Masterchef 2019 Jürileri Kimdir?

İkinci sezonuyla ekranlara geri dönen Masterchef 2019, bu sene de çok konuşulacağa benziyor. Cumartesi, pazar ve pazartesi günleri 20:00’da yayınlanan program TV8 ekranında gösterilmekte.

Geçen yılda farklı olarak ön eleme heyecanıyla başlangıç yapan program, jüri üyesinde de yeni değişime gitti.

Programda geçen yaz Somer Sivrioğlu,Hazer Amani ve Mehmet Yalçınkayajüri olarak görev yaparken, 2019 yazının programında Hazer Amani ekipten ayrılırken yerine Danilo Zanna dahil oldu.

Yapmayı planladıkları yemekleri şeflerin önünde, kısa sürede hazırlamaları beklenen yarışmacıların büyük heyecanı ve jüriyle yaşanan karşılıklı diyalogları elbette ki dikkat çekmeye devam ediyor.

Masterchef 2019 jüri üyelerini yakından tanımaya ne dersiniz?

Masterchef Jürisi Mehmet Yalçınkaya Kimdir?

https://www.instagram.com/p/B1iuzNfHOvV/

1974 yılında Bolu’da doğan Mehmet Yalçınkaya, 2012’de Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi olmuştur.

Dünyanın çeşitli yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yapan Yalçınkaya, Türkiye’nin önemli şeflerinden biri. Orta öğreniminden sonra mutfak sektöründe yaşamına devam eden Yalçınkaya, kariyeri boyunca önemli başarılara imza atan isimlerden. Culinary dergisinde makaleleri yayınlanan ve Türk mutfağında özelinde sayısız madalya sahibi olan bir şef kendisi.

Masterchef Jürisi Somer Sivrioğlu Kimdir?

1971 doğumlu şef ve yemek kitabı yazarı Somer Sivrioğlu, 23 yıl önce yüksek lisans için gittiği Avustralya’da Sidney’de Türkiye’nin özgün lezzetlerini başarılı şekilde sunarak adını duyuran bol ödüllü şef. 2016 yılında açtığı restoranı Anason da bu ödüllerden geçtiğimiz yıl nasibini alanlardan.

Masterchef Jürisi Danilo Zanna Kimdir?

https://www.instagram.com/p/B1ljPT0nF1c/

Masterchef programına ikinci sezonda dahil olan Danilo Zanna, 1982 yılında dünyaya gelen ailesinin restoranında çalışarak şeflik yaşamına başlayan isimlerden. Gastronomi eğitimini İtalya’da alan Zanna, şu ana kadar televizyonda çeşitli yemek programları sundu ve jüri üyesi olarak görev aldı. Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında evlenen İtalyan şefin bir oğlu var.