Seyahat Severlerin Instagram’da En Çok Tercih Ettiği Hashtag’ler

Oturduğunuz yerden dünyayı görmenin en basit yolu tam karşınızda!

Instagram’da doğru hashtag’leri takip ederek bu keyifli sonuca ulaşmak mümkün. Bu ve benzeri hashtag’lerin sunduğu özet akışlar sayesinde gezmeyi ve seyahat planı yapmayı daha kolaya indirgeyebilirsiniz.

Peki, bu akıma hangi hashtag’ler üzerinden dahil olmak, daha da etkili sonuçlara ulaşmamıza neden olur? Cevabı aşağıda,

 

@passionpassport

1. #passionpassport: İnstagram’ın en hareketli seyahat topluluklarından biri olan Passion Passport geçen yıldan bu zamana kadar çok büyük bir artış gösterdi. Etkileyici fotoğraflar çeken Zach Houghton başkanlığında yürütülen hesapta ve hashtag’te en çarpıcı seyahat karelerine denk gelmeniz mümkün.

2. #mytinyatlas: İlginç yerleri, kişileri, yemekleri, sanatı ve daha fazlasını sunan My Tiny Atlas Quarterly topluluğunun paylaştığı inanılmaz anları takip etmenizi tavsiye ederim.

 

 

@travelandleisure

3. #tlpicks: Travel + Leisure‘ın resmi hashtag’ı, dünyanın dört bir yanındaki dolaşmaya değer sonuçları karşınıza çıkarmakta. Özellikle etkileyici şehir manzaralarına, dünyanın farklı yerlerindeki festivallere, özel etkinliklere merakınız varsa.

 

4. #willjourney: Bu yeni hashtag Gal Meets Glam adlı blogun yazan Julia Engel ve eşi Thomas Berolzheimer tarafından oluşturuldu. Julia’nın kusursuz fotoğraflarının arkasındaki adam da Thomas aynı zaman da. Bu hashtag aracılığıyla da yeni seyahat rotalarına kavuşmanız mümkün.

 

5. #welltravelled: Dünyanın en parlak kumsallarından, gün batımına oradan Orta Doğu’ya… Özenle çekilmiş etkileyici seyahat kareleri için bu hashtag de cebinizde dursun.  Önemli fotoğrafçılar ve büyük markalar da hashtag’i kullanmakta, not olarak belirtebilirim.

@doyoutravel

6.# Doyoutravel: Bu hashtag’ı arama kısmına yazdığınızda yarım milyondan fazla anlık instagram görüntüsüne kavuşmanız mümkün. Seyahate hevesli “yolcuların” bu hashtag topluluğu ile kalplerinde yola çıkmaları mümkün.

 

7. #Fromwhereistand: Alternatif bakış açıları sunan bu hashtag, benim de favorilerim arasında.

 

 

8. #ihavethisthingwithfloors : Sanatsal yüzeyler ve ayakkabılar! Aşağıya bakmanın daima korkunç bir fikir olmadığını hatırlamak için…

@cntraveler

9. #cntraveler: Condé Nast Traveler dergisinin bu hashtag’i her zaman için ilham verici kareleri saklandıkları yerden çıkarmaya hazır.

 

10. #guardiantravelsnaps: İngiltere’nin en tanınmış günlük haber kaynaklarından biri olan The Guardian’ın Instagram’da da gayet kuvvetli bir şekilde yer alması oldukça takip edilesi. Unutulmaz bir yolculuk planlamak için bu hashtag de elinizin altında durabilir.

 

11. #cokgezenlerkulubu:   Hem dünyanın çeşitli köşelerinden hem de Türkiye’den yola çıkma isteği uyandıran karelere ulaşmak mümkün.

 

12. #denemenlazim: Evet, Denemen Lazım sadece seyahat karelerinden ibaret olan bir hesap değil. Ama hashtag’ine başvurduğunuz zaman lokal önerilere de denk gelebileceğiniz pek çok seyahat önerileriyle karşılaşabilirsiniz. Denemeniz lazım!

 

 

Foodurist’in instagram hesabını da takibe almayı unutmayın! Mesela aşağıdaki şehirlere dair hazır hashtag’lerim yer almakta 🙂

 

Paris: #fooduristikParis

İtalya: #fooduristikitaly

 

kaynak: brit.co

Oturduğunuz yerden dünyayı görmenin en basit yolu tam karşınızda!

 

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir