The Taste Türkiye Jüri Üyesi Rafet İnce Kimdir?

Fox Tv’de 15 Mayıs Çarşamba akşamı 20:00’de başlayan The Taste Türkiye, Amerika, Hollanda ve Belçika’da yayınlanan ve büyük beğeniyle izlenen bir yemek yarışması.

Siemens Ev Aletleri iş birliğiyle Fox Tv’de başlayacak olan programın jüri üyesi de oldukça dikkat çekici.

The Taste Türkiye’nin Formatı

Format klasik ve belli. Toplamda 12 kişinin yarışacağı “The Taste Türkiye”de tüm yarışmacılar, hazırladıkları yemekleri jüriye beğendirmeye çalışacaklar.

Eleme turunda tattığı yemeği kimin hazırladığını bilmeyen jüri ise kendi ekibinden birini eleme riskiyle karşı karşıya kalacak. Programa gelen misafir şeflerin belirlediği konseptte yemeklerini hazırlayan takımlardan en başarılı performansı sergileyen yarışmacı, dokunulmazlık kazanacak.

https://www.instagram.com/p/Bxc2J_LBZCM/

The Taste Türkiye Jüri Üyesi Rafet İnce Kimdir?

Peki, programın jüri koltuğunda oturan ve üç jüriden biri olan Rafet İnce kimdir?

1981 Konya-Ereğli doğumlu olan Şef Rafet İnce, mesleğe Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi’nde başladı. Devlet tarafından aldığı bursla, “Le Cordon Blue College of Culinary Arts”ta ve “Toscan-Cascina”da F&B eğitimi görüp staj yaptı. Şu anda Avrupa’nın en iyi iş oteli seçilen Anadolu yakasının incisi Wyndham Grand Kalamış Hotel’in executive chef’i olarak görev yapmaktadır.

“Chaîne des Rôtisseurs” üyesi olan Rafet Şef, Londra’da yayımlanan BBC Good Food dergisinin 2008 yılından beri şef editörlüğü yapmakta olup, “Wacs – Dünya Aşçılar Konfederasyonu”nun da uluslararası jürilik belgesine sahiptir.

Dünya gastronomi literatüründeki ilk kişisel gelişim ve gastronomi kariyer kitabı olan “CHEF“ kitabının yazarıdır. 2017’de yazarların oskarı olarak değerlendirilen “Gourmand world cookbook awards”da Türkiye adına en iyi yemek yazarı ödülünü almıştır.