Barcelona’da Uğramanız Gereken 9 Kahveci

Zaman zaman kafamdaki seyahat anlayışının kısa özeti;

Bir yandan pasaportu alınca sanki onunla birlikte verilmiş gibi duran “Görülmesi Gereken Büyük Avrupa Şehirleri” listesi, bir de neyi sevip sevmediğini anladıkça şekillenen şehirler listesi.

İşte Barcelona da tam bu iki listenin ortasında duruyor gibiydi. İçimde bu şehre dair “gidip görmeliyim” duygusu kabarırken, aynı zamanda bir erteleme cazibesi de dolanıyordu.

Barcelona için gidip geldikten sonraki ilk yorumum ise kesinlikle yeme-içme açısından asla ertelenmemesi gereken şehirlerden olduğu yönünde. Tekrar gitmek için can atıyorum.

Kamuya sunarım.

Yeme-içme açısından yüksek verim ve lezzetli geçen Barcelona seyahatinden farklı kategorilerde yazılar yazmaya niyetliyim. İşte bu yazı da o bakış açısının ilk başlığı; Barcelona’da Uğramanız Gereken 9 Kahveci.

“Gereken” kelimesinin açılımı aslında şu; lezzetli bir kahve için ve kendinizi iyi hissedin. Çünkü kahve böyle bir şey. Lezzetliyse enerjiyi yükseltiyor, tam tersi durumda da olan şeyler için hepimiz aynı fikiriz bence. Listede deneyimleyemediklerim de mevcut, belki lazım olur, gidenler yorumlarını yazar, şenlenir burası.

O zaman sizi aşağıdaki Barcelona’da Uğramanız Gereken 9 Kahveci listesiyle baş başa bırakıyorum.

#1 Espai Joliu

Burası gerçekten çok keyifli. Poble Nou’da yer alan bu kafe, Barcelona’daki konsept kahvecilerden.

Ücrtesiz wifi mevcut. Boş zaman değerlendirmek, bilgisayarda bir şeyler yapmak, boş boş etrafı seyretmek için oldukça ideal. Espai Joliu içinde yer alan ve satışta olan çiçekler/mumlar/kitaplar sayesinde de, ona mı buna mı bakayım derken zaman hızlı akıp gidiyor.

Atıştırmalık bir şeyler de mevcut.

Harita

#2 Café Cometa

Sant Antoni’de yer alan Cafe Cometa da favorilerimden oldu. Ahşap tasarıma sahip iç dizaynı, ufak ufak çerçevelerden oluşan duvarları, lezzetli kekleri… Burası son zamanlarda daha da popüler olmaya başladığı için kalabalık olma durumu yüksek ama ben, hafta içi saat 16:00 gibi gittiğimde gayet güzel bir yer bulmuştum. Artık şansa.

Harita

#3 Granja Petitbo

Burası, yanına yıldız koyacağım mekanlardan. Kahve ve pancake eşliğinde o kadar keyifli zaman geçirmişim, kaptırıp kendimi saatlerce oturmayı başardım.

Wifi yok.

La Sagrada Familia ‘ya oldukça yakın.

Harita

#4 Nomad Coffee Lab & Shop

Burası Barcelona’nın en iyi kahvecilerinden olarak anılmakta. Pek çok Coffee Shop’a kahve çekirdeği de temin etmekteler. Malesef ben kapısına kadar gidip geri döndüm. İki farklı bölgede olduğuna dikkat etmeden, cumartesileri kapalı olan Nomad’a doğru güzelce yürüdüm ama kapı duvar.

Neyse ki çekirdeklerinin tadına Espai Joliu’da bakma şansım olmuştu.

Harita (Cumartesileri kapalı olan yerin haritası)

#5 Federal Café Barcelona

Kahvaltıya da gidiniz Federal’e. Keyifle takılmak ve mekandaki dergileri karıştırmak için çok ideal.

İki şubesi mevcut. Ben, Sant Antoni’de yer alana gittim. Diğer şubesi daha büyük diye hatırlıyorum, belki ilk onu denemek daha isabetli olabilir.

Harita (Sant Antoni) – Harita (Gotic)

#6 SATAN’s Coffee

Konumuyla “en sevdiğim kahveciler” listesine güle oynaya girmeyi hak ediyor.

Sakin ve keyifli bir köşede, kapı önünde içtiğim kahvenin tadı hala damaktayken, anılarımda bıraktığı iz de gözümün önünde. Mekanda wifi bulunmakta, bu da Satan’s’ı dijital göçebelerin işlerini bitirmeleri için harika bir seçenek kılıyor.

Harita

#7 Skye Coffee Co.

Büyük bir sanayi kompleksinin içinde yer alan Skye Coffee, listemde olan ama deneyimleyemediklerimden. Ne dersiniz, oldukça cazibeli görünmüyor mu?

Harita

#8 Auto Rosellon

Deli gibi yürüdüğüm o uzun saatlerden sonrasına, kısa bir kahve molası için rotama eklediğim Auto Rosellon, 500 metre daha yürüyememem sonucu gidip sandelyelerinde oturamadığım mekanlardan. Kısmet bir başka Barcelona seyahatine.

Harita

#9 Café Tarannà

Sağlıklı bir seçim yapmak isteyenler için doğru şıklardan biri. Kahve de için, hayatın tadını çıkarın. Oh, mis.

Harita

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir