafetin ortasında bulmak istiyorsanız, Mest en iyi adreslerden biri olacak kuşkusuz. Eskiden sadece özel organizasyonlar için açık olan mekân, artık Pazar günleri hariç her gün hizmet vermeye başladı. Menüsüyle göz kamaştıran Mest’in öne çıkan lezzetlerinin başında bademli pilav eşliğinde sunulan erik soslu kuzu tandır geliyor. En kısa sürede Reşitpaşa’daki bu lezzet şölenini denemelisiniz. Kendinizi şımartmak için geçerli bir sebep olacak.

Adres: Tuncay Artun Cd. Salihbey Sk. No:4 Reşitpaşa Sarıyer / İstanbul

Tel: 212 229 03 82

ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI

MADEO İSTANBUL

Alaçatı’ya damgasını vurduktan sonra Karaköy’e de transfer olan Madeo İstanbul, günün her saati yaşayan, eğlence ve lezzet açısından farklı bir mekân. İtalyan mutfağı ağırlıklı menüsü, özel kokteylleri ve zengin bar menüsüyle öne çıkan bir hizmet veriyor. Madeo’da başlangıç olarak ızgara kuşkonmaz ve mini enginar terci edilebilir. Tatlılar konusunda da iddialı olduklarını belirtmekte fayda var. Eğlence kısmında ise canlı müzik performanslarını ve özel Pazar brunch’larını kaçırmamanızı öneririz.

Adres:  Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Caddesi, No 33, Karaköy / İstanbul

Tel: 212 243 09 42

 

ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI sixty beans

SIXTY BEANS

Son günlerin en favori mekanı olan Sixty Beans, hem üçüncü nesil kahve akımının en seçkin örneklerini, hem de Türkiye’de ilk defa sunulan galetler ve mest edecek krepleri bulabileceğiniz bir yer. Başarılı kahvelerinin sırrını ve ilham kaynaklarını ise tarihin en önemli müzik dehalarından ve bilinen ilk ünlü kahve aşıklarından olan Ludwig van Beethoven olarak açıklıyorlar. Sixty Beans’ten içeri girer girmez de mekânın esin kaynağı Beethoven’ın sıradanlıktan çok uzak duvar resmi sizi karşılıyor. Galet ve kreplerdeki başarıları ve bu güzel konsept için Sixty Beans’e gitmenizi tavsiye ederiz.

Adres: Teşvikiye Mah. Ihlamur Nişantaşı Yolu Sk. No: 23 A  Şişli / İstanbul

Tel: 212 296 82 02

ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI cano karaköy

CANO

Kapılarını Karaköy’de açan Cano Restaurant & Bar, güne deniz kokusu eşliğinde zengin kahvaltı çeşidi ile başlayabileceğiniz veya gün ortasında iş yemeklerinizi düzenleyebileceğiniz keyifli mekânlardan. İtalyan, Akdeniz  lezzetlerinin yanı sıra Türk mutfağında da oldukça iddialı olan Cano Restaurant & Bar, geniş şarap menüsüyle de ilgi çekmekte. Fine-dining tadında uygun fiyat politikasıyla kaliteli servis sunumu, mekânın belirlediği önemli ayrıntılardan.

Adres. Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Caddesi, No 83/A  Karaköy / İstanbul

Tel: 212 244 29 32

ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI maslak no1

 

PROTOTYPE

Maslak No. 1’de açıldığı günden bu yana iş yaşamının yoğun temposundan kaçmak isteyenlerin farklı lezzet adresi Prototype, bu Sonbahar’da da birbirinden özel tatlarını sunmaya devam ediyor. Akdeniz lezzetlerinin en iyi örneklerini denemek için tercih etmeniz gereken ilk adreslerden. Farklı tatlarda makarnaları bulunan Pasta Pizza, Penne, Tagliatelle, mantarlı tavuklu ve Gnocchi makarna çeşitlerinin yanı sıra sunduğu Bolognese, Pesto, Marinara ve Napolitana soslarıyla da benzersiz lezzetler oluşturuyor. Yemeklerinizi, fırına verilirken ya da makarna hamuru yapılırken izleyebileceğinizi unutmayın.

Adres: Eski Büyükdere Cad. No/1 Maslak / İstanbul

Tel: 212 428 03 05

 

ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI karaköy mitte

MITTE KARAKÖY

İstanbul’un en eski tiyatrolarından birinin olduğu “no66” binasında açılan mekân, adını Almanya’nın popüler bölgelerinden biri olan Mitte’den alıyor. Mitte, yeni akım “wise cuisine” menüsüyle ve rahat dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Doğal malzemelerin ve dokuların, rafine bir açıyla yorumlandığı, “doğal lüks” kavramına göndermelerde bulunan mekân, atmosferiyle de etkilemeyi başarıyor. Menüden ise başlangıçlardan seçilecek, orkinos tartar, pane karides ve ahtapot isabetli seçimlerden olacak. Ana yemeklerden ise incik, somon ve levrek öne çıkan tatlardan. Tatlılardan da poşe armut seçerek şahane bir final yapabilirsiniz.

Adres: Necatibey Cd. No:66a Baş Cerrah Sk. No:1 Karaköy / İstanbul

Tel: 532 540 65 69

ŞEHRİN EN YENİ MEKÂNLARI Bu yazı Marie Claire dergisinde yayınlanmıştır.

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir