AHESTE PERA’NIN TADIM MENÜSÜ

Aheste Pera’nın Tadım Menüsü

Bu yazıda, yer bulma konusunda epey uğraştığım ve ısrarla her hafta arayıp masa ayırtmaya çalıştığım Aheste Pera hakkında yer yer övgü yer yer çeşitli tavsiyeler bulacaksınız.

Aslında günler öncesinden rezervasyon yaptırma işlerine çok sıcak bakan birisi değilim. Kasılıyorum baya öyle olunca. Malesef yemek ve keyif kısmını saatlerce uzatmaktan hoşlanmıyorum hala. Bir nev-i aheste aheste yemek hiç bana göre değil.

 

Aheste Pera’ya da böyle olacağını bile bile gittim. Bu dar ve ufak sayılabilecek mekan lezzet konusunda şahane işler çıkarıyor ortaya, yani mutlaka aranıp, randevu alınmalık bir yer özünde.

 

Menüden seçim yapmakta zorlanınca, garsonun da tavsiyesiyle tadım menüsü olayına giriştim. Tadım menüsünün esprisi menüde yer alan pek çok şeyi sınırsız deneyimleyebiliyorsun. Sınırsız çok tehlikeli dursa da hiç öyle olmadı. Tadım menüsü o kadar dolu ki, bir şeyi ikinci kere yemek istesen bile mide buna karşı çıkabiliyor. Mesela yemeklerden acayip keyif aldım ama midemdeki doluluk hissi aklıma geldikçe bile rahatsız olmama neden oluyor.

 

Tabii bir de tadılacak lezzetler uzun bir liste halinde olduğu için yaklaşık 3 saat aralıksız yemek yemiş oldum. Bir yerden sonra mola verip, Pera’da kısa bir yürüyüşe çıktım.

Bence en iyisi menüden, garsonun tavsiyesi ve internette yazan yorumları süzgeçten geçirip nokta atış bir-iki seçim yapın. Tadı damağınızda kalsın.

Benim ilk önerim bayılarak yediğim Ispanak/Pazı Borani ve İsli Paprikalı Tereyağı olacak. İşte dayanamayıp iki tabak söylediğim tek şey bu oldu. 

Takoz kokoreç de yine aynı şekilde denenmesi gereken tatlardan. Sonrasında da Kırmızı Şarap Soslu Dana İncik tavsiye olunur. Salata olarak ise keçi peynirli kaşık salata söylenebilir.

Aaa bu arada Aheste, Galata’dayken kahvaltı için bayıla bayıla gittiğim yerlendendi. Şimdi artık Pera’da da nefis bir kahvaltı edebilirsiniz.

AHESTE PERA’NIN TADIM MENÜSÜ

Aheste Pera Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir