Sultanahmet’te Doyurucu Kahvaltı; Saade Kahvaltı

Sultanahmet’te Doyurucu Kahvaltı; Saade Kahvaltı

Kendi yaşadığınız şehirde turist olmak isteyenlerden misiniz? Ben öyleyim.

Özellikle ne zaman yolum Sultanahmet taraflarına düşse, turistlere bakar, ne şanslılar böyle güzel bir şehirde turist olmak ne büyüleyicidir derim. Hem huzursuzluklardan uzak kentlerde yaşıyorlar hem de buraya tatile gelip şehrin yalnızca güzel taraflarına şahit oluyorlar.

Sultanahmet'te Doyurucu Kahvaltı; Saade Kahvaltı 2

Saade Kahvaltı’da fiks menü geçerli

 

Geçen Cumartesi yine bu düşünceler içerisinde, uzun zamandır denemek istediğim Sultanahmet’te bulunan Darüssaade Hotel’in Saade Kahvaltı’sına doğru yola çıktım. Uzun süredir aklımda olmasının en önemli sebebi kahvaltının fotojenikliği ve birçok insan tarafından epey övülmesi olmuştu.

Bir kere otele girdiğiniz an çok çok huzurlu bir hava sarıyor sizi. Merdivenleri çıkıp da kahvaltının verildiği alana çıkınca da nefis bir deniz manzarası eşlikçi oluyor o sabaha. Pötikareli örtülere hemen çaylar yerleşiyor ve övüle övüle bitirilemeyen fiks menü kahvaltıyı beklemeye başlıyoruz.

Bu menünün içerisinde yumurta bulunmadığından ekstra olarak menemen, omlet gibi seçeneklerden sipariş edelim diyoruz ve otlu peynirli omlet de beklenenler arasında yerini alıyor. Menüde peynir çeşitleri, söğüş, zeytinler, reçeller, herkese birer parça düşecek şekilde mini bir ıspanaklı börek, yine mini popaça, nutella ve acukayla biber mevcut.

 

Sultanahmet'te Doyurucu Kahvaltı; Saade Kahvaltı 3

Hem göz hem de mide doyuran bir kahvaltı

Özellikle peynir çeşitlerine önem verilmesi hoş olmuş. Tüm peynirler özenle seçilmiş ve lezzetliydi, omlet de gayet güzeldi; fakat menünün çok da geniş olmadığını söylemeliyim. Günün sonunda doyduk mu evet; ama bir miktar daha yoğun olabilirdi belki. En önemlisi de ekşi mayalı ekmek ve simit sevdalısı olduğumdan belki daha farklı bir ekmek ve simit bekledim.

Her şeye rağmen, güzel müzikler ve manzara eşliğinde, kaliteli malzemelerle hazırlanmış kahvaltıdan memnun kaldık. Herkesin en azından bir kez deneyebileceğini söyleyebilirim, özellikle de başka bir ülkeden arkadaşınız gelirse mutlaka bu mekanla tanıştırın derim:)

Rezervasyon zorunlu

Adres: Sultanahmet Mh., Akbıyık Cd. No:90

Telefon: 0533 335 04 45

Naz Kavas
Instagram: @nazkavas

Sultanahmet’te Doyurucu Kahvaltı; Saade Kahvaltı

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir