SOKAK LEZZETLERİNİN EN YENİ İKİ ADRESİ: BASTA – DIRTY HANDS

SOKAK LEZZETLERİNİN EN YENİ İKİ ADRESİ: BASTA – DIRTY HANDS

 

“Konseptli mutfak, erişilebilir fiyat”, mekanlardaki yeni motto olarak karşımızda ve görünen o ki hızlıca da yaygınlaşmaya başladı bile.

Beni oldukça memnun eden bu yaklaşımın öncülerinden birinin Moda’daki Basta olduğunu söyleyebiliriz ya da bu açılımı bu kadar doğru duyuranlar da denebilir. Gerçekten iyi yemek için çok fazla paralar ödemeye gerek bırakmayan Basta’ya öpücükler.

 

Başarılı bir Bao ve Taco sunan Dirty Hands Akatlar’a ise sevgiler.

Basta street food bar - SOKAK LEZZETLERİNİN EN YENİ İKİ ADRESİ

Basta Street Food Bar

Moda’da geçtiğimiz aylarda açılan mekan, dürümleriyle aldı başını gitti bile. Kaan Sakarya ve Derin Arıbaş’ın projesi olan Basta, samimi ortamı, az ve öz menüsüyle kalbimi çok rahat çaldı.

Peki nelere tav oldum?

İyi ve lezzetli yemek için gerçekten düdüklenmediğimi hissetmek iyi geldi. Basit ve damakta patlayan lezzetler hazırlayan şefler ne de güzel yapmış böyle bir formata geçmekle.

Menüden, önce sokak yemeği kavramının öncüsü sayılabilecek olan dürümü hüpletin. Tavuklusunu denedim, bayıldım! Günün salatası da gayet havada karada götürülebilir. Finali ise mutlaka Paris brest ile yapmaya çalışın derim. Ortam müsaitse şeflerle de sohbet etmeyi atlamamak lazım. Mutfakla ilgili ayak üstü bir dünya yeni bilgi öğrenme garantisi taşıyor.

Adres: Sakız Sok No:1 Kadıköy

SOKAK LEZZETLERİNİN EN YENİ İKİ ADRESİ: BASTA - DIRTY HANDS 33

 

Dirty Hands

Daha denemedim ama gelen bilgilere bakınca hemen bir uğrama isteği durumu oluştu tabii. Any İstanbul’un yaratıcılarının elinden çıkan Dirty Hands, “Street Food” konseptine sahip. Menüde İstanbul’un popüler sokak lezzetlerine ilave olarak, Meksika yemeklerinden bao, taco, nacos gibi dünyaca ünlü sokak lezzetleri de mevcut. Yemeklerin haricinde 5 özel kokteyli, 5 farklı şarap ve bira seçenekleri de mevcut.

 

dirty hands akatlar adres

Not: Sonunda denedim ama ancak yazabildim nedense! Bao ve taco konusunda gerçekten çok başarılılar. Ellere sağlık. Dana Etli Bao’yu denemenizi tavsiye ederim.

Adres:  Akat Mah. Zeytinoğlu cad. No:9/a/1  Akatlar – Beşiktaş

 

dirty hands akatlar adres 2

 

dirty hand akatlar adres 34

Bao ve Taco’ların haricinde ortaya şöyle karışık bir tabak söyledik bir de. Bu tabak, tavukların çıkarılması ya da daha azaltılmasıyla zenginleştirilmeye çok müsait bence. Mısır çok lezzetli ama kalamar bence malesef başarılı değildi.

O yüzden güzelce doymak için Bao ve Taco’lardan yürümenizi tavsiye ederim. Kokteyl konusunda da sık sık ziyaret edilesi bir kıvamı var Dirty Hands’in.

 

 

SOKAK LEZZETLERİNİN EN YENİ İKİ ADRESİ

Facebook: fooduristik

Instagram: @instagram

 

 

 Dirty Hands Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir