SOKAKLARDAKİ GURME LEZZETLER VE EN İYİ YEMEK KAMYONLARI

SOKAKLARDAKİ GURME LEZZETLER VE EN İYİ YEMEK KAMYONLARI

Bu uzun başlık her şeyi özetliyor gibi. Gurme ve basit lezzetleri, ulaşılabilir fiyatlarla yediğimiz nefis yemek kamyonları ( food truck )son zamanlarda Türkiye’de de oldukça çoğaldığı için sevinçliyiz, mutluyuz. Karışık duygular işte.

Kamyonların park edeceği yeri öğrenip, peşlerinden gitmek hem eğlenceli hem lezzetli azıcık da yorucu:) Bu yemek kamyonlarında çoğunlukla karşımıza meksika lezzetleri çıkmakta. Ne de şahaneler hepsi.

sokaklardaki-gurme-lezzetler-ve-en-iyi-yemek-kamyonlari-2

Taco Department

Not: Food trucks hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz bigumigu.com’daki şu yazıya göz atabilirsiniz.

Gelelim, iyi ki varlar dediğim ve onlara kavuşmak için çeşitli etkinliklerin yolunu gözlediğim yemek kamyonlarına;

 

sokaklardaki-gurme-lezzetler-ve-en-iyi-yemek-kamyonlari-85

Gangon Mutfak’ın bu falafelli minnoşu mutlaka denenmeli

Gangon Mutfak

Mutlaka denemeniz gerekenlerden. Gerçekten! Bao‘ları nefis. Falafelleri nefis. sunumları nefis. Dördüncü nefis kelimesini geçirmeyeceğim bir cümleyle yola devam edebilirim.

Gangon Mutfak ekibinde kimler var derseniz; Şef Can Gafuroğlu, Engin Aydoğan, şef Ozan İlhan, şef Ali Ronay ve şefler Semi Hakim, Hazal Yıldırım, Ahu Ulusoy, Yaren Çarpar.

 

sokaklardaki-gurme-lezzetler-ve-en-iyi-yemek-kamyonlari-34

Gangon Mutfak’ın Zencefilli Limonatası

 

İstanbul’un ruhuna uygun tatlar çıkarıyorlar ortaya. Sokak lezzetleri baş köşede ama yeni dokunuşlar da olmazsa olmazları elbette. Bir de zencefilli limonatalarını denedim ama çok benlik olduğunu söyleyemeyeceğim.

Gangon Mutfak‘ın sıradaki durağını öğrenmek için ise web siteleri ya da instagram hesaplarını takipte kalabilirsiniz. Onlarla yeniden buluşmak için sabırsızlanıyorum.

 

sokaklardaki-gurme-lezzetler-ve-en-iyi-yemek-kamyonlari-8

Taco Department kalpleri çalmadan az önce

Taco Department

Gelelim bir diğer şahane kamyona; Taco Department

İstanbul’da en iyi taco’ları yemek için onların peşinden gidebilirsiniz. Tavuklu, balıklı, dana etli çeşitleri mevcut. Şöyle acılı acılı şahane oluyor gerçekten.

Mehmet Soysal ve Ralph Sason’un birlikte kurdukları Taco Department, gezici taco’cu olarak başarılı işler çıkarıyorlar. MSA çıkışlı şeflerin, karavandan servis ettikleri yiyecekler arasında; kahvaltı, et, tavuk, balık ve veggie olmak üzere 5 farklı çeşit taco, churro, burrito ve tatlı seçenekleri bulunuyor. Meksika yemek kültürü ayağımıza kadar geldi, gitmemek olmaz.

Güzel haber de şu ki; Taco Department 19 Eylül’den itibaren 19 Ekim’e kadar Kanyon‘un ana girişinde olacak.

 

sokaklardaki-gurme-lezzetler-ve-en-iyi-yemek-kamyonlari-63

Manivela Coffee Truck

Bir kahveye ne dersiniz? Hiç geri çevirmeyin bence. Manivela da nefis kahveleri olan 88 model minibüsüyle, hayatıma girenlerden memnun olduklarımdan. “İyi kahve sokakta” diyorlar. Çok haklılar. İyi kahve çekirdeklerini taze olarak öğütüp, demleyebilecekleri ekipmanları da minibüsün içine şık bir şekilde sığdırmak zor olsa gerek ama şahane bir şekilde yapmışlar.

Kamyonlarını uzun bir süre Maslak’a park eden Manivela‘nın yeni rotası ise Bomonti. Burada Cross Fingers ile ortak bir dükkanı paylaşıyorlar ama kamyon gezmeye devam ediyor. Maslak’a da tekrar geri döneceklerini belirteyim.

 Manivela’nın etkinlik takvimini instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

sokaklardaki-gurme-lezzetler-ve-en-iyi-yemek-kamyonlari-4

Cross Fingers’ın ıslak hamburgeri

Cross Fingers

İlhamını sokaktan alan Cross Fingers, food truck kültürünün en başarılı örneklerinden biri. Çeşitli festival ve etkinliklerde karşımıza çıkan Cross Fingers, şimdi Bomonti’de. Ofisi Osmanbey’de olan biri olarak bu işe nasıl sevindiğimi tahmin ediyorsunuzdur.

Cross Fingers’da da meksika lezzetlerini yeme şansınız mevcut. Burrito’larına hayır diyeceğinizi sanmıyorum. Sokak lezzeti ruhunun en nadide temsilcisi ıslak hamburger de Cross Fingers da sizi bekleyenlerden.

Instagram’larını takip edip, yeni rotalarını keşfedebilirsiniz.

 

OZO Coffee On The Road

Denemediğim ama deneyenlerin övgüler sıraladığı bir diğer minibüs ise Ozo Coffee On The Road. Yollardaki kahvecilere sevgiler!

Kendileri en son Cunda’da görüldü. Kim bilir siz bu yazıyı okurken nerede olacaklar acaba? Bu keyifli minibüsü yakalamak için instagram’larını takip etmenizi tavsiye ederim.

Daha fazlası için;

Youtube

Facebook

Instagram 

SOKAKLARDAKİ GURME LEZZETLER VE EN İYİ YEMEK KAMYONLARI

BOMONTİ’DE UĞRAMANIZ GEREKEN 6 MEKAN

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir