YAŞASIN PANCAKE: HAPPY PANCAKE

Basit malzemelerden şahane sonuçlar ortaya çıkmasının dayanılmaz cazibesi, etkisini hep koruyacak bende. Misal Pancake. Nasıl da havada karada her türlü yeniyor öyle…

Pancake uzmanlığı doğrultusunda açılan yeni mekanlar da kuşkusuz baya sevindirici. İşte bunlardan biri de ismiyle çok canlar yakan Happy Pancake!

happy pancake en iyi pancake adresleri

Türk mutfağına son dönemlerde giren ve vazgeçilmezlerden olan Pancake, tadına bakanları etkisi altına almaya ve her geçen gün daha da popüler olmaya devam ediyor. Happy Pancake ise bu lezzeti damaklara taşıyan en yeni mekânlardan biri olarak karşımızda. Galata’da konumlanan ve kendine has sunumuyla etki altına almayı başaran Happy Pancake, hem tatlı hem de tuzlu seçenekleriyle sizleri de bekliyor.

Happy Pancake yan malzemeleri biraz daha zenginleştirmeli diye düşünüyorum. Çünkü tek ürünü pancake ve başka mekanlarda bulunmayan birkaç yeni tat eklemesi bence gayet harika olur.


Moda’da Pazar günü nasıl pancake yiyemezsiniz?

Happy Pancake başlığı altında içimi dökme aktivitesini de sıkıştırmamın bir sakıncası yok herhalde.

Pazar günü çeşit çeşit türlü türlü pancake dükkanlarına sahip olan Moda’ya düşen yolumuz, acı hüsranla sonuçlandı.

Önce saat 15:00 gibi Sugarpine Pancake‘e gittik. Hiç malzememiz kalmadı diyerek kabul edemediler bizi. Sonra Munchies Crepe & Pancake‘e çevrildi rota. Orada da kalabalıktan yer bulamadık ve “yarım saat oyalanıp, öyle gelmek istiyoruz” dedik. “Aa biz o vakte kadar kapatmayı planlıyoruz, malzemede yetişmez zaten” dediler.

Sonra civarda pancake yapma olasılığı olan diğer mekanları aradık onlar da sadece saat 13:00’e kadar yaptıklarını belirtti.

Şimdi uzmanlık alanı pancake olmayan diğer mekanları anlıyorum ama pancake’cilerin malzemem bitti deyip, güneşli bir pazar gününde müşteriyi geri çevirmesini asla anlayamayacağım galiba. Saat 16:00’da dükkan kapatmak nedir ki? Özetle kahvaltı saatleri haricinde asla pancake yeme şansımız yokmuş, onu anladık.

O zaman adında pancake geçen bir dükkan açmanın esprisi nerede kaldı acaba? Butik kahvecilerin, “ay kahve yeni bitti, kusura bakmayın” demesi gibi bir şey.

Yok, gerçekten saçma. Ama o vesileyle de uzun zamandır denemek istediğim Pinsa Pizza’yı denemiş oldum. Bayıldım. O da bir sonraki post olur artık, yani umarım!

 

Önümüzdeki günlerde “pancake nasıl yapılır?” postu gelecek ama şimdilik kolay krep tarifiyle yetinmeye ne dersiniz?

happy pancake en iyi pancake adresleri 2

 

Adres: Şahkulu Mahallesi, Galipdede Caddesi No:8 / A Beyoğlu / İstanbul

Tel: 212 243 36 95

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir