Starbucks’ın Yeni Kapağı Nasıl Kullanılır?

Starbucks yeni kapak tasarımıyla gündemdeki yerini almış durumda. Starbucks Sippy bardak ve kapakları, plastik pipet kullanımının önüne geçmek için tüketiciye sürülüyor.
Kağıt veya gübrelenebilir plastik pipetler, ihtiyacı olan müşteriler için yine de mevcut olarak sunulacakmış.

Görünüşe göre plastik pipet, faks makinesinin ve dolma kalemin yolunu tutuyor olabilir. Dünyanın en büyük kahve satıcısı Starbucks, yeni kapaklarıyla 2020 yılının sonuna kadar tüm mağazalarında plastik pipet kullanımını kaldırmayı planladığını duyurdu.

28.000’den fazla lokasyona sahip zincir, resmi olarak dünyanın en büyük gıda şirketi ve her büyüklükteki diğer restoranları onun izinden gitmeye teşvik edecek güce ve etkiye sahip. Starbucks, bu hareketin yılda 1 milyar plastik pipet kullanımını ortadan kaldıracağını tahmin ediyor.

Starbucks 2020 kahve fiyatlarına, (en ucuz Starbucks kahvesi ve yeni çıkan içeceklerin) linkten göz atabilirsiniz.

Starbucks yeni kapakları

Yeni Starbucks Kapağı Nasıl Kullanılır?

Starbucks, Frappuccino gibi harmanlanmış içecekler için plastik pipetleri kağıt veya kompostlanabilir plastik pipetlerle değiştireceğini söylüyor. Bu alternatif pipetler, pipete ihtiyaç duyan veya kullanmak isteyen müşteriler için talep üzerine temin edilecek. Aksi takdirde, soğuk demleme, nitro ve diğer buzlu içecekler için kahve şirketi tasarladığı ve ürettiği samansız kapaklar sunmayı planlıyor. Starbucks’ın bu yeni kapakları, sıcak içecek kapakları ile aynı kullanım şekline sahip.

Aşağıdaki videodan Starbucks’ın yeni kapağının kullanım şeklini görebilirsiniz.

Halihazırda 8.000’den fazla Starbucks mağazasında kullanımda olan bu kapaklar, sıcak içecek bardaklarının kapaklarına tıpatıp benziyor.

Plastik pipetlerden vazgeçmek, küçük bir adım ve insanların başlaması için kolay bir şey. Oradan daha büyük projelere geçilebilir artık diye umuyorum.

Starbucks, tamamen geri dönüştürülebilir ve gübrelenebilir bir sıcak içecek bardağı üzerinde hala çalıştığını söylüyor.