The Taste Türkiye Jüri Üyesi Ali Ronay Kimdir?

Fox Tv’de 15 Mayıs Çarşamba akşamı 20:00’de başlayan The Taste Türkiye, Amerika, Hollanda ve Belçika’da yayınlanan ve büyük beğeniyle izlenen bir yemek yarışması.

Siemens Ev Aletleri iş birliğiyle Fox Tv’de başlayacak olan programın jüri üyesi de oldukça dikkat çekici.

The Taste Türkiye’nin Formatı

Format klasik ve belli. Toplamda 12 kişinin yarışacağı “The Taste Türkiye”de tüm yarışmacılar, hazırladıkları yemekleri jüriye beğendirmeye çalışacaklar.

Eleme turunda tattığı yemeği kimin hazırladığını bilmeyen jüri ise kendi ekibinden birini eleme riskiyle karşı karşıya kalacak. Programa gelen misafir şeflerin belirlediği konseptte yemeklerini hazırlayan takımlardan en başarılı performansı sergileyen yarışmacı, dokunulmazlık kazanacak.

https://www.instagram.com/p/BwzwALslUm1/

The Taste Türkiye Jüri Üyesi Ali Ronay Kimdir?

Peki, programın jüri koltuğunda oturan ve üç jüriden biri olan Ali Ronay kimdir?

Gastronomi alanında; 19 yıllık hem yurt dışı hem de yurt içi deneyimine sahip Ronay, 27 yaşında baş aşçı olan ve Anadolu Türk Mutfağı’nı dünyaya tanıtmak için 10 yıldır Anadolu Mutfak Kültürleri üzerinde araştırmalar yapmıştır. Lokal tatlara kattığı yeni yorumlarla, Swissôtel mutfağına kendi imzasını atmıştır.

Yenilikçi tarzını geleneksel tatlarla buluşturarak modern ile klasiği bir araya getiren Ronay, Swissôtel’in köklü ve lezzetli mutfağını daha da zenginleştirmektedir.